Skip to content

М’яка мануальна терапія

М’ЯКА МАНУАЛЬНА ТЕРАПІЯ – це лікування ручними прийомами задля коригування патологічних проявів, спричинених функціональними порушеннями м'яких тканин та кістково-суглобового апарату.

ПОКАЗАННЯ ДО МАНУАЛЬНОЇ ТЕРАПІЇ:

 • гострі та хронічні болі різних відділів опорно-рухового апарата;
 • обмежена рухливість суглобів чи хребта;
 • головні болі різного генезу, запаморочення;
 • поколювання в пальцях чи їхнє оніміння;
 • грижі чи протрузії міжхребцевих дисків;
 • остеохондроз;
 • сколіоз, лордоз, кіфоз.

ЯК ДІЄ МАНУАЛЬНА ТЕРАПІЯ?

Мануальна терапія приводить в тонус власні захисні сили організму. Після такої мобілізації тіло здатне самостійно впоратися з проблемою. Саме це і є основною відмінністю мануальної терапії від звичайного масажу.

Розберімося на прикладах різноманітних патологій, як у певному конкретному випадку може допомогти така терапія.

1. Головні болі

У людей з переважно сидячою роботою, через неправильну гігієну праці можуть виникати болі голови та шиї. Це “біль напруги”, що розвивається через блокаду хребців, напруження м’язів шиї та погіршене кровопостачання голови. В такому разі мануальна терапія допомагає розслабити напружені м’язи та зменшити біль.

2. Стискання сідничного нерва

М’язові спазми можуть призвести до стискання сідничного нерва. При цьому людина має сильні болі, а іноді навіть не може поворухнутися. Мануальна терапія дасть змогу зняти біль і спазм, покращить рухливість і поверне м’язи у тонус.

3. Сколіоз

Мануальна терапія здатна повернути гнучкість хребта, простимулювати ослаблені м’язи й зняти функціональні блоки.

Перш ніж лікувати цим методом сколіоз, варто пройти ретельну діагностику. Для лікування буде необхідно близько 10 сеансів. Щоразу спочатку пацієнтові проводять витягування хребта, а потім поступово лікар опрацьовує всі болючі та викривлені зони.

4. Остеохондроз

Найчастіше лікарі застосовують такі методи:

 • форсовані рухи для відновлення суглобів;
 • релаксуючий масаж для зняття м’язової напруги;
 • витягування – щоб зняти спазми, покращити обмінні процеси, кровообіг.

Вже після першого сеансу зменшується біль, покращується рухливість, зникає біль у вухах.

5. Протрузії – впинання міжхребцевих дисків до хребтового каналу.

В такому випадку лікар своїми рухами може:

 • зняти м’язовий спазм (адже випнуті хребці затискають нервові волокна);
 • активізувати обмінні процеси у хрящах – адже покращиться крово- та лімфообіг;
 • розтягнути сухожилля та зв’язки, щоб збільшити рухливість хребта;
 • вправити випинання у гострій стадії хвороби.

6. Грижа міжхребцевого диска

Під час терапії лікар натискає на чутливі центри міжхребцевих дисків, щоб вивільнити защемлені нерви та відновити чутливість. Після лікування грижі поперекового відділу хребта також відновлюється нормальна робота органів малого таза: сечового міхура, прямої кишки та матки у жінок.

ПРОТИПОКАЗАННЯ ДО ЗАСТОСУВАННЯ МАНУАЛЬНОЇ ТЕРАПІЇ:

 • гострі прояви психічних захворювань;
 • злоякісні пухлини;
 • гострі порушення спинномозкового кровообігу;
 • запальні та інфекційні захворювання суглобів, хребта і спинного мозку;
 • свіжі травми.

М’ЯКА МАНУАЛЬНА ТЕРАПІЯ В АКСІС

Сеанси мануальної терапії абсолютно безболісні та навіть приємні, якщо процедуру проводять кваліфіковані лікарі. У нашому Центрі реабілітації хребта та суглобів Аксіс мануальну терапію проводять тільки сертифіковані спеціалісти, які пройшли міжнародні навчання та мають успішний досвід.

Щоб записатися на первинну консультацію та отримати індивідуально розроблений план сеансів з мануальної терапії, зателефонуйте нам чи заповніть форму реєстрації на сайті

Зворотній зв'язок

  Інші послуги:

  08.09.2022

  Кінезіотерапія на блочних тренажерах

  КІНЕЗІОТЕРАПІЯ НА БЛОЧНИХ ТРЕНАЖЕРАХ – це метод реабілітації, спрямований на розширення амплітуди рухів у суглобах, заняття напруження, релаксацію та скорочення м’язів тулуба і кінцівок. Термін походить з латини й дослівно означає “терапія рухом”.

  При цьому ми використовуємо тренажери з антигравітаційною конструкцією – тренажер Бубновського і його аналоги.

  12.07.2022

  Кінезіотейпування

  КІНЕЗІОТЕЙПУВАННЯ – це накладання на ушкоджені м’язи, сухожилля і суглоби тейпів (спеціальних тканинних “пластирів”), що зменшують больовий синдром.

  12.07.2022

  Дестабілізаційна терапія

  БАЛАНСУЮЧА ТЕРАПІЯ – терапія на балансуючих платформах, під час якої здійснюється вплив на пропріорецепцію та вестибулярний апарат. Саме ці структури організму відповідальні за сприйняття частин тіла у просторі.

  12.07.2022

  ERGON терапія

  ERGON TECHNIQUE – це метод статичної та динамічної мобілізації м’яких тканин, що використовує спеціальне обладнання – інструмент ERGON.

  12.07.2022

  Прикладна кінезіологія

  ПРИКЛАДНА КІНЕЗІОЛОГІЯ – це метод альтернативної медицини, який визначає і виправляє стан внутрішніх органів та систем органів через зміну тонусу пов’язаних з ними скелетних м’язів.

  12.07.2022

  Шрот-терапія

  SCHROTH-ТЕРАПІЯ – одна з провідних визнаних у світі методик лікування сколіозу. Її на початку XX століття розробила німецький фізіотерапевт Катаріна Шрот. Лікарка сама мала сколіоз і дослідила користь асиметричного дихання у його лікуванні.

  12.07.2022

  Mulligan концепція

  MULLIGAN КОНЦЕПЦІЯ (мобілізація з використанням рухів) – популярний різновид мануальної терапії, під час якого знеболення досягається через мобілізацію з використанням рухів.

  12.07.2022

  DNS терапія

  DNS-ТЕРАПІЯ – це реабілітаційний напрямок який базується на принципах кінезіології розвитку і на нейрофізіологічних принципах функціонування опорно-рухового апарату.

  12.07.2022

  FDM терапія

  FDM – ТЕРАПІЯ метод лікування болю та проблем опорно-рухового апарату, що базується на моделі фасціальних порушень. Тобто, корекції порушень фасцій (оболонок), що покривають усі органи, зокрема, м’язи, нерви, судини.

  12.07.2022

  PNF терапія

  PNF – це чергування скорочення та розслаблення м’язів, що стимулює ділянки головного мозку, які відповідають за рухи, та відновлює м’язову систему.

  12.07.2022

  Лікувальний масаж

  ЛІКУВАЛЬНИЙ МАСАЖ – ЦЕ метод дозованої механічної дії на організм руками масажиста чи певними предметами з лікувальною метою. Такий масаж широко розповсюджений як допоміжна терапія при різних захворюваннях. Він дає змогу швидко поліпшити самопочуття і прискорити процес одужання.

  12.07.2022

  Система підвісної терапії RedCord Neurac

  СИСТЕМА ПІДВІСНОЇ ТЕРАПІЇ REDCORD NEURAC – унікальна розробка для безболісного відновлення руху м’язів та м’язових груп, відновлення координації рухів та зміцнення м’язового скелета.

  ЗАПИС НА ПРИЙОМ