Skip to content

Реабілітація після операцій

Вдало проведене операційне втручання – це лише 50% успіху одужання. Інші 50% залежать від самого пацієнта: його загального стану здоров’я, того, як він дотримується рекомендацій лікарів, а також як відбуваються реабілітаційні заходи. Тож, незалежно від виду операційного втручання, реабілітація дає змогу пацієнтові швидше відновитися і повернутися до активного життя!

АКТУАЛЬНІСТЬ

Будь-яка операція – це втручання в організм і порушення його цілісності. Навіть якщо хірург, який проводив операцію, справжній професіонал і все пройшло успішно, для відновлення сил і м’язових функцій необхідна реабілітація!

Без реабілітації після операції існує великий ризик розвитку ускладнень:

 • фізичних: атрофія м’язів, пролежні, больовий синдром, набряки, розлади чутливості;
 • психологічних: нервозність, безсоння, зневіра у власних силах, погіршення настрою та апатичність. 

Щоб запобігти таким ускладненням, якісне лікування пацієнта повинно складатися з 3 основних етапів:

 • доопераційна реабілітація;
 • операційне втручання;
 • післяопераційна реабілітація.

ДООПЕРАЦІЙНА РЕАБІЛІТАЦІЯ

Підготовка пацієнта до операції складається з кількох основних етапів:

 1. Підготовка м’яких тканин і розвиток сили м’язів. 
 2. Покращення кровообігу.
 3. Стабілізація емоційного стану. 

Перший передопераційний сеанс розпочинається з первинної оцінки вашого стану. Після чого досвідчені фізіотерапевти почнуть працювати разом із вашим хірургом, щоб забезпечити найефективніші результати.

ПІСЛЯОПЕРАЦІЙНА РЕАБІЛІТАЦІЯ

Ми практикуємо ранню активізацію та реабілітацію пацієнтів. Найчастіше – одразу в день операції або вже на наступну добу. Починаємо з найпростіших рухів та поступово підвищуємо навантаження. Реабілітаційні заходи підбираються індивідуально залежно від виду операції, важкості стану пацієнта, його віку та супутньої патології. 

Надалі реабілітолог індивідуально займається з пацієнтом, використовуючи передові методики реабілітації, зокрема:

 • систему підвісної терапії RedCord;
 • кінезіологію та кінезіотерапію;
 • перенавчання патерну руху (PNF);
 • рефлексотерапію; 
 • фасціальні техніки FDM та ERGON;
 • м’яку мануальну терапію; 
 • кінезіотейпування;
 • фізіотерапію.

ОСОБЛИВОСТІ РЕАБІЛІТАЦІЇ ПІСЛЯ ОПЕРАЦІЙ В АКСІС

У нашому Центрі реабілітації хребта та суглобів Аксіс працюють висококваліфіковані реабілітологи, які добре знаються на методиках відновлення та сучасному обладнанні, яким оснащений центр. Також ми дотримуємося комплексного підходу та співпрацюємо з лікуючими лікарями й хірургами, які проводили операцію. Завдяки цьому ми залучені до проведення доопераційної реабілітації та можемо якнайшвидше розпочати післяопераційну реабілітацію.

Після виписки зі стаціонару наші реабілітологи допомагають пацієнтам підтримувати результат за допомогою регулярних вправ і проводять заняття з адаптації до звичайної повсякденної рухової активності.

Щоб дізнатися більше про реабілітацію в Аксіс та проконсультуватися щодо вашого випадку, телефонуйте нам або ж заповнюйте реєстраційну форму на сайті.

Зворотній зв'язок

  ІНШІ ЗАХВОРЮВАННЯ:

  19.10.2022

  Фізична реабілітація військових

  Щодня заради нашої перемоги захисники України виконують надскладні завдання, ризикуючи власним здоров’ям та життям. За результатами їх героїчних вчинків спостерігає весь світ, та от ціна за них іноді занадто висока.

  Унаслідок ворожих обстрілів українські воїни отримують поранення різного ступеня важкості. Їм надається кваліфікована медична допомога у військових госпіталях та спеціалізованих медичних закладах. Але надважливе значення має також і наступна реабілітація військовослужбовців, для повноцінного відновлення власної функціональності.

  12.07.2022

  Реабілітація після Covid

  З початку пандемії COVID-19 в Україні захворіли вже майже 5 млн людей, з них понад 100 тис. – загинули від смертельних ускладнень. Практично кожен, хто перехворів на цей недуг, відчував після одужання залишкові явища хвороби, зміни у поведінці, настрої, працездатності. Іноді такі симптоми тривають місяцями та значно погіршують нормальний ритм життя. Саме тому ми приділяємо особливу увагу реабілітації постковідних пацієнтів. Адже пандемія COVID-19 – це вже невіддільна частина нашого життя. І симптоми постковіду можуть спіткати будь-кого.

  12.07.2022

  Фізична терапія під час вагітності та після пологів

  Вагітність та пологи – це значне навантаження на жіночий організм. Адже у період вагітності посилюється робота всіх внутрішніх органів, зростає навантаження на серце, змінюється психоемоційний стан жінки. Додаткова вага підвищує навантаження на ноги та спину. Під час пологів активно залучаються м’язи черевного преса і тазового дна. Тож вони повинні бути готові до таких навантажень, щоб запобігти розвитку післяпологових ускладнень.

  12.07.2022

  Реабілітація після інсульту

  Інсульт – це гостре порушення мозкового кровообігу, що призводить до пошкодження певної ділянки головного мозку. За механізмом розвитку виділяють 2 типи інсульту:
  ішемічний – через тромбоз або спазм (звуження) судини, що кровопостачає певну ділянку мозку;
  геморагічний – через крововилив у мозок (внаслідок розриву артерії).

  12.07.2022

  Реабілітація після травм та переломів

  Травма – це порушення цілісності органів або тканин, що призводить до зменшення чи втрати функції. Найчастіше це гострий стан, що може виникнути як в побуті, так і під час виконання професійних обов’язків. Одним з найпоширеніших видів травми є перелом – порушення цілісності кістки.

  ЗАПИС НА ПРИЙОМ