Skip to content

Біль в спині

Кожна десята людина у світі стикається з болем у спині. Цей стан призводить до зниження працездатності та сильно обмежує звичний спосіб життя. У ряді випадків біль у спині може бути симптомом серйозного захворювання, лікування якого найефективніше при ранній діагностиці. Тому з появою неприємних симптомів у сфері спини, особливо у нижніх відділах, рекомендується проконсультуватися з лікарем. Фахівець встановить об'єктивний діагноз та складе схему цілеспрямованого лікування та реабілітації.

БІЛЬ В СПИНІ

Біль у спині включає безліч різних видів больових відчуттів як за характером, так і по локалізації. Біль може бути інтенсивним і слабким, гострим і хронічним. Виникати може вздовж усього хребта, у районі лопаток, попереку чи крижів. Практично у всіх випадках біль у спині – симптом, який вимагає огляду лікаря та ретельної діагностики.

Біль у спині – це один із найпоширеніших приводів звернення до лікаря – другий після гострих респіраторних захворювань. Найчастіше з такими скаргами приходять до невролога, терапевта чи лікаря загальної практики. За даними міжнародних досліджень, практично кожен п’ятий дорослий житель нашої планети може відчувати сильний біль у спині цієї хвилини. Найчастіша їх локалізація – це нижня частина спини та поперек.

ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ:

Болі в спині бувають первинними та вторинними. Первинні пов’язані безпосередньо зі спиною, вторинні – із захворюваннями внутрішніх органів.

Первинні болі викликають травми та хвороби хребта. Серед травм біль найчастіше викликають перенапругу, переохолодження та запалення скелетних м’язів, забиття, розтягнення зв’язок, переломи. Серед хвороб:

  • Грижі, протрузії міжхребцевого диску
  • Деформації хребта
  • Стеноз хребтового каналу
  • Остеохондроз хребта
  • Спондилолістез, спондилоартроз
  • Пухлини та запалення нервової тканини.

Побічні болі пов’язані з міжреберної невралгією чи захворюваннями внутрішніх органів: серця, нирок, органів малого таза, шлунка та підшлункової залози.

Чинники, що сприяють появі болю в спині

  • Низька фізична активність.
  • Сидяча робота. Робота з паперами, за комп’ютером або пов’язана з керуванням автомобілем.
  • Надмірні фізичні навантаження. Посилені тренування у тренажерному залі, навантаження, пов’язані з професією
  • Стояча робота. Продавці, консультанти, адміністратори, перукар, кухар, бармен та інші.
  • Стреси. Хронічна нервова напруга, втома, недосипання.
  • Зайва вага. Щоб визначити, чи вважається ваша вага надмірною, розділіть кількість маси свого тіла.

СИМПТОМИ:

  • Ниючий біль у разі травми або запалення м’яких тканин біль у спині. При цьому він не посилюється під час рухів або зміни положення тіла. Якщо це відбувається, біль може свідчити про розвиток захворювання хребта. 
  • Різкий біль з’являється при травмах хребта та суглобів, протрузіях або грижах міжхребцевих дисків. Ці патології також можуть супроводжуватися зменшенням рухливості хребта, онімінням кінцівок та іншими неврологічними симптоми.
  • Сильний біль у спині, найчастіше в попереку, може виникати також при радикуліті. Він супроводжується запальним процесом, спазмами та болями у м’язах. При лікуванні необхідно враховувати, що радикуліт є тільки синдромом, який розвивається на тлі інших захворювань хребта

РЕКОМЕНДАЦІЇ СПЕЦІАЛІСТІВ

Більше рухайтесь. Фізична активність – це не тільки заняття спортом. Це ще й прогулянки, домашні справи, шопінг, відпочинок на природі або на дачі. Активність не повинна бути надмірною: сильні навантаження тільки шкодять спині.
Одягайтеся за сезоном. Підбирайте одяг так, щоб не застудити спину, намагайтеся не ходити з відкритою спиною в холодну, вітряну та дощову погоду.
Слідкуйте за поставою. Намагайтеся ходити та сидіти з рівною спиною, менше нахиляйтеся. Якщо довго працюєте за комп’ютером, придбайте ортопедичне крісло. Якщо спите на м’якому матраці, поміняйте на жорсткий: м’який сприяє викривленню хребта. Підкладіть під коліна подушку, якщо спині на спині, або між ногами, якщо на боці.
Не піднімайте тяжкі речі. Намагайтеся рідше піднімати важкі предмети. Якщо треба підняти, не нахилятися: присядьте навпочіпки з рівною спиною, щоб навантаження пішло на ноги, а не на спину.
Не перегрівайте спину. Якщо спина вже захворіла, не нагрівайте грілками і відмовтеся від гарячого душу: це тимчасово полегшить симптоми, але посилить запалення. Краще зверніться до лікаря.

ЛІКУВАННЯ В АКСІС:

В роботі з нашими пацієнтами ми керуємось сучасними європейськими протоколами лікування. Які включають в себе новітні досягнення в галузі медицини та націлені на безопераційне лікування.

Ми використовуємо комплексний підхід при лікуванні болю в спині, командну роботу різних фахівців, сучасне європейське обладнання та різні методи лікування, що дає нам можливість отримати кращі результати відновлення.

Основні напрямки лікування захворювань хребта в Аксіс є:

Зворотній зв'язок

    ІНШІ ЗАХВОРЮВАННЯ:

    12.07.2022

    Постгерпетична невралгія

    ПОСТГЕРПЕТИЧНА НЕВРАЛГІЯ – це хронічний больовий синдром за ходом нерва (саме тому “невралгія” – дослівно “болючість нерва”), що виникає після оперізуючого герпесу. Достовірною ознакою є больовий синдром тривалістю понад 1 місяць з моменту зникнення висипки.

    12.07.2022

    Тунельні синдроми (біль у верхніх та нижніх кінцівок)

    БІЛЬ У КІНЦІВКАХ – одна з найпоширеніших причин звернень до неврологів та травматологів. Біль можуть спричиняти різноманітні гострі та хронічні захворювання й травми.

    12.07.2022

    Головний біль і запаморочення

    За даними ВООЗ головні болі та запаморочення входять до топу найчастіших причин звернень до лікаря. ГОЛОВНИЙ БІЛЬ – це дискомфортні неприємні відчуття в області черепа, що, залежно від причин та механізмів розвитку, можуть мати різний характер, силу і поширеність. ЗАПАМОРОЧЕННЯ – відчуття обертання голови, нестійкості у навколишньому просторі, порушення рівноваги. Може бути наслідком головного болю або ж виникати самостійно.

    12.07.2022

    Тазовий біль

    Кульшовий суглоб, один із найбільших суглобів у людському тілі, з’єднує голівку стегнової кістки з вертлужною западиною тазової кістки. Разом з м’язами та зв’язковим апаратом він допомагає здійснювати складні рухи в нижній кінцівці та забезпечує прямоходіння.

    У здорової людини головка стегнової кістки має кулясту форму, а всі поверхні, що становлять суглоб вкриті гладкою хрящовою тканиною. Внутрішньосуглобова (синовіальна) рідина заповнює порожнину суглоба, знижуючи тертя між суглобовими поверхнями, забезпечуючи хрящову тканину поживними речовинами та додатково амортизуючи навантаження.

    12.07.2022

    Біль в шиї

    Больові відчуття у шиї є поширеним симптомом міського жителя. Причому для виникнення зовсім не обов’язково наявність аномалій у хребті, травм та інших очевидних причин.

    Для виникнення болю досить малорухливого способу життя, незручного робочого місця та неправильного фізичного навантаження. А таке захворювання, як остеохондроз, розвивається з віком і часто супроводжується ускладненнями. Найбільш раціональним способом уникнути проблем у майбутньому — подбати про здоров’я своєї шиї вже зараз.

    12.07.2022

    Біль у суглобах

    Стан суглобів безпосередньо впливає на рухливість людини: якщо з ними все гаразд, ми вільно переміщуємось, маємо можливість займатися спортом, танцями та вести активний спосіб життя. Хворобам суглобів схильні близько третини населення будь-якого віку, а після 40 років цей показник зростає ще більше!

    Важливо розуміти, що суглобові болі – не хвороба, а симптом, який може вказувати на цілу низку недуг. Якщо вас регулярно турбує дискомфорт в області з’єднання кісток, не ігноруйте проблему і не намагайтеся врятуватися знеболюючими мазями – вони дають лише тимчасове полегшення.

    ЗАПИС НА ПРИЙОМ