Skip to content

Слабкість в зв’язках

СЛАБКІСТЬ В ЗВ’ЯЗКАХ - причина хронічного болю в тілі, що характеризується ослабленням зв'язки. Коли цей стан впливає на суглоби всього тіла, воно називається гіпермобільністю суглобів, який зустрічається приблизно у десяти відсотків населення і може бути генетичним. Розхитані зв'язки можуть виявлятися по-різному та по різному ступені тяжкості. Також це не завжди впливає на все тіло. Можуть бути розхитані зв'язки стоп, але не рук.

ПРО ЗАХВОРЮВАННЯ

Зв’язки – це волокна міцної фіброзної тканини, що з’єднують кістки та укріплюють суглоби. Вони містять у складі 2 основні речовини, які визначають їхню функцію:

 • еластин – виходячи з назви, він робить зв’язки еластичними, що дає змогу суглобам виконувати широкий діапазон рухів;
 • колаген – відповідальний за міцність зв’язок. Саме через колаген зв’язки здатні утримувати під контролем суглоби навіть під час значних навантажень.

Коли виникає слабкість зв’язок, розвивається надмірна рухливість суглобів – гіпермобільність. Такий стан сприяє підвищеному ризику травмування суглобів.

ПРИЧИНИ

Діагностовано, що близько 5-12% людей мають гіпермобільність суглобів через слабкість зв’язок. Серед найпоширеніших причин розвитку такого стану: 

 • травми – вивихи, наслідки ДТП, переломи;

та генетичні захворювання сполучної тканини, наприклад:

 • синдром Марфана – патологія, при якій уражаються опорно-руховий апарат, серце, судини, легені та очі. Діти з цією хворобою зазвичай худі, високі, мають довгі пальці, поганий зір, патологію серця та, з-поміж іншого, надмірну рухливість суглобів;
 • синдром Елерса-Данлоса – хвороба, яка вражає сполучну тканину шкіри, суглобів та серцево-судинної системи;
 • синдром Дауна – хромосомна аномалія, що проявляється як фізіологічними змінами, так і затримкою психологічного розвитку дитини. 

Також причиною слабкості зв’язок можуть бути:

 • кісткова дисплазія – неправильне формування кісток під час ембріогенезу;
 • остеоартроз – захворювання суглобів, спричинене руйнуванням суглобового хряща.

СИМПТОМИ

Щоб діагностувати слабкість зв’язок, зверніть увагу на такі симптоми:

 • втомлюваність;
 • біль у зв’язках;
 • оніміння та поколювання у ділянці суглобів;
 • клацання і потріскування суглобів;
 • нестабільність суглобів та їхня гіпермобільність;
 • схильність до вивихів.

Залежно від локалізації проблеми, будуть відрізнятися і симптоми. Наприклад, якщо у вас слабкість зв’язок спини, це може проявлятися болями у попереку чи зміною постави. Якщо слабкі зв’язки колінного суглоба, вам знайомі болі в колінах і випіт у суглоби.

До речі, гіпермобільність сильно виражена у йогів та гімнастів. Найчастіше це результат тривалих тренувань, однак може бути й ознакою захворювання.

ЛІКУВАННЯ В АКСІС

У Центрі реабілітації хребта та суглобів Аксіс ми використовуємо комплексний підхід у діагностиці та лікуванні слабкості зв’язок та супутньої гіпермобільності суглобів. Наші лікарі працюють на основі сучасних європейських протоколів та використовують новітні методи безопераційного лікування. 

Ми керуємося світовими розробками у галузі медицини та постійно навчаємося. Це дає нам змогу досягати кращих результатів лікування і реабілітації. І в результаті – повернути вам життя без болю.

Основні напрямки лікування захворювань м’язової системи в Аксіс:

Зворотній зв'язок

  ІНШІ ЗАХВОРЮВАННЯ:

  12.07.2022

  Плоскостопість

  Людська стопа в стані норми має зведення – поперечний (під основами пальців) і поздовжній (за внутрішнім краєм стопи), наявність яких забезпечує амортизаційну функцію і допомагає утримувати тіло в рівному положенні. Плоскостопість є поширеним захворюванням, при якому опущені один або відразу обидва склепіння, у зв’язку з чим можуть розвинутися серйозні патології опорно-рухового апарату.

  12.07.2022

  Забій

  ЗАБІЙ – це травматичне ушкодження м’яких тканин без порушення їхньої цілісності та без травмування кісток. Забій є найпоширенішою травмою, але при цьому однією з найлегших. Найчастіше забій проходить без ускладнень і швидко лікується. Однак забій м’язів грудної клітки чи коліна може мати велику площу ураження та довго не загоюватися.

  12.07.2022

  М’язова слабкість (гіпотонус)

  ГІПОТОНУС – стан зниженого м’язового тонусу. Часто супроводжується слабкістю м’язів. Зниження гіпотонії м’язів не можна назвати самостійним захворюванням. Воно проявляється як наслідок інших серйозних причин.

  12.07.2022

  Гіпертонус

  У нормі м’язова тканина людського тіла постійно перебуває у робочому стані. Спочатку одні волокна перебувають у тонусі, але потім вони розслабляються, а напруга переходить на ділянку, що відпочила до цього. Гіпертонус – це стан, при якому м’язи напружені у спокої. Тонус м’язів контролюється сигналами від нервів, тож гіпертонус в першу чергу є ознакою порушення роботи нервової системи.

  12.07.2022

  Міозит

  МІОЗИТ – означає стан, що супроводжується запаленням в одному або більше м’язах. Слабкість набряклість та біль, найбільш характерні симптоми міозиту. Причинами міозиту можуть бути травми інфекції аутоімунні захворювання і побічні дії ліків. Лікування міозиту залежить від причини захворювання.

  12.07.2022

  Міалгія

  МІАЛГІЯ – м’язові болі різного характеру, виразності, локалізації. Розвиваються через численні причини, у тому числі можуть бути одним із симптомів будь-якого невралгічного, ревматичного, інфекційного, ендокринного захворювання. Міалгія – наслідок багатьох причин. Найчастіше її пов’язують із неправильними фізичними навантаженнями. Так, при надмірних навантаженнях, перенапрузі, неправильної техніки виконання фізичних вправ ушкоджуються і запалюються м’язові волокна, що спричиняє хворобливі відчуття.

  ЗАПИС НА ПРИЙОМ