Skip to content

Грижі, протрузії міжхребцевого диску

Грижа міжхребцевого диску - випинання або випадання фрагментів міжхребцевого диску у хребетний канал. Протрузія – це випинання стінки міжхребцевого диска без розриву фіброзного кільця самого диска. Протрузія є початковою стадією грижі міжхребцевого диска і може протікати без симптомів до моменту компресії нервового корінця.

ПРО ЗАХВОРЮВАННЯ

Міжхребетна грижа – найчастіша причина болю в нижній частині спини, яка нерідко потребує хірургічного лікування. Найчастіше зустрічаються грижі попереково-крижового відділу хребта, значно рідше спостерігаються грижі у шийному відділі хребта, найрідкісніші – у грудному відділі.

Міжхребцевий диск – це хрящ, який знаходиться між двома хребцями, граючи роль амортизаційної прокладки. Завдяки дискам хребці не стикаються один з одним під час руху.

Сам факт наявності грижі диска зазвичай не призводить до виникнення скарг. Грижа починає проявляти себе, коли відбувається здавлення нервових структур хребетного каналу – виникають оніміння, біль та/або слабкість у кінцівці. Саме тому більшість людей не підозрюють про наявність у себе міжхребцевої грижі і не висувають жодних скарг до певного моменту.

ПРИЧИНИ:

Точну та однозначну причину утворення міжхребцевих гриж досі не встановлено, дискусії на цю тему продовжуються.

Науковці вважають, що найбільше значення має спадковий генетичний фактор. Опубліковано дослідження, в ході яких з’ясувалося, що дегенерація (зворотний розвиток, руйнування) у людей із проблемною спадковістю настає набагато раніше, ніж у здорових. 

Не менший інтерес викликають у вчених біомеханічні навантаження: підйом ваг, особливо у поєднанні зі скручуванням тулуба (торсіонні), а також тривале перебування за кермом та вібраційне навантаження.

Погано позначаються на стані хребта удари по спині, травматичні падіння, неправильна постава, викривлення хребетного стовпа та остеохондроз. Провокуючим фактором називають також зайву вагу, тривалу сидячу роботу, а також порушення фосфорно-кальцієвого обміну в організмі людини, зокрема, нестача вітаміну Д.

СИМПТОМИ:

Захворювання частіше виникає у людей віком від 25 до 50 років, робота яких пов’язана з переміщенням тяжкості або постійним сидячим становищем тіла. 

Клінічні прояви захворювання залежить від того, у якому ділянці хребта утворилася грижа (протрузія). На початку зазвичай виникає оніміння в тій чи іншій частині кінцівки, потім приєднується постійний пекучий біль. На пізніх стадіях виникає слабкість у м’язах та порушення функції кінцівки. 

При випадінні грижі великих розмірів може наступити здавлення всіх нервових структур хребетного каналу, при цьому миттєво виникає параліч кінцівок та порушення функції сечовипускання. Ця ситуація є екстреною і вимагає максимально швидкого (не пізніше, ніж через 6 годин від початку клінічних проявів) видалення грижі з метою звільнення нервів від здавлення.

Симптоми грижі шийно-грудного відділу:

  • інтенсивний біль у шиї або грудях, що нагадує за симптоматикою навіть інфаркту міокарда;
  • постійний головний біль, що супроводжується запамороченням;
  • коливання артеріального тиску;
  • оніміння кистей або окремих пальців рук, зниження рефлексів та м’язової сили.

Симптоми попереково-крижових гриж:

  • сильні поперекові болі, що віддають у сідниці та ноги;
  • раптовий біль (простріл) після різкого руху, особливо повороту корпусу;
  • оніміння, що розповсюджується на пах, передню або задню поверхню стегна, пальці стопи;
  • різні розлади сечостатевих органів – порушення ерекції, сечовипускання та дефекації.

ЛІКУВАННЯ В АКСІС:

В роботі з нашими пацієнтами ми керуємось сучасними європейськими протоколами лікування. Які включають в себе новітні досягнення в галузі медицини та націлені на безопераційне лікування, по можливості (залежить від індивідуального стану пацієнта).

Ми використовуємо комплексний підхід при лікуванні грижі міжхребцевого диску, командну роботу різних фахівців, сучасне європейське обладнання та різні методи лікування, що дає нам можливість отримати кращі результати відновлення

Основні напрямки лікування грижі міжхребцевого диску в Аксіс є: 

Зворотній зв'язок

    ІНШІ ЗАХВОРЮВАННЯ:

    12.07.2022

    Радикуліт

    РАДИКУЛІТ – це патологія периферичного відділу нервової системи, у якому ущемляються ділянки нервових волокон, які відходять від спинного мозку (нервові коріння).

    12.07.2022

    Міофасціальний синдром

    МІОФАСЦІАЛЬНИЙ БОЛЬОВИЙ СИНДРОМ (МФС) або ФІБРОМІАЛГІЯ – це синдром, для якого характерні рефлекторні болі у м’язах або фасціях (сполучна тканина, що покриває м’язи). При цьому м’язи спазмуються та утворюється болючий м’язовий тяж – тригерна точка. Міофасціальний синдром у 8 разів частіше виникає у жінок.

    12.07.2022

    Спондилолістез, спондилоартроз

    СПОНДИЛОАРТРОЗ (фасеточний синдром) – це захворювання, що характеризується ураженням суглобів хребта та утворенням кісткових шиповидних виростів (остеофітів). Спондилоартроз є однією з форм остеоартрозу. Дистрофічні зміни при спондилоартрозі починаються з хряща суглобів. Він стоншується і втрачає еластичні властивості та поширюється на кісткові структури.

    12.07.2022

    Остеохондроз хребта

    ОСТЕОХОНДРОЗ ХРЕБТА – патологічний незворотний процес, який розвивається в хребті і супроводжується деструктивними та дегенеративними порушеннями дисків і хребців. Небезпека захворювання полягає в його скритності. Тому люди звертаються в клініку, тільки коли їх починають турбувати скутість та біль.

    12.07.2022

    Стеноз хребтового каналу

    СТЕНОЗ ХРЕБТОВОГО КАНАЛУ – хронічний патологічний стан, який полягає у звуженні простору всередині хребта та здавленні анатомічних структур, головним чином, спинного мозку та нервових корінців.

    Більшість випадків стенозу хребетного каналу пов’язані з дегенеративними змінами у хребті: патологія міжхребцевих дисків, суглобів, збільшення розмірів зв’язок, кісткові розростання.

    12.07.2022

    Деформації хребта

    Деформації хребта: кіфоз, лордоз (сагітальна площина) та сколіоз (фронтальна площина) – це викривлення хребта, для яких характерні стійкі анатомічні зміни хребта та грудної клітки.

    Найбільш поширеним і важко протікаючим прийнято вважати сколіоз. Виникнення та прогресування захворювання відбувається при сукупній дії трьох складових: первинно-патологічного фактора, обмінно-гормональних порушень, статико-динамічних порушень.

    ЗАПИС НА ПРИЙОМ