Skip to content

Контрактура

КОНТРАКТУРА (від латинського contracture - стягування) - тимчасове чи постійне обмеження руху на суглобі, внаслідок якого кінцівка неспроможна повністю зігнутися чи розігнутися. Контрактура може бути викликана захворюваннями суглобів, нервів, судин, м'язів, а також порушенням еластичності шкіри та сухожиль.

ПРО ЗАХВОРЮВАННЯ

Контрактура – це тимчасове або стійке обмеження природної рухливості суглобів, викликане рубцевим стягуванням шкіри, сухожилля, зв’язок, фасцій, захворюваннями суглобів, м’язів, нервів, больовим рефлексом та іншими причинами.

За механізмом появи контрактури ділять на 3 групи: 

Пасивна контрактура (або місцева) – відрізняються тим, що рухливість суглоба обмежена механічними перешкодами в самому суглобі або в сусідніх тканинах (шкірі, фасціях, сухожиллях, м’язах).

Активна контрактура – ні в самому суглобі, ні в тканинах, що його оточують, немає механічних причин, що обмежують рух. Проте є роздратування з боку нервової системи, що призводить до тривалого тонічного напруги деяких груп м’язів. Порушення м’язової рівноваги призводить до того, що суглоби починає зводити.

Комбінована форма тугорухливості суглобів, у яких важко знайти першопричину захворювання.

КОНТРАКТУРА ДЮПЮЇТРЕНА

 

Контрактура Дюпюїтрена (або долонний фіброматоз) – це фіброзне переродження долонного апоневрозу, що виникає, на думку медиків, унаслідок генетичної схильності. Дана патологія у чоловіків зустрічається у 6-10 разів частіше, ніж у жінок.

Найчастіше уражаються безіменний палець чи мізинець однієї кисті, рідше патологічний процес охоплює все пальці обох кистях і стопах.

На поверхні долоні з’являється невелике ущільнення, схоже на вузлик, який починає поступово збільшуватись у розмірі, виникають тяжі, сухожилля коротшає. Це призводить до того, що уражені пальці стає все складніше згинати та розгинати, згодом розвивається нерухомість міжфалангових та п’ястково-фалангових суглобів. Пензель втрачає свої функції, що стає причиною втрати працездатності, навичок самообслуговування.

ПРИЧИНИ:

Найбільш частими винуватцями розвитку захворювання є різноманітні травми. Відповідно, в основне коло ризику входять спортсмени і люди, які постійно відчувають постійні фізичні навантаження. В результаті таких навантажень зростає ризик ушкоджень кісток і м’язів. 

Поширеним поштовхом для розвитку патології є і такі вікові захворювання, як артроз і артрити. А також порушення кровопостачання, ураження периферичних нервів. 

Програмісти, музиканти, складачі тексту, швачки часто стають жертвами свого роду діяльності через перенапруження рук. Це ж можна сказати і про лісорубів, землекопів, водіїв. 

Високий ризик розвитку недуги і у людей, що зловживають алкоголем – часто у них відбувається порушення кровообігу в кінцівках. 

Працівники хімічної промисловості, що взаємодіють із хімічними речовинами, ризикують отримати опікову контрактуру. Вона характеризується ураженням шкірних покривів і глибших шарів м’язів і їх рубцевими змінами.

СИМПТОМИ:

Функціональне чи анатомічне утруднення розгинання чи згинання суглоба одна із головних ознак, що вказують на наявність контрактур.

Серед інших проявів, за яких слід негайно звернутися до фахівця:

 • тугорухливість;
 • набряки у зоні ураження суглоба;
 • больовий синдром;
 • порушення опорної функції;
 • вимушене становище кінцівок;

ЛІКУВАННЯ В АКСІС:

В роботі з нашими пацієнтами ми керуємось сучасними європейськими протоколами лікування. Які включають в себе новітні досягнення в галузі медицини та націлені на безопераційне лікування.

Ми використовуємо комплексний підхід при лікуванні контрактури, командну роботу різних фахівців, сучасне європейське обладнання та різні методи лікування, що дає нам можливість отримати кращі результати відновлення.

Основні напрямки лікування захворювань суглобів в Аксіс є:

Зворотній зв'язок

  ІНШІ ЗАХВОРЮВАННЯ:

  12.07.2022

  Остеопароз

  ОСТЕОПОРОЗ – це захворювання, при якому порушується будова кісткової тканини й вона стає крихкою. Статистично частіше виникає у жінок, особливо у період менопаузи.

  12.07.2022

  Остеоартроз

  ДЕФОРМУЮЧИЙ ОСТЕОАРТРОЗ – це хронічне дегенеративне захворювання суглобів. Для цього захворювання характерне пошкодження суглобових хрящів і тканин, що оточують суглоби. Як правило, запальний процес у суглобах не виражений. Основним механізмом розвитку захворювання вважається порушення у хрящовій тканині (надмірне зношування) внаслідок різних причин.

  12.07.2022

  Подагра

  ПОДАГРА – захворювання, при якому відкладення кристалів сечової кислоти накопичуються в суглобах внаслідок високого рівня сечової кислоти в крові (гіперурикемія). Скупчення кристалів призводить до нападів хворобливого запалення у суглобах та навколо них.
  Подагра найчастіше вражає чоловіків. Зазвичай подагра у чоловіків виникає в середньому віці, у жінок після настання менопаузи. У молодих людей подагра зустрічається рідше, але тяжкість захворювання вища у хворих до 30 років. Подагра, спричинена високим рівнем сечової кислоти в крові, часто передається у спадок.

  12.07.2022

  Бурсит

  БУРСИТ – це запалення суглобової сумки (від латинського “bursa” – сумка), яке може бути гострим та хронічним. Найчастіше уражаються ліктьовий та колінний суглоби, а також кісточки та зап’ястя.

  12.07.2022

  Артрит

  Артрит – клінічний термін, що позначає групу захворювань суглобів, що характеризуються запаленням, болем і деформацією. Може бути як окремим захворюванням (спондиліт), і ускладненням інших хвороб (наприклад, ревматизму). Протікає в хронічній, підгострій та гострій формах, з ураженням одного або декількох суглобів.

  12.07.2022

  Артроз

  АРТРОЗ – це захворюванням дегенеративно-дистрофічного характеру. У процесі якого ушкоджується, зношується суглобовий хрящ. При цьому синовіальна рідина зменшується обсягом, провокуючи збільшення тертя кінцевих частин кісток. Захворювання супроводжується також розростання остеофітів.

  ЗАПИС НА ПРИЙОМ