Skip to content

Фізична терапія під час вагітності та після пологів

Вагітність та пологи – це значне навантаження на жіночий організм. Адже у період вагітності посилюється робота всіх внутрішніх органів, зростає навантаження на серце, змінюється психоемоційний стан жінки. Додаткова вага підвищує навантаження на ноги та спину. Під час пологів активно залучаються м’язи черевного преса і тазового дна. Тож вони повинні бути готові до таких навантажень, щоб запобігти розвитку післяпологових ускладнень.

ЧИМ КОРИСНА ФІЗИЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ПІД ЧАС ВАГІТНОСТІ ТА ПОЛОГІВ?

Регулярні фізичні вправи під час вагітності мають низку позитивних ефектів на організм жінки:

 • запобігають надмірному відкладанню жиру;
 • підтримують у тонусі серцево-судинну систему;
 • тренують силу і витривалість м’язів;
 • розвивають опорно-руховий апарат;
 • зменшують психоемоційне напруження. 

До того ж регулярні заняття навчають вагітних краще розуміти своє тіло і підбирати положення, в яких пологова діяльність буде більш комфортною.

ФІЗИЧНА ТЕРАПІЯ ПІД ЧАС ВАГІТНОСТІ

Ми рекомендуємо вагітним проходити курси лікувальної гімнастики протягом усього періоду вагітності. Кожне заняття курсу складається з 3 основних етапів:

  1. Підготовка, розминка – комплекс легких вправ на всі частини тіла, щоб розслабити м’язи, активізувати кровотік і підготуватися до основного етапу. 
  2. Основна частина заняття – проходить ступенево. Вправи підбираються від легших до важчих, а також залежно від триместру вагітності. До найбільш поширених вправ належать:
   • дихальні вправи;
   • вправи на м’язи живота і тазового дна;
   • згинання/розгинання ніг, з особливим акцентом на кульшові суглоби;
   • вправи на покращення гнучкості та витривалості м’язів спини;
   • чергування вправ з напруженням і розслабленням м’язів;
   • комплекс вправ, які навчають жінок займати певні положення у процесі пологів. 
  3. Завершальна частина – прості гімнастичні вправи та рухи для розслаблення м’язів, відновлення дихання.

ВІДНОВЛЕННЯ ПІСЛЯ ПОЛОГІВ

У післяпологовому періоді може виникнути цілий ряд ускладнень:

 • опускання/випадіння матки – внаслідок ослаблення м’язів та зв’язок тазового дна;
 • порушення сечовипускання;
 • біль у тазу чи промежині;
 • синдром в’ялої піхви;
 • зниження чутливості під час статевого акту тощо. 

Такі стани не лише погіршують фізичне самопочуття, а й впливають на психологічне сприйняття жінкою власного тіла. 

Щоб запобігти розвитку таких ускладнень, створена післяпологова реабілітація. Вона спрямована на відновлення організму жінки після вагітності та пологів. Ми використовуємо:

 • ранню реабілітацію – відбувається в першу добу після пологів, які пройшли без ускладнень та на другу добу, якщо в пологах виникли ускладнення; 
 • відстрочену реабілітацію – починається по закінченню пізнього післяпологового періоду, через 6-8 тижнів.

ФІЗИЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ПІД ЧАС ВАГІТНОСТІ ТА ПІСЛЯ ПОЛОГІВ В АКСІС

Вся концепція фізіотерапії базується на основі м’якої мануально-м’язової, мануально-зв’язкової терапії та фізіологічно правильного позиціонування.

Для досягнення поставлених цілей ми використовуємо сучасні методики:

 • PNF-терапію;
 • DNS-терапію;
 • м’яку мануальну терапію;
 • лікувальну фізкультуру з фітболом;
 • кінезіотейпування.

Ми переконані, що період вагітності без больових та неприємних відчуттів в опорно-руховому апараті – можливий!

Завітайте в Аксіс, щоб переконатися у цьому! Для запису на консультацію зателефонуйте нам або ж заповніть форму реєстрації на сайті.

Зворотній зв'язок

  ІНШІ ЗАХВОРЮВАННЯ:

  19.10.2022

  Фізична реабілітація військових

  Щодня заради нашої перемоги захисники України виконують надскладні завдання, ризикуючи власним здоров’ям та життям. За результатами їх героїчних вчинків спостерігає весь світ, та от ціна за них іноді занадто висока.

  Унаслідок ворожих обстрілів українські воїни отримують поранення різного ступеня важкості. Їм надається кваліфікована медична допомога у військових госпіталях та спеціалізованих медичних закладах. Але надважливе значення має також і наступна реабілітація військовослужбовців, для повноцінного відновлення власної функціональності.

  12.07.2022

  Реабілітація після Covid

  З початку пандемії COVID-19 в Україні захворіли вже майже 5 млн людей, з них понад 100 тис. – загинули від смертельних ускладнень. Практично кожен, хто перехворів на цей недуг, відчував після одужання залишкові явища хвороби, зміни у поведінці, настрої, працездатності. Іноді такі симптоми тривають місяцями та значно погіршують нормальний ритм життя. Саме тому ми приділяємо особливу увагу реабілітації постковідних пацієнтів. Адже пандемія COVID-19 – це вже невіддільна частина нашого життя. І симптоми постковіду можуть спіткати будь-кого.

  12.07.2022

  Реабілітація після інсульту

  Інсульт – це гостре порушення мозкового кровообігу, що призводить до пошкодження певної ділянки головного мозку. За механізмом розвитку виділяють 2 типи інсульту:
  ішемічний – через тромбоз або спазм (звуження) судини, що кровопостачає певну ділянку мозку;
  геморагічний – через крововилив у мозок (внаслідок розриву артерії).

  12.07.2022

  Реабілітація після операцій

  Вдало проведене операційне втручання – це лише 50% успіху одужання. Інші 50% залежать від самого пацієнта: його загального стану здоров’я, того, як він дотримується рекомендацій лікарів, а також як відбуваються реабілітаційні заходи. Тож, незалежно від виду операційного втручання, реабілітація дає змогу пацієнтові швидше відновитися і повернутися до активного життя!

  12.07.2022

  Реабілітація після травм та переломів

  Травма – це порушення цілісності органів або тканин, що призводить до зменшення чи втрати функції. Найчастіше це гострий стан, що може виникнути як в побуті, так і під час виконання професійних обов’язків. Одним з найпоширеніших видів травми є перелом – порушення цілісності кістки.

  ЗАПИС НА ПРИЙОМ