Skip to content

ДЦП – дитячий церебральний параліч

ДЦП (дитячий церебральний параліч) – це сукупність стійких патологій, що характеризуються розладами рухової активності, порушеннями мовленнєвого і психічного розвитку.

ПРО ЗАХВОРЮВАННЯ

Слово “церебральний” вказує на безпосередню причину виникнення такого стану – порушення роботи мозку (лат. cerebrum). Воно може виникнути:

 • внутрішньоутробно (пренатально);
 • під час пологів (інтранатально);
 • в ранньому неонатальному періоді (з моменту народження до 7 доби життя немовляти).

Слово “параліч” вказує на головний симптом ДЦП. Параліч – це нездатність виконувати свідомі рухи, труднощі в контролі роботи м’язів. 

На жаль, вилікувати ДЦП наразі неможливо, адже ушкодження роботи мозку є незворотними. Однак ми в змозі боротися з симптомами та покращити якість життя таких пацієнтів!

ПРИЧИНИ:

 • кисневе голодування (гіпоксія чи асфіксія) в утробі матері або під час пологів;
 • перенесені під час вагітності інфекційні хвороби: токсоплазмоз, краснуха, грип, сифіліс;
 • хронічні захворювання матері у декомпенсованому стані: цукровий діабет, ревматичні хвороби, туберкульоз;
 • шкідливі звички під час виношування дитини: куріння, вживання алкоголю чи наркотиків, приймання токсичних для плода лікарських засобів;
 • пологові травми;
 • недоношеність;
 • генні мутації.

СИМПТОМИ

ДЦП можуть запідозрити під час первинного огляду новонародженого, але найчастіше діагностують у віці 1-2 років. Під час розвитку дитини на першому році життя може насторожувати затримка фізичного розвитку: немовля не може тримати голівку, сидіти, ходити. 

Також до поширених симптомів належать наступні:

 • порушення координації рухів;
 • дисбаланс м’язового тонусу з переважанням напруження м’язів – немовля займає неприродне положення, тіло може вигинатися в один бік, будуть несиметричні ніжки чи ручки;
 • в’ялі рухи;
 • неспокійна поведінка.

Рідше виникають судоми, порушення ковтання, слинотеча, розлади слуху та зору, порушення режиму сну. На ДЦП також може вказувати те, що дитина погано смокче груди матері.

ФОРМИ ДЦП

Залежно від панівних проявів, виділяють 4 форми ДЦП:

 1. спастична (>80% випадків) – підвищений тонус м’язів, вони постійно перебувають у скороченому стані;
 2. атактична – розлади координації рухів і рівноваги;
 3. дискінетична – неконтрольована рухова активність. Додатково можуть уражатися м’язи обличчя і глотки. Як наслідок – порушення мовлення і ковтання;
 4. змішана.

ЛІКУВАННЯ В АКСІС

ДЦП – це одна з найпоширеніших причин інвалідизації дітей. Саме реабілітація, розпочата у ранньому віці, може допомогти таким дітям відновити рухову активність, розвинути необхідні для життя навички та адаптувати дітей до соціуму. 

Ми рекомендуємо починати реабілітацію якомога швидше для більшої ефективності! На базі медичного центру АКСІС ми пропонуємо реабілітацію новітніми методиками: 

 • PNF-терапія;
 • DNS-терапія; 
 • терапія розвитку рухової активності; 
 • сенсорна інтеграція; 
 • тейпування та багато інших методик. 

Заняття індивідуальні для кожного малюка і проходять в ігровій формі. Головна ціль такої реабілітації – мінімізувати наслідки хвороби, щоб дитина могла жити незалежним щасливим життям!

Якщо ви хочете записатися на первинну консультацію, телефонуйте нам чи заповнюйте форму реєстрації на сайті. 

Основні напрямки лікування дитячих захворювань в Аксіс є:

Зворотній зв'язок

  ІНШІ ЗАХВОРЮВАННЯ:

  12.07.2022

  СМА – спинально-м’язова атрофія

  СМА (спінальна м’язова атрофія) – це спадкове захворювання, при якому нервові клітини спинного мозку та стовбура мозку дегенерують, викликаючи прогресуючу м’язову слабкість та атрофію м’язів. Чотири основні види спинальної м’язової атрофії різною мірою викликають м’язову слабкість та атрофію м’язів.

  12.07.2022

  Синдром Дауна

  СИНДРОМ ДАУНА – це генетична хромосомна аномалія, спричинене наявністю 47 хромосом замість 46, які є у нормі. Нормальний каріотип (набір хромосом кожної клітини організму, окрім статевих) – це 23 пари хромосом, тобто, 46 хромосом у сумі. При синдромі Дауна у 21-ій парі хромосом з’являється зайва, третя хромосома.

  12.07.2022

  ЗПР Затримка психічного розвитку

  ЗПР (затримка психічного розвитку) – це комплекс порушень психологічного, емоційного та інтелектуального розвитку дитини. Простіше кажучи, “відставання” у розвитку від однолітків та встановлених норм.

  12.07.2022

  РАС розлад аутистичного спектру, аутизм

  Дітей з аутизмом називають “діти дощу”, а синій колір вважається символом цього розладу. Статистично доведено, що аутизм частіше виникає у хлопчиків, ніж у дівчаток (4:1). Загалом хвороба виявляється в однієї дитини зі 160 новонароджених.

  12.07.2022

  Дитячий сколіоз

  ДИТЯЧИЙ СКОЛІОЗ – це стійке бічне викривлення хребта та поворот його навколо своєї осі. Як наслідок розвивається не лише деформація хребта і косметичний дефект, а й порушення роботи внутрішніх органів. Ця патологія розвивається у дитинстві, в період активного росту скелета, тому сколіоз називається “дитячий”. “Кризовими періодами” для розвитку сколіозу є вік 8-14 років.

  ЗАПИС НА ПРИЙОМ