Skip to content

ЗАХВОРЮВАННЯ ХРЕБТА

Захворювання хребта посідають перше місце за поширеністю серед населення Землі. Гострі болі в спині різної інтенсивності спостерігаються у 80-100% населення. На остеохондроз хребта страждає 75-95% населення України. За статистикою найбільш поширеним є біль у ділянці попереку, що становить 60-90% всіх випадків захворювання хребта, з них 5% людей страждають щороку. Хвороби хребта проявляються у жінок та чоловіків приблизно однаково з піком частоти больових відчуттів віком близько 40 років.

Види захворювань хребта

Найбільш поширеними захворюваннями є дегенеративно-дистрофічні захворювання хребта. Вони характеризуються прогресуючими дегенеративно-дистрофічними змінами тканин хребетних сегментів, деградацією тканин міжхребцевих дисків, суглобів, зв’язкового апарату, кісткової тканини хребта.

Також серед захворювань хребта часто трапляються вади постави, викривлення хребта (сколіоз, кіфоз, лордоз). Ці захворювання можуть мати вроджену етіологію або з’являтися як результат на хребет різноманітних зовнішніх факторів.

Захворювання хребта можуть бути інфекційного характеру, травматичного, запального, аутоімунного, пухлинного, токсичного.

Коли варто звернутись до фахівця:

Негайно звернутися до лікаря необхідно, якщо біль у хребті супроводжується такими симптомами:

  • Скутість у нижній частині спини, що обмежує діапазон рухів нездатність підтримувати нормальну поставу через скутість та/або біль
  • Біль виникла після травми – наприклад падіння або забиття
  • Біль у спині не проходить і посилюється – навіть якщо ви перебуваєте в спокої, не рухаєтеся
  • Біль триває довше 4-6 тижнів,
  • Біль не затихає навіть після відпочинку, холодного компресу та прийняття безрецептурних знеболювальних
  • Біль будить вас ночами
  • З’явилися неврологічні симптоми – слабкість, поколювання в руках чи ногах
  • Відчувається оніміння у руках, тулуб чи ногах — скрізь відразу чи окремо
  • Несподівано з’явився біль у верхній частині спини,

Наслідки болю у хребті можуть бути досить небезпечними. Не варто терпіти біль, але й використовувати болезаспокійливі препарати без призначення лікаря також небезпечно і може призвести до незворотних наслідків.

Лікування захворювань хребта в Аксіс:

Консервативне лікування включає, як правило, препарати, дія яких спрямована на зняття больового синдрому, запалення, спазму м’язів і набряку, відновлення мікроциркуляції в пошкодженій ділянці та антиоксидантну терапію. Серед найбільш розповсюджених методів медикаментозного лікування є:

Немедикаментозне лікування

На ранніх етапах захворювань, при неускладненому перебігу та після зняття гострого больового синдрому показані методи, спрямовані на зниження больового синдрому, зупинку прогресування хвороби, розвантаження хребта, нарощування м’язового корсету. До них відносять:

ЗАПИС НА ПРИЙОМ