Skip to content

ЗПР Затримка психічного розвитку

ЗПР (затримка психічного розвитку) – це комплекс порушень психологічного, емоційного та інтелектуального розвитку дитини. Простіше кажучи, “відставання” у розвитку від однолітків та встановлених норм.

ПРО ЗАХВОРЮВАННЯ

Згідно зі статистикою, 15% усіх діток мають затримку психічного розвитку. Однак цей стан не є хворобою і легко піддається корекції, якщо вчасно її розпочати. Радимо вам бути уважними до своїх дітей і з будь-якими проблемними питаннями звертатися до дитячих неврологів. А про те, чому може виникнути ЗПР та як її розпізнати, поговоримо далі.

ПРИЧИНИ:

  • спадковість – якщо у батьків також спостерігалася ЗПР;
  • хронічні захворювання внутрішніх органів чи вроджені вади – такі діти переважно астенічні: слабкі, легко втомлюються, мають різкі перепади настрою. Як наслідок, гальмується і фізичний, і психічний розвиток, слабше утворюються нові нервові зв’язки, необхідні для навчання;
  • помилки у вихованні – якщо батьки мало граються з дитиною, не розвивають її дрібну моторику та сенсорний досвід. Також ЗПР може розвинутися у дитини, якій приділяють мало уваги, яку залякують чи карають;
  • порушення роботи головного мозку – виникає внаслідок патології під час вагітності або в пологах (наприклад, асфіксія чи пологові травми). Ця форма є найважчою!

СИМПТОМИ

Часто ЗПР починають підозрювати  у ранньому шкільному віці, коли дитина не встигає освоювати навчальну програму на рівні з однолітками. Однак ознаки ЗПР зазвичай проявляються набагато раніше! Тож за якими симптомами можна запідозрити ЗПР?

  • Дитина неуважна, легко відволікається від будь-якої роботи/навчання – швидко втомлюється або стає непосидючою та гіперактивною;
  • повільно розвиваються мовленнєві навички, пізно починає говорити;
  • важко адаптується до нових умов;
  • має часті перепади настрою;
  • важко запам’ятовує словесну інформацію, може вчитися лише за допомогою картинок чи в ігровій формі;
  • не проявляє допитливості;
  • зі значними зусиллями орієнтується у просторі, навіть у шкільному віці не розрізняє “право”, “ліво”, “над”, “під” тощо;
  • дитину цікавлять лише одноманітні ігри, з повторенням базових дій.

ЛІКУВАННЯ В АКСІС

Якщо ви помітили у своєї дитини описані вище симптоми, не виставляйте діагноз самотужки та не впадайте у відчай! Зверніться до нашого центру реабілітації Аксіс, щоб отримати консультацію спеціалістів, зокрема невролога й логопеда. Вони визначать, чи дійсно у вашої дитини ЗПР (чи це просто особливості її розвитку) та призначать індивідуальну програму реабілітації. Серед найпоширеніших методик, які ми застосовуємо: сенсорна інтеграція та терапія розвитку. 

Якщо ви хочете записатися на первинну консультацію та отримати підтримку протягом усього періоду реабілітації, телефонуйте нам чи заповнюйте форму реєстрації на сайті!

Основні напрямки лікування дитячих захворювань в Аксіс є:

Зворотній зв'язок

    ІНШІ ЗАХВОРЮВАННЯ:

    12.07.2022

    СМА – спинально-м’язова атрофія

    СМА (спінальна м’язова атрофія) – це спадкове захворювання, при якому нервові клітини спинного мозку та стовбура мозку дегенерують, викликаючи прогресуючу м’язову слабкість та атрофію м’язів. Чотири основні види спинальної м’язової атрофії різною мірою викликають м’язову слабкість та атрофію м’язів.

    12.07.2022

    Синдром Дауна

    СИНДРОМ ДАУНА – це генетична хромосомна аномалія, спричинене наявністю 47 хромосом замість 46, які є у нормі. Нормальний каріотип (набір хромосом кожної клітини організму, окрім статевих) – це 23 пари хромосом, тобто, 46 хромосом у сумі. При синдромі Дауна у 21-ій парі хромосом з’являється зайва, третя хромосома.

    12.07.2022

    ДЦП – дитячий церебральний параліч

    ДЦП (дитячий церебральний параліч) – це сукупність стійких патологій, що характеризуються розладами рухової активності, порушеннями мовленнєвого і психічного розвитку.

    12.07.2022

    РАС розлад аутистичного спектру, аутизм

    Дітей з аутизмом називають “діти дощу”, а синій колір вважається символом цього розладу. Статистично доведено, що аутизм частіше виникає у хлопчиків, ніж у дівчаток (4:1). Загалом хвороба виявляється в однієї дитини зі 160 новонароджених.

    12.07.2022

    Дитячий сколіоз

    ДИТЯЧИЙ СКОЛІОЗ – це стійке бічне викривлення хребта та поворот його навколо своєї осі. Як наслідок розвивається не лише деформація хребта і косметичний дефект, а й порушення роботи внутрішніх органів. Ця патологія розвивається у дитинстві, в період активного росту скелета, тому сколіоз називається “дитячий”. “Кризовими періодами” для розвитку сколіозу є вік 8-14 років.

    ЗАПИС НА ПРИЙОМ