Skip to content

Шрот-терапія

SCHROTH-ТЕРАПІЯ – одна з провідних визнаних у світі методик лікування сколіозу. Її на початку XX століття розробила німецький фізіотерапевт Катаріна Шрот. Лікарка сама мала сколіоз і дослідила користь асиметричного дихання у його лікуванні.

Основи SCHROTH-ТЕРАПІЇ визнані Всесвітньою науковою організацією лікування і реабілітації сколіозу (SOSORT). Терапія Schroth базується на 3-х основних компонентах:

 • активна 3D корекція постави;
 • коригувальне дихання;
 • корекція постурального сприйняття.

МЕХАНІЗМ ДІЇ ШРОТ-ТЕРАПІЇ

Вправи Шрот побудовані на принципі асиметричного дихання. Вони виконуються у різних положеннях: лежачи, стоячи, сидячи, у русі. При цьому основне завдання – зберегти фізіологічні вигини хребта. Таке багаторазове повторення призводить до закріплення позотонічних рефлексів.

Отже, основна мета Шрот-терапії – навчити пацієнта корегувати положення тіла самостійно за допомогою м’язів тулуба.

Показаннями до проведення терапії є сколіоз різного генезу: міогенний, нейрогенний, ідіопатичний. У залежності від типу деформації ми підбираємо для пацієнтів оптимальні вправи.

ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ШРОТ-ТЕРАПІЇ:

 • запобігти прогресуванню сколіозу;
 • скорегувати хребтовий стовп у 3 площинах;
 • збільшити діапазон дихальних рухів грудних м’язів;
 • досягти візуального ефекту;
 • сформувати свідомі постуральні установки;
 • покращити соціалізацію пацієнтів;
 • навчитися самостійно коригувати свою поставу у побуті.

Зверніть увагу, що терапія Шрот також корегує обсяг дихання. Адже неправильна постава, зокрема сколіоз, впливає на розташування внутрішніх органів і може стискати легені.

 

ПРОТИПОКАЗАННЯ ДО ШРОТ-ТЕРАПІЇ:

 • остеопороз важкого ступеня;
 • виражений спондилолістез;
 • гострі інфекційні та запальні хвороби (простуда, грип, гарячка);
 • онкологія.

ШРОТ-ТЕРАПІЯ В АКСІС

Ми займаємося детальним вивченням патогенезу сколіозу та впливаємо на всі його ланки. Зокрема, сприймаємо сколіоз не лише з точки зору косметичної проблеми, а й з точки зору впливу викривленого хребта на весь організм. Ваша реабілітація проходитиме за такою схемою:

 1. Діагностика сколіозу, ступеня його прояву, оцінка функціонування внутрішніх органів.
 2. Лікування за індивідуально розробленою програмою.
 3. Комплексний підхід до лікування – наші фізичні терапевти й ортопеди-травматологи працюють у команді з хірургами, психологами, спортивними лікарями. До того ж ми залучаємо родину, аби пацієнти мали підтримку навіть вдома.

З вами працюватимуть лікарі, які мають спеціалізацію у напрямі Шрот-терапії. Чекаємо вас на первинній консультації! Щоб записатися, зателефонуйте нам чи заповніть форму реєстрації на сайті.

Зворотній зв'язок

  Інші послуги:

  08.09.2022

  Кінезіотерапія на блочних тренажерах

  КІНЕЗІОТЕРАПІЯ НА БЛОЧНИХ ТРЕНАЖЕРАХ – це метод реабілітації, спрямований на розширення амплітуди рухів у суглобах, заняття напруження, релаксацію та скорочення м’язів тулуба і кінцівок. Термін походить з латини й дослівно означає “терапія рухом”.

  При цьому ми використовуємо тренажери з антигравітаційною конструкцією – тренажер Бубновського і його аналоги.

  12.07.2022

  Кінезіотейпування

  КІНЕЗІОТЕЙПУВАННЯ – це накладання на ушкоджені м’язи, сухожилля і суглоби тейпів (спеціальних тканинних “пластирів”), що зменшують больовий синдром.

  12.07.2022

  Дестабілізаційна терапія

  БАЛАНСУЮЧА ТЕРАПІЯ – терапія на балансуючих платформах, під час якої здійснюється вплив на пропріорецепцію та вестибулярний апарат. Саме ці структури організму відповідальні за сприйняття частин тіла у просторі.

  12.07.2022

  ERGON терапія

  ERGON TECHNIQUE – це метод статичної та динамічної мобілізації м’яких тканин, що використовує спеціальне обладнання – інструмент ERGON.

  12.07.2022

  Прикладна кінезіологія

  ПРИКЛАДНА КІНЕЗІОЛОГІЯ – це метод альтернативної медицини, який визначає і виправляє стан внутрішніх органів та систем органів через зміну тонусу пов’язаних з ними скелетних м’язів.

  12.07.2022

  Mulligan концепція

  MULLIGAN КОНЦЕПЦІЯ (мобілізація з використанням рухів) – популярний різновид мануальної терапії, під час якого знеболення досягається через мобілізацію з використанням рухів.

  12.07.2022

  DNS терапія

  DNS-ТЕРАПІЯ – це реабілітаційний напрямок який базується на принципах кінезіології розвитку і на нейрофізіологічних принципах функціонування опорно-рухового апарату.

  12.07.2022

  FDM терапія

  FDM – ТЕРАПІЯ метод лікування болю та проблем опорно-рухового апарату, що базується на моделі фасціальних порушень. Тобто, корекції порушень фасцій (оболонок), що покривають усі органи, зокрема, м’язи, нерви, судини.

  12.07.2022

  PNF терапія

  PNF – це чергування скорочення та розслаблення м’язів, що стимулює ділянки головного мозку, які відповідають за рухи, та відновлює м’язову систему.

  12.07.2022

  М’яка мануальна терапія

  М’ЯКА МАНУАЛЬНА ТЕРАПІЯ – це лікування ручними прийомами задля коригування патологічних проявів, спричинених функціональними порушеннями м’яких тканин та кістково-суглобового апарату.

  12.07.2022

  Лікувальний масаж

  ЛІКУВАЛЬНИЙ МАСАЖ – ЦЕ метод дозованої механічної дії на організм руками масажиста чи певними предметами з лікувальною метою. Такий масаж широко розповсюджений як допоміжна терапія при різних захворюваннях. Він дає змогу швидко поліпшити самопочуття і прискорити процес одужання.

  12.07.2022

  Система підвісної терапії RedCord Neurac

  СИСТЕМА ПІДВІСНОЇ ТЕРАПІЇ REDCORD NEURAC – унікальна розробка для безболісного відновлення руху м’язів та м’язових груп, відновлення координації рухів та зміцнення м’язового скелета.

  ЗАПИС НА ПРИЙОМ