Skip to content

PNF терапія

PNF - це чергування скорочення та розслаблення м'язів, що стимулює ділянки головного мозку, які відповідають за рухи, та відновлює м'язову систему.

ЩО ТАКЕ PNF-ТЕРАПІЯ

PNF, або пропріоцептивне нейром’язове проторення – методика кінезіотерапії, що відновлює функціональні зв’язки між нервовою системою (отримує сигнал ззовні про необхідність руху та координує рухову діяльність) та м’язами (здійснюють рух).

Даний метод покращує функціональний стан рухових центрів і широко використовується в усьому світі в реабілітації хворих з різними неврологічними та ортопедичними захворюваннями.

ПОКАЗАННЯ ДО PNF-ТЕРАПІЇ:

 • міжхребцеві грижі;
 • вроджені аномалії опорно-рухового апарату;
 • порушення координації рухів;
 • знижена м’язова сила;
 • болі у хребті та суглобах;
 • перенесений інсульт;
 • відновлення у післяопераційному періоді.

ЯК ПРОХОДЯТЬ ЗАНЯТТЯ З PNF-ТЕРАПІЇ?

Особливістю PNF-терапії є те, що терапія спрямована не тільки на пошкоджені м’язи, а на організм в цілому.

“Всі люди, зокрема, люди з обмеженими можливостями, мають нереалізований потенціал”, – це твердження лежить в основі філософії PNF. Тож реабілітологи мають на меті розкрити приховані резерви тіла пацієнта.

Заняття з PNF – це активна співпраця реабілітолога та пацієнта, щоб досягти максимальних функціональних можливостей останнього.

Тривалість терапії підбирається індивідуально для кожного пацієнта, однак ніколи не обмежується одним заняттям. Кожне тренування має кілька послідовних етапів:

 1. Розтяжка – щоб підвищити еластичність м’язів та запобігти травмуванню.
 2. Інтенсивне навантаження з опором – лікар чинить різні дії щодо організму пацієнта: стискає, розтягує чи скручує окремі ділянки тіла. А пацієнт виконує протидію – чинить опір, напружуючи окремі м’язи. Фахівець знає, як спрямувати дію так, щоб розвинути необхідну амплітуду рухів і зробити реабілітацію максимально ефективною.

Протягом сеансу залучаються різні групи м’язів від периферії до центру. Як приклад: від стопи – до коліна – і до кульшового суглоба.

ПЕРЕВАГИ МЕТОДУ:

 • Усувають розлади рухової координації;
 • поліпшують поставу, ходу;
 • формують оптимальні рухові стереотипи;
 • відновлюють м’язи після парезів та гіпотрофії;
 • відновлюють фізіологічний обсяг, амплітуду рухів;
 • нормалізують загальний м’язовий тонус;
 • підвищують витривалість, покращують рухову активність;
 • дають змогу пацієнтові повернутися до нормального життя: обходитися без сторонньої допомоги під час виконання буденних справ.

PNF-ТЕРАПІЯ В АКСІС

Лікарі-реабілітологи нашого центру Аксіс проходили навчання з PNF-терапії у провідних світових клініках. Ми працюємо за принципами доказової медицини та слідкуємо за новинками у медичній сфері. Тож ваша реабілітація буде ґрунтуватися на сучасних світових методиках лікування.

Щоб дізнатися, чи допоможе PNF-терапія у розв’язанні вашої проблеми, записуйтеся на первинну консультацію. Після збору анамнезу і ретельного обстеження лікар дасть вам рекомендації для реабілітації та створить індивідуальну програму терапії.

Не відкладайте здорове життя у далекий ящик – звертайтеся за допомогою просто зараз:

 • за телефоном;
 • чи заповнивши реєстраційну форму на цьому сайті.

 

Зворотній зв'язок

  Інші послуги:

  08.09.2022

  Кінезіотерапія на блочних тренажерах

  КІНЕЗІОТЕРАПІЯ НА БЛОЧНИХ ТРЕНАЖЕРАХ – це метод реабілітації, спрямований на розширення амплітуди рухів у суглобах, заняття напруження, релаксацію та скорочення м’язів тулуба і кінцівок. Термін походить з латини й дослівно означає “терапія рухом”.

  При цьому ми використовуємо тренажери з антигравітаційною конструкцією – тренажер Бубновського і його аналоги.

  12.07.2022

  Кінезіотейпування

  КІНЕЗІОТЕЙПУВАННЯ – це накладання на ушкоджені м’язи, сухожилля і суглоби тейпів (спеціальних тканинних “пластирів”), що зменшують больовий синдром.

  12.07.2022

  Дестабілізаційна терапія

  БАЛАНСУЮЧА ТЕРАПІЯ – терапія на балансуючих платформах, під час якої здійснюється вплив на пропріорецепцію та вестибулярний апарат. Саме ці структури організму відповідальні за сприйняття частин тіла у просторі.

  12.07.2022

  ERGON терапія

  ERGON TECHNIQUE – це метод статичної та динамічної мобілізації м’яких тканин, що використовує спеціальне обладнання – інструмент ERGON.

  12.07.2022

  Прикладна кінезіологія

  ПРИКЛАДНА КІНЕЗІОЛОГІЯ – це метод альтернативної медицини, який визначає і виправляє стан внутрішніх органів та систем органів через зміну тонусу пов’язаних з ними скелетних м’язів.

  12.07.2022

  Шрот-терапія

  SCHROTH-ТЕРАПІЯ – одна з провідних визнаних у світі методик лікування сколіозу. Її на початку XX століття розробила німецький фізіотерапевт Катаріна Шрот. Лікарка сама мала сколіоз і дослідила користь асиметричного дихання у його лікуванні.

  12.07.2022

  Mulligan концепція

  MULLIGAN КОНЦЕПЦІЯ (мобілізація з використанням рухів) – популярний різновид мануальної терапії, під час якого знеболення досягається через мобілізацію з використанням рухів.

  12.07.2022

  DNS терапія

  DNS-ТЕРАПІЯ – це реабілітаційний напрямок який базується на принципах кінезіології розвитку і на нейрофізіологічних принципах функціонування опорно-рухового апарату.

  12.07.2022

  FDM терапія

  FDM – ТЕРАПІЯ метод лікування болю та проблем опорно-рухового апарату, що базується на моделі фасціальних порушень. Тобто, корекції порушень фасцій (оболонок), що покривають усі органи, зокрема, м’язи, нерви, судини.

  12.07.2022

  М’яка мануальна терапія

  М’ЯКА МАНУАЛЬНА ТЕРАПІЯ – це лікування ручними прийомами задля коригування патологічних проявів, спричинених функціональними порушеннями м’яких тканин та кістково-суглобового апарату.

  12.07.2022

  Лікувальний масаж

  ЛІКУВАЛЬНИЙ МАСАЖ – ЦЕ метод дозованої механічної дії на організм руками масажиста чи певними предметами з лікувальною метою. Такий масаж широко розповсюджений як допоміжна терапія при різних захворюваннях. Він дає змогу швидко поліпшити самопочуття і прискорити процес одужання.

  12.07.2022

  Система підвісної терапії RedCord Neurac

  СИСТЕМА ПІДВІСНОЇ ТЕРАПІЇ REDCORD NEURAC – унікальна розробка для безболісного відновлення руху м’язів та м’язових груп, відновлення координації рухів та зміцнення м’язового скелета.

  ЗАПИС НА ПРИЙОМ