Skip to content

Головний біль і запаморочення

За даними ВООЗ головні болі та запаморочення входять до топу найчастіших причин звернень до лікаря. ГОЛОВНИЙ БІЛЬ – це дискомфортні неприємні відчуття в області черепа, що, залежно від причин та механізмів розвитку, можуть мати різний характер, силу і поширеність. ЗАПАМОРОЧЕННЯ – відчуття обертання голови, нестійкості у навколишньому просторі, порушення рівноваги. Може бути наслідком головного болю або ж виникати самостійно.

РІЗНОВИДИ ГОЛОВНОГО БОЛЮ:

  1. Головний біль напруги – зустрічається найчастіше. Такий біль тупий, постійний, огортає і стискає всю голову ніби “обруч”. Найбільш відчутний у ділянці чола та потилиці. 
  2. Кластерний біль – сильний пульсуючий біль в одній ділянці голови – кластері. Найчастіше виникає в ділянці ока, супроводжується сльозотечею, почервонінням, нежитем. 
  3. Мігрень – частіше односторонній сильний пульсуючий біль, якому передують “передвісники”: нудота, блювання, світлобоязнь. Переважно триває від пари годин до кількох днів. 
  4. Цервікогенний біль – той, що починається з болю в шиї. Може виникати через неправильне положення шиї (постійно нахилена голова), травми, високий тиск. 

До вторинних різновидів головного болю (ті, що спричинені певною хворобою) належать також головний біль внаслідок пухлини мозку, аутоімунних захворювань, травм, інсульту, внутрішньочерепних крововиливів, інфекційного захворювання чи навіть біль внаслідок похмілля. 

НАСЛІДКИ ГОЛОВНОГО БОЛЮ:

  • нудота та блювання;
  • запаморочення;
  • загальне нездужання;
  • зниження працездатності;
  • тривожність, нервова напруга, психічні розлади;
  • зниження імунітету;
  • гормональний дисбаланс.

ПРИЧИНИ ТА СИМПТОМИ ЗАПАМОРОЧЕННЯ

Запаморочення, або головокружіння, залежно від причин розвитку буває:

  • вестибулярним – через ураження вестибулярного апарата внаслідок травми, інфекції тощо;
  • невестибулярним – внаслідок високого артеріального тиску, атеросклеротичного ураження судин голови, діабету.

Точні симптоми запаморочення описати неможливо, адже вони залежать від індивідуальних відчуттів. Найчастіше люди скаржаться на:

  • відчуття “погойдування”, втрату рівноваги;
  • двоїння в очах;
  • сплутану свідомість;
  • неможливість сфокусувати погляд на окремому предметі;
  • нудоту та блювання.

ЛІКУВАННЯ В АКСІС

Як проходить лікування головного болю та запаморочення в Аксіс? 

  • на первинній консультації лікарі збирають анамнез та проводять функціональну діагностику;
  • до обстеження за потреби залучаються лікарі різних спеціальностей (неврологи, травматологи, реабілітологи), щоб якомога точніше встановити діагноз;
  • після комплексу обстежень ми створюємо індивідуальну програму лікування;
  • всі заняття проходять на сучасному обладнанні під контролем реабілітологів. 

Лікування в Аксіс унікальне тим, що ми не застосовуємо хірургічне втручання та медикаменти. Натомість використовуємо різноманітні методики фізіотерапії. Тож ризик ускладнень та побічних наслідків зведений до мінімуму. 

Щоб записатися на консультацію, обстежити організм та отримати індивідуальний план реабілітації, зателефонуйте нам або заповніть реєстраційну форму на сайті.

Зворотній зв'язок

    ІНШІ ЗАХВОРЮВАННЯ:

    12.07.2022

    Постгерпетична невралгія

    ПОСТГЕРПЕТИЧНА НЕВРАЛГІЯ – це хронічний больовий синдром за ходом нерва (саме тому “невралгія” – дослівно “болючість нерва”), що виникає після оперізуючого герпесу. Достовірною ознакою є больовий синдром тривалістю понад 1 місяць з моменту зникнення висипки.

    12.07.2022

    Тунельні синдроми (біль у верхніх та нижніх кінцівок)

    БІЛЬ У КІНЦІВКАХ – одна з найпоширеніших причин звернень до неврологів та травматологів. Біль можуть спричиняти різноманітні гострі та хронічні захворювання й травми.

    12.07.2022

    Тазовий біль

    Кульшовий суглоб, один із найбільших суглобів у людському тілі, з’єднує голівку стегнової кістки з вертлужною западиною тазової кістки. Разом з м’язами та зв’язковим апаратом він допомагає здійснювати складні рухи в нижній кінцівці та забезпечує прямоходіння.

    У здорової людини головка стегнової кістки має кулясту форму, а всі поверхні, що становлять суглоб вкриті гладкою хрящовою тканиною. Внутрішньосуглобова (синовіальна) рідина заповнює порожнину суглоба, знижуючи тертя між суглобовими поверхнями, забезпечуючи хрящову тканину поживними речовинами та додатково амортизуючи навантаження.

    12.07.2022

    Біль в шиї

    Больові відчуття у шиї є поширеним симптомом міського жителя. Причому для виникнення зовсім не обов’язково наявність аномалій у хребті, травм та інших очевидних причин.

    Для виникнення болю досить малорухливого способу життя, незручного робочого місця та неправильного фізичного навантаження. А таке захворювання, як остеохондроз, розвивається з віком і часто супроводжується ускладненнями. Найбільш раціональним способом уникнути проблем у майбутньому — подбати про здоров’я своєї шиї вже зараз.

    12.07.2022

    Біль в спині

    Кожна десята людина у світі стикається з болем у спині. Цей стан призводить до зниження працездатності та сильно обмежує звичний спосіб життя. У ряді випадків біль у спині може бути симптомом серйозного захворювання, лікування якого найефективніше при ранній діагностиці.

    Тому з появою неприємних симптомів у сфері спини, особливо у нижніх відділах, рекомендується проконсультуватися з лікарем. Фахівець встановить об’єктивний діагноз та складе схему цілеспрямованого лікування та реабілітації.

    12.07.2022

    Біль у суглобах

    Стан суглобів безпосередньо впливає на рухливість людини: якщо з ними все гаразд, ми вільно переміщуємось, маємо можливість займатися спортом, танцями та вести активний спосіб життя. Хворобам суглобів схильні близько третини населення будь-якого віку, а після 40 років цей показник зростає ще більше!

    Важливо розуміти, що суглобові болі – не хвороба, а симптом, який може вказувати на цілу низку недуг. Якщо вас регулярно турбує дискомфорт в області з’єднання кісток, не ігноруйте проблему і не намагайтеся врятуватися знеболюючими мазями – вони дають лише тимчасове полегшення.

    ЗАПИС НА ПРИЙОМ