Skip to content

Mulligan концепція

MULLIGAN КОНЦЕПЦІЯ (мобілізація з використанням рухів) – популярний різновид мануальної терапії, під час якого знеболення досягається через мобілізацію з використанням рухів.

МЕТОДИКУ MULLIGAN розробили у Новій Зеландії понад 50 років тому. І відтоді вона активно використовується реабілітологами в усьому світі.

Анатомічна будова суглобів передбачає, що рухи в них виконуються лише в певних площинах. Через травмування чи захворювання анатомічні принципи порушуються і можуть виникати тугорухливість суглоба, біль, слабкість м’язів в ураженій ділянці. У такому разі допоміжною стане Mulligan терапія, під час якої лікар мобілізує суглоб, а пацієнт виконуватиме активні та пасивні рухи в ньому.

ПОКАЗИ ДО ВИКОРИСТАННЯ МЕТОДИКИ MULLIGAN

Концепція Mulligan використовується для:

 • лікування скелетно-м’язового болю різного походження, набряків суглобів, різних патологій опорно-рухового апарата;
 • відновлення після спортивних травм;
 • навчання виконувати вправи, які раніше виконувалися невірно і тому завдавали болю;
 • профілактики травм і больових відчуттів у спортсменів, які мають значне навантаження на суглоби: футболістів, волейболістів, акробатів, гравців у великий теніс.

 

ПРИНЦИПИ МАНУАЛЬНОЇ ТЕРАПІЇ ЗГІДНО З МЕТОДИКОЮ MULLIGAN

Якщо підсумувати всі принципи концепції Mulligan, отримаємо такий акронім:

Р – Pain free (мобілізація і рух без болю);
I – Instant result (негайний ефект);
L L – Long Lasting (ефект від мобілізації має зберігатись);
C – Contraindications (протипокази як і в мануальній терапії);
R – Repetitions (повторення);
O – Overpressure (додатковий тиск);
C – Communication (спілкування з пацієнтом);
K – Knowledge (знання особливостей лікування різних патологій);
S – Stands for many things (утримання мобілізації протягом усього руху пацієнта).

Якщо ж виокремити основну особливість концепції, то це мобілізація за допомогою руху, а не знерухомлення пацієнта і виконання пасивних вправ!

 

ПРОТИПОКАЗИ ДО ЗАСТОСУВАННЯ MULLIGAN:

 • пошкодження шкірних покривів у ділянці передбачуваного мануального впливу;
 • відкриті рани, гнійники, опіки, гострі запальні захворювання, стан після свіжих травм і ранній післяопераційний період;
 • загроза тромбоемболії при тромбофлебіті;
 • психічні розлади з неадекватною, агресивною поведінкою;
 • вогнищева спінальна неврологічна симптоматика;
 • виражений остеопороз 3-4 ступеня;
 • інфекційні захворювання хребців (хвороба Бехтерєва, остеомієліт);
 • специфічні та неспецифічні інфекційні захворювання хребта та суглобів (остеомієліт хребта, туберкульозний спондиліт, ревматизм в активній формі);
 • дискові мієлопатії;
 • порушення мозкового чи спінального кровообігу.

ПЕРЕВАГИ МЕТОДИКИ MULLIGAN:

 • швидке усунення болю, що раніше з’являвся під час тренувань чи бігу;
 • повна безболісність процедури;
 • відновлення і збільшення діапазону рухів у враженому суглобі;
 • моментальний ефект, що особливо важливо, якщо невдовзі планується спортивна подія.

 

КОНЦЕПЦІЯ MULLIGAN В АКСІС

У нашому Центрі реабілітації хребта та суглобів Аксіс працюють висококваліфіковані лікарі, які пройшли спеціальне навчання з використання Mulligan терапії. Тож ви можете бути впевнені, що ваша реабілітація пройде безболісно і якісно.

Щоб дізнатися, чи допоможе у вашій ситуації дана концепція, записуйтеся на первинну консультацію за телефоном чи заповнивши реєстраційну форму на цьому сайті.

Зворотній зв'язок

  Інші послуги:

  08.09.2022

  Кінезіотерапія на блочних тренажерах

  КІНЕЗІОТЕРАПІЯ НА БЛОЧНИХ ТРЕНАЖЕРАХ – це метод реабілітації, спрямований на розширення амплітуди рухів у суглобах, заняття напруження, релаксацію та скорочення м’язів тулуба і кінцівок. Термін походить з латини й дослівно означає “терапія рухом”.

  При цьому ми використовуємо тренажери з антигравітаційною конструкцією – тренажер Бубновського і його аналоги.

  12.07.2022

  Кінезіотейпування

  КІНЕЗІОТЕЙПУВАННЯ – це накладання на ушкоджені м’язи, сухожилля і суглоби тейпів (спеціальних тканинних “пластирів”), що зменшують больовий синдром.

  12.07.2022

  Дестабілізаційна терапія

  БАЛАНСУЮЧА ТЕРАПІЯ – терапія на балансуючих платформах, під час якої здійснюється вплив на пропріорецепцію та вестибулярний апарат. Саме ці структури організму відповідальні за сприйняття частин тіла у просторі.

  12.07.2022

  ERGON терапія

  ERGON TECHNIQUE – це метод статичної та динамічної мобілізації м’яких тканин, що використовує спеціальне обладнання – інструмент ERGON.

  12.07.2022

  Прикладна кінезіологія

  ПРИКЛАДНА КІНЕЗІОЛОГІЯ – це метод альтернативної медицини, який визначає і виправляє стан внутрішніх органів та систем органів через зміну тонусу пов’язаних з ними скелетних м’язів.

  12.07.2022

  Шрот-терапія

  SCHROTH-ТЕРАПІЯ – одна з провідних визнаних у світі методик лікування сколіозу. Її на початку XX століття розробила німецький фізіотерапевт Катаріна Шрот. Лікарка сама мала сколіоз і дослідила користь асиметричного дихання у його лікуванні.

  12.07.2022

  DNS терапія

  DNS-ТЕРАПІЯ – це реабілітаційний напрямок який базується на принципах кінезіології розвитку і на нейрофізіологічних принципах функціонування опорно-рухового апарату.

  12.07.2022

  FDM терапія

  FDM – ТЕРАПІЯ метод лікування болю та проблем опорно-рухового апарату, що базується на моделі фасціальних порушень. Тобто, корекції порушень фасцій (оболонок), що покривають усі органи, зокрема, м’язи, нерви, судини.

  12.07.2022

  PNF терапія

  PNF – це чергування скорочення та розслаблення м’язів, що стимулює ділянки головного мозку, які відповідають за рухи, та відновлює м’язову систему.

  12.07.2022

  М’яка мануальна терапія

  М’ЯКА МАНУАЛЬНА ТЕРАПІЯ – це лікування ручними прийомами задля коригування патологічних проявів, спричинених функціональними порушеннями м’яких тканин та кістково-суглобового апарату.

  12.07.2022

  Лікувальний масаж

  ЛІКУВАЛЬНИЙ МАСАЖ – ЦЕ метод дозованої механічної дії на організм руками масажиста чи певними предметами з лікувальною метою. Такий масаж широко розповсюджений як допоміжна терапія при різних захворюваннях. Він дає змогу швидко поліпшити самопочуття і прискорити процес одужання.

  12.07.2022

  Система підвісної терапії RedCord Neurac

  СИСТЕМА ПІДВІСНОЇ ТЕРАПІЇ REDCORD NEURAC – унікальна розробка для безболісного відновлення руху м’язів та м’язових груп, відновлення координації рухів та зміцнення м’язового скелета.

  ЗАПИС НА ПРИЙОМ