Skip to content

Артроз

АРТРОЗ - це захворюванням дегенеративно-дистрофічного характеру. У процесі якого ушкоджується, зношується суглобовий хрящ. При цьому синовіальна рідина зменшується обсягом, провокуючи збільшення тертя кінцевих частин кісток. Захворювання супроводжується також розростання остеофітів.

ПРО ЗАХВОРЮВАННЯ

Артроз – хронічне захворювання суглобів незапального характеру, в результаті якого в капсулі відбуваються незворотні зміни, хрящ починає руйнуватися. Зміни також зачіпають сусідні структури: синовіальну оболонку, зв’язковий апарат та прилеглі кісткові структури. Найчастіше виникає у колінних, тазостегнових, плечових та гомілковостопних суглобів Вражає також пальці рук. Захворювання має три стадії.

1 стадія: патологія не виявляється на рентгені чи УЗД, проте процеси руйнування вже запущені; змінюється склад суглобової рідини, у результаті тканини отримують менше поживних речовин    і стають більш чутливими; підвищене навантаження на область ураження викликає запалення (артрит) та болі;

2 стадія характеризується активним руйнуванням хрящової тканини, а по краях суглобового майданчика (області дотику поверхонь) з’являються кісткові шипи та нарости; у цей час біль стає звичним, а запальні процеси йдуть то сильніше, то слабше; періодично відзначаються спазми, пов’язані з суглобом м’язів;

3 стадія: області руйнування торкаються практично всієї поверхні хряща, суглобовий майданчик деформований, постраждала кінцівка відхиляється від своєї осі; обсяг рухів знижується, а зв’язки слабшають і стають короткими.

Деякі фахівці виділяють також IV стадію розвитку артрозу. Вона характеризується майже повною нерухомістю суглоба.

ПРИЧИНИ:

Артроз виникає тоді, коли суглоб неспроможний витримувати щоденних навантажень. З цим захворюванням часто стикаються спортсмени та люди, для яких важка фізична праця – повсякденний вид діяльності. 

В інших випадках причинами артрозу можуть бути вроджені або аутоімунні захворювання. А також ожиріння, інтоксикація організму, генетична схильність, запальні захворювання суглобів, перенесені операції. Підвищений ризик виникнення артрозу у людей 45-50 років через зменшення колагену в тканинах.

За статистикою, люди старше 45 років схильні до артрозу в 30% випадків, старше 70 – артроз зустрічається у 80-90% жителів планети. 

Артроз може бути наслідком:

 • Травм і пошкоджень суглобів (посттравматичний артроз)
 • Захворювань – артритів, запальних і інфекційних захворювань тощо. 
 • Переохолоджень
 • Надмірних навантажень на суглоб (важка фізична праця)
 • Порушень обміну речовин і зайвої ваги

СИМПТОМИ:

Одним симптомів артрозу служить хрускіт у проблемній області під час руху. Найчастіше він зустрічається при поразці коліна чи плеча. Одночасно людина може відчути невелике зниження рухливості після тривалої бездіяльності, наприклад, вранці.

Другий, не менш поширений симптом при артрозі – біль. Спочатку незначна і слабка, поступово вона набирає сили, не даючи нормально рухатися. Залежно від стадії та локалізації патології, людина може відчувати:

У міру розвитку артрозу симптоми стають помітнішими:

 • наростання ранкової скутості;
 • посилення та збільшення тривалості болю;
 • зниження рухливості;
 • деформація суглоба з допомогою кісткових розростань;
 • деформація кісток та навколишніх тканин: процес добре помітний на кінцівках та пальцях рук, які стають помітно викривленими.

При приєднанні запалення уражена область набрякає, червоніє і стає гарячою на дотик. Натискання на неї викликає різке посилення болю.

ЛІКУВАННЯ В АКСІС:

В роботі з нашими пацієнтами ми керуємось сучасними європейськими протоколами лікування. Які включають в себе новітні досягнення в галузі медицини та націлені на безопераційне лікування.

Ми використовуємо комплексний підхід при лікуванні артрозу, командну роботу різних фахівців, сучасне європейське обладнання та різні методи лікування, що дає нам можливість отримати кращі результати відновлення.

Основні напрямки лікування захворювань суглобів в Аксіс є:

Зворотній зв'язок

  ІНШІ ЗАХВОРЮВАННЯ:

  12.07.2022

  Остеопароз

  ОСТЕОПОРОЗ – це захворювання, при якому порушується будова кісткової тканини й вона стає крихкою. Статистично частіше виникає у жінок, особливо у період менопаузи.

  12.07.2022

  Остеоартроз

  ДЕФОРМУЮЧИЙ ОСТЕОАРТРОЗ – це хронічне дегенеративне захворювання суглобів. Для цього захворювання характерне пошкодження суглобових хрящів і тканин, що оточують суглоби. Як правило, запальний процес у суглобах не виражений. Основним механізмом розвитку захворювання вважається порушення у хрящовій тканині (надмірне зношування) внаслідок різних причин.

  12.07.2022

  Подагра

  ПОДАГРА – захворювання, при якому відкладення кристалів сечової кислоти накопичуються в суглобах внаслідок високого рівня сечової кислоти в крові (гіперурикемія). Скупчення кристалів призводить до нападів хворобливого запалення у суглобах та навколо них.
  Подагра найчастіше вражає чоловіків. Зазвичай подагра у чоловіків виникає в середньому віці, у жінок після настання менопаузи. У молодих людей подагра зустрічається рідше, але тяжкість захворювання вища у хворих до 30 років. Подагра, спричинена високим рівнем сечової кислоти в крові, часто передається у спадок.

  12.07.2022

  Бурсит

  БУРСИТ – це запалення суглобової сумки (від латинського “bursa” – сумка), яке може бути гострим та хронічним. Найчастіше уражаються ліктьовий та колінний суглоби, а також кісточки та зап’ястя.

  12.07.2022

  Контрактура

  КОНТРАКТУРА (від латинського contracture – стягування) – тимчасове чи постійне обмеження руху на суглобі, внаслідок якого кінцівка неспроможна повністю зігнутися чи розігнутися. Контрактура може бути викликана захворюваннями суглобів, нервів, судин, м’язів, а також порушенням еластичності шкіри та сухожиль.

  12.07.2022

  Артрит

  Артрит – клінічний термін, що позначає групу захворювань суглобів, що характеризуються запаленням, болем і деформацією. Може бути як окремим захворюванням (спондиліт), і ускладненням інших хвороб (наприклад, ревматизму). Протікає в хронічній, підгострій та гострій формах, з ураженням одного або декількох суглобів.

  ЗАПИС НА ПРИЙОМ