Skip to content

Бурсит

БУРСИТ - це запалення суглобової сумки (від латинського "bursa" - сумка), яке може бути гострим та хронічним. Найчастіше уражаються ліктьовий та колінний суглоби, а також кісточки та зап'ястя.

ПРО ЗАХВОРЮВАННЯ

Бурсит – запальне захворювання суглобової сумки, яке проявляється накопиченням у її порожнині великої кількості рідини. Причиною патології нерідко стає забій, переохолодження або механічна дія.

Синовіальні сумки — це невеликі порожнини, що нагадують кишенюв які «запакований» кожен суглоб людського тіла. Утворені суглобові сумки сполучною тканиною, оточені капсулою, вистелені особливими клітинами, які продукують синовіальну рідину – гелеподібне мастило, що зволожує суглоб. Деякі сумки розділені перегородками, які утворюють камери. 

Кожен суглоб і навколишня сумка має свою межу можливостей. При надмірному перевантаженні суглоба, занесенні інфекції чи утворенні кристалів суглобова сумка запалюється, у ній утворюється надмірна патологічна рідина. У такий спосіб природа прагне знерухомити уражений суглоб, щоб дати можливість зажити і відновитися. 

Бурсит буває гострим та хронічним. Залежно від збудника бурсит буває:

  • неспецифічним (викликається різними бактеріями, які вражають та інші органи)
  • специфічним – при туберкульозі, сифілісі та гонореї. 

Якщо вдається зупинити запалення ліками, то одужання настає відносно швидко, обмеження рухів надалі немає.

ПРИЧИНИ:

Основні причини бурситу такі:

  • дрібна травма: поріз, садна, забій, розтяг;
  • запалення м’яких тканин поблизу суглоба: фурункул, карбункул, остеомієліт, пика;
  • відкладення солей;
  • тривале механічне навантаження суглоба, постійні однотипні рухи.

Класична причина ліктьового бурситу – серйозне падіння з велосипеда, коли в порожнину суглоба потрапляють гнійні мікроби.

Бурситом може ускладнитися будь-який гнійний процес, що протікає в іншому органі. Бактерії потрапляють у суглоб із струмом крові чи лімфи.

Провокують розвиток бурситу стану та хвороби, при яких порушується обмін речовин або метаболізм. Це хронічний алкоголізм, цукровий діабет, ВІЛ, ниркові хвороби, прийом стероїдних гормонів.

При подагрі в синовіальній сумці відкладаються солі сечової кислоти, що також викликає бурсит. При аутоімунних захворюваннях синовіальна оболонка ушкоджується власними імунними клітинами, а інфекційне запалення відсутнє. Так відбувається при ревматоїдному артриті, склеродермії та інших патологіях.

При одноманітних монотонних навантаженнях розвивається хронічний бурсит. Так, любителі гольфу та шахтарі страждають від ліктьового бурситу, домашні господині – від колінного. У минулому столітті таке захворювання називали “коліни покоївки” через те, що багато видів прибирання потрібно було проводити в положенні стоячи на колінах.

СИМПТОМИ:

До основних ознак бурситу входять:

  • болючість, що обмежує рух;
  • округла припухлість пружного типу у місці запалення;
  • почервоніння шкіри;
  • набряклість;
  • слабкість, підвищене потовиділення;
  • підвищення температури;
  • відхилення, коливання набряку при натисканні

За відсутності належного лікування гостра форма бурситу перетікає на хронічну. Симптоматика посилюється. У хворого відзначаються:

  • гіпертермія (може досягати 39-40 градусів за Цельсієм);
  • збільшення набряку;
  • посилення болю навіть у стані спокою.

У деяких випадках зупинити запальний процес швидко не вдається, і перебіг бурситу стає хронічним. У цьому випадку болю та обмеження рухів немає, але округла припухлість нікуди не дівається.

У людей зі зниженим імунітетом або наявністю хронічних хвороб внутрішніх органів перебіг бурситу рецидивуючий – на тлі хронічного процесу іноді виникають загострення.

ЛІКУВАННЯ В АКСІС:

В роботі з нашими пацієнтами ми керуємось сучасними європейськими протоколами лікування. Які включають в себе новітні досягнення в галузі медицини та націлені на безопераційне лікування.

Ми використовуємо комплексний підхід при лікуванні бурститу, командну роботу різних фахівців, сучасне європейське обладнання та різні методи лікування, що дає нам можливість отримати кращі результати відновлення.

Основні напрямки лікування захворювань суглобів в Аксіс є:

Зворотній зв'язок

    ІНШІ ЗАХВОРЮВАННЯ:

    12.07.2022

    Остеопароз

    ОСТЕОПОРОЗ – це захворювання, при якому порушується будова кісткової тканини й вона стає крихкою. Статистично частіше виникає у жінок, особливо у період менопаузи.

    12.07.2022

    Остеоартроз

    ДЕФОРМУЮЧИЙ ОСТЕОАРТРОЗ – це хронічне дегенеративне захворювання суглобів. Для цього захворювання характерне пошкодження суглобових хрящів і тканин, що оточують суглоби. Як правило, запальний процес у суглобах не виражений. Основним механізмом розвитку захворювання вважається порушення у хрящовій тканині (надмірне зношування) внаслідок різних причин.

    12.07.2022

    Подагра

    ПОДАГРА – захворювання, при якому відкладення кристалів сечової кислоти накопичуються в суглобах внаслідок високого рівня сечової кислоти в крові (гіперурикемія). Скупчення кристалів призводить до нападів хворобливого запалення у суглобах та навколо них.
    Подагра найчастіше вражає чоловіків. Зазвичай подагра у чоловіків виникає в середньому віці, у жінок після настання менопаузи. У молодих людей подагра зустрічається рідше, але тяжкість захворювання вища у хворих до 30 років. Подагра, спричинена високим рівнем сечової кислоти в крові, часто передається у спадок.

    12.07.2022

    Контрактура

    КОНТРАКТУРА (від латинського contracture – стягування) – тимчасове чи постійне обмеження руху на суглобі, внаслідок якого кінцівка неспроможна повністю зігнутися чи розігнутися. Контрактура може бути викликана захворюваннями суглобів, нервів, судин, м’язів, а також порушенням еластичності шкіри та сухожиль.

    12.07.2022

    Артрит

    Артрит – клінічний термін, що позначає групу захворювань суглобів, що характеризуються запаленням, болем і деформацією. Може бути як окремим захворюванням (спондиліт), і ускладненням інших хвороб (наприклад, ревматизму). Протікає в хронічній, підгострій та гострій формах, з ураженням одного або декількох суглобів.

    12.07.2022

    Артроз

    АРТРОЗ – це захворюванням дегенеративно-дистрофічного характеру. У процесі якого ушкоджується, зношується суглобовий хрящ. При цьому синовіальна рідина зменшується обсягом, провокуючи збільшення тертя кінцевих частин кісток. Захворювання супроводжується також розростання остеофітів.

    ЗАПИС НА ПРИЙОМ