Skip to content

Кінезіотейпування

КІНЕЗІОТЕЙПУВАННЯ – це накладання на ушкоджені м'язи, сухожилля і суглоби тейпів (спеціальних тканинних “пластирів”), що зменшують больовий синдром.

МЕХАНІЗМ ДІЇ КІНЕЗІОТЕЙПУВАННЯ

Ушкоджені м’язи, суглоби й зв’язки не можуть виконувати звичну роботу та витримувати навантаження організму. У такому разі тейп забирає на себе частину навантаження, адже його натяг близький до натягу шкіри.

Тейпи добре фіксуються до шкіри, після чого на згинах чи в процесі рухів утворюються невеликі складки. Вони “розсувають” внутрішньошкірний простір і зменшують тиск на місце травми.

На відміну від еластичних бинтів, тейпи розвантажують пошкоджену кінцівку та не обмежують рухливість ураженої ділянки. Для виготовлення тейпів використовують бавовну та акрил, які є гіпоалергенними, швидко сохнуть та добре тримаються на шкірі.

Тейп насамперед діє через стимуляцію рецепторів шкіри. Ці рецептори посилають сигнали до мозку про те, що м’язу легше рухатися, у нього є підтримка. Щоб не перевантажувати мозок безліччю сигналів, краще накладати тейп лише на одну ділянку.

 

КОРИСТЬ ТЕЙПІВ

Наклеювання стрічок повинен проводити виключно лікар, оскільки він враховує локалізацію м’язів, зв’язкового апарату, запального процесу. Якщо тейпи накладені правильно, відзначаються такі ефекти:

 • покращується обмін речовин, тонус м’язів, лімфодренаж;
 • усувається біль;
 • відбувається розвантаження суглобів, усунення синців;
 • здійснюється розслаблення сполучнотканинних структур;
 • виявляється опосередкований вплив на соматичні органи.

Лікар може поєднувати кілька варіантів лікування, включно з кінезіотейпуванням. В результаті використання кінезіотейпу проявляється швидкий терапевтичний ефект. Пластир починає діяти через 15-25 хвилин після приклеювання, що дає змогу незабаром звести до мінімуму неприємні наслідки механічних пошкоджень, болі в спині, суглобах. Носити його можна до 5 діб.

 

ПОКАЗАННЯ ДО ЗАСТОСУВАННЯ КІНЕЗІОТЕЙПУВАННЯ:

 • артрози, артрити, тендиніти, фасціїти;
 • викривлення хребта;
 • травми, забиття м’яких тканин, розтягнення зв’язок;
 • міозити;
 • гематоми, набряк м’яких тканин;
 • обмеження рухливості суглобів;
 • біль під час менструації;
 • головний біль внаслідок артеріальної гіпертензії;
 • надмірні фізичні навантаження, що призводять до перенапруги м’язів чи розтягнення зв’язок;
 • профілактика спортивних травм.

ПРОТИПОКАЗАННЯ ДО КІНЕЗІОТЕЙПУВАННЯ:

 • похилий вік;
 • системні захворювання шкіри та сполучної тканини;
 • травми, висипки, поранення шкіри.

Носіння тейпу збільшує натягування шкіри в асиметричних ділянках, що може призвести до появи синців, розвитку мікротравм чи набряків, свербежу або ж болючості.

КІНЕЗІОТЕЙПУВАННЯ В АКСІС

Фахівці Центру реабілітації хребта та суглобів Аксіс активно використовують кінезіотейпування з метою реабілітації, у спортивній та відновній медицині. Це дає змогу досягти ефекту максимально швидко та значно його продовжити, до повного відновлення знижених або втрачених функцій організму.

З вами працюватимуть фізичні терапевти, які пройшли навчання з кінезіотейпування і чітко знають особливості накладання тейпів на різних ділянках тіла.

Запрошуємо вас на первинну консультацію, щоб дізнатися доцільність кінезіотейпування у вашому конкретному випадку. Для цього зателефонуйте нам або ж заповніть реєстраційну форму на сайті.

Зворотній зв'язок

  Інші послуги:

  08.09.2022

  Кінезіотерапія на блочних тренажерах

  КІНЕЗІОТЕРАПІЯ НА БЛОЧНИХ ТРЕНАЖЕРАХ – це метод реабілітації, спрямований на розширення амплітуди рухів у суглобах, заняття напруження, релаксацію та скорочення м’язів тулуба і кінцівок. Термін походить з латини й дослівно означає “терапія рухом”.

  При цьому ми використовуємо тренажери з антигравітаційною конструкцією – тренажер Бубновського і його аналоги.

  12.07.2022

  Дестабілізаційна терапія

  БАЛАНСУЮЧА ТЕРАПІЯ – терапія на балансуючих платформах, під час якої здійснюється вплив на пропріорецепцію та вестибулярний апарат. Саме ці структури організму відповідальні за сприйняття частин тіла у просторі.

  12.07.2022

  ERGON терапія

  ERGON TECHNIQUE – це метод статичної та динамічної мобілізації м’яких тканин, що використовує спеціальне обладнання – інструмент ERGON.

  12.07.2022

  Прикладна кінезіологія

  ПРИКЛАДНА КІНЕЗІОЛОГІЯ – це метод альтернативної медицини, який визначає і виправляє стан внутрішніх органів та систем органів через зміну тонусу пов’язаних з ними скелетних м’язів.

  12.07.2022

  Шрот-терапія

  SCHROTH-ТЕРАПІЯ – одна з провідних визнаних у світі методик лікування сколіозу. Її на початку XX століття розробила німецький фізіотерапевт Катаріна Шрот. Лікарка сама мала сколіоз і дослідила користь асиметричного дихання у його лікуванні.

  12.07.2022

  Mulligan концепція

  MULLIGAN КОНЦЕПЦІЯ (мобілізація з використанням рухів) – популярний різновид мануальної терапії, під час якого знеболення досягається через мобілізацію з використанням рухів.

  12.07.2022

  DNS терапія

  DNS-ТЕРАПІЯ – це реабілітаційний напрямок який базується на принципах кінезіології розвитку і на нейрофізіологічних принципах функціонування опорно-рухового апарату.

  12.07.2022

  FDM терапія

  FDM – ТЕРАПІЯ метод лікування болю та проблем опорно-рухового апарату, що базується на моделі фасціальних порушень. Тобто, корекції порушень фасцій (оболонок), що покривають усі органи, зокрема, м’язи, нерви, судини.

  12.07.2022

  PNF терапія

  PNF – це чергування скорочення та розслаблення м’язів, що стимулює ділянки головного мозку, які відповідають за рухи, та відновлює м’язову систему.

  12.07.2022

  М’яка мануальна терапія

  М’ЯКА МАНУАЛЬНА ТЕРАПІЯ – це лікування ручними прийомами задля коригування патологічних проявів, спричинених функціональними порушеннями м’яких тканин та кістково-суглобового апарату.

  12.07.2022

  Лікувальний масаж

  ЛІКУВАЛЬНИЙ МАСАЖ – ЦЕ метод дозованої механічної дії на організм руками масажиста чи певними предметами з лікувальною метою. Такий масаж широко розповсюджений як допоміжна терапія при різних захворюваннях. Він дає змогу швидко поліпшити самопочуття і прискорити процес одужання.

  12.07.2022

  Система підвісної терапії RedCord Neurac

  СИСТЕМА ПІДВІСНОЇ ТЕРАПІЇ REDCORD NEURAC – унікальна розробка для безболісного відновлення руху м’язів та м’язових груп, відновлення координації рухів та зміцнення м’язового скелета.

  ЗАПИС НА ПРИЙОМ