Skip to content

Трансфорамінальна ін’єкція під візуальною навігацією

ТРАНСФОРАМІНАЛЬНА БЛОКАДА – є методом для зняття болю від грижі міжхребцевого диску, яка розташовується більше назовні, що тисне на нервові корінці та викликає біль в нозі та спині, порушення функцій (порушення ходи, порушення чутливості та рухів у ногах, і т.д).

Трансфорамінальна стероїдна ін’єкція – це ін’єкційний метод зняття болю від грижі міжхребцевого диска, що розташовується більше назовні, тисне на нервові корінці та викликає біль в нозі, спині та порушення їхніх функцій. 

В основу методу покладено введення спеціальної лікувальної суміші в епідуральний простір з бокової поверхні. Щоб уявити, як відбувається процедура, розберімося з будовою хребтового каналу. Хребет складається з хребців, пов’язаних між собою хрящовими дисками. Всередині хребтового каналу знаходиться спинний мозок. Між мозком, а саме його зовнішньою, твердою оболонкою, і хребтом розташований епідуральний простір. Саме у цей простір вводиться голка під час виконання трансфорамінальної блокади. 

Епідуральний простір не порожній – він заповнений жировою тканиною, містить судини та нерви. Коли розвивається грижа диска, вона випирає в епідуральний простір і тисне на нервові корінці. Саме це провокує розвиток нестерпного болю як у спині й попереку, так і в ногах. 

КОМУ  ПОТРІБНА ТРАНСФОРАМІНАЛЬНА  БЛОКАДА?

Трансфорамінальна блокада – один з основних методів лікування грижі без операції, якщо ця грижа має бічну локалізацію. Також цей метод використовується для лікування:

 • дегенеративно-дистрофічних хвороб хребта;
 • стенозу хребтового каналу;
 • болів у попереку та нижніх кінцівках. 

ПІДГОТОВКА ДО ПРОЦЕДУРИ

Трансфорамінальна ін’єкція не потребує особливої підготовки. Вам достатньо звернутися до лікаря на первинну консультацію. Після ретельного огляду та оцінки результатів інструментальних обстежень, лікар за потреби призначить цю лікувальну процедуру і ви домовитеся про дату її проведення. 

ЯК ПРОХОДИТЬ ПРОЦЕДУРА?

 1. Спочатку лікар знеболить ділянку ін’єкції розчином анестетика. 
 2. Під візуальним рентген-контролем просуне голку в епідуральний простір та введе суміш препаратів: 
  • стероїди – для зменшення запалення та набряку;
  • анестетик – для додаткового знеболення;
  • вітамінний комплекс. 
 3. Після виконання ін’єкції лікар під рентген-контролем вийме голку і наклеїть на місце проколу пластир.

Вся процедура триватиме не довше 20 хвилин. 

РИЗИКИ І УСКЛАДНЕННЯ ПІСЛЯ ПРОЦЕДУРИ

Як і будь-яка інвазивна процедура, трансфорамінальна ін’єкція може призвести до певних ускладнень:

 • кровотечі;
 • інфікування;
 • витікання спинномозкової рідини;
 • пошкодження судин і нервів. 

Однак ми зводимо ризик таких проявів до мінімуму, адже проводимо процедуру під ретельним рентген-контролем за допомогою С-дуги. 

Під час процедури ви також можете відчувати розпирання в ділянці введення препарату чи затерпання ніг. Не хвилюйтеся: такі відчуття є нормальною реакцією на ін’єкцію. 

ВІДНОВЛЕННЯ ПІСЛЯ ПРОЦЕДУРИ

Наступні 2 години після ін’єкції ви перебуватимете у зручній палаті під нашим наглядом. Лікар прослідкує, щоб не розвинулися ускладнення, й оцінить ваш загальний стан. Після успішно проведеної процедури ви вже за кілька годин повернетеся до звичайного життя, але без болю!

ЛІКУВАЛЬНІ БЛОКАДИ В АКСІС

У Центрі реабілітації хребта та суглобів Аксіс ми проводимо різні види лікувальних блокад, які в першу чергу націлені на позбавлення від болю. Ін’єкції відбуваються під контролем рентгену чи УЗД, тож ризику ускладнень зводяться до мінімуму. 

Наші лікарі є спеціалістами у своїй галузі та постійно вдосконалюють теоретичні й практичні знання на міжнародних конференціях і закордонних стажуваннях. 

Якщо вас турбують гострі чи хронічні болі, записуйтеся на первинну консультацію за телефоном або заповніть реєстраційну форму на сайті. Пам’ятайте, що тільки лікар зможе підібрати для вас необхідний метод лікування!

 

Зворотній зв'язок

  Інші послуги:

  12.07.2022

  Ін’єкції гіалуронової кислоти

  ВНУТРІШНЬОСУГЛОБОВІ ІН’ЄКЦІЇ ГІАЛУРОНОВОЇ КИСЛОТИ
  Попри поширений стереотип, гіалуронову кислоту використовують не лише в косметології! У Центрі реабілітації хребта та суглобів Аксіс ми проводимо внутрішньосуглобові ін’єкції гіалуронової кислоти для лікування артрозів та відновлення рухливості суглобів у післяопераційному періоді.

  12.07.2022

  PRP терапія (плазмоліфтинг)

  PRP (ПЛАЗМОЛІФТИНГ) – ЦЕ консервативний метод лікування з використанням плазми крові пацієнта, збагаченої тромбоцитами. Це одна з найсучасніших методик лікування суглобів, кісток, сухожилків і зв’язок.

  12.07.2022

  Радіочастотна абляція під візуальною навігацією

  Радіочастотна абляція (РЧА) – це метод лікування болю, при якому в проекції уражених нервових закінчень встановлюють спеціальні голки. Через ці голки під дією радіочастот нерви прогріваються до 80°С за 90 с. Як наслідок, ці нерви, що несуть больові імпульси, ніби “вимикаються”. Такий механізм сприяє позбавленню від болю.

  12.07.2022

  Лікувальні та діагностичні ін’єкції під візуальною навігацією

  ЛІКУВАЛЬНО-ДІАГНОСТИЧНІ БЛОКАДИ – ЦЕ метод визначення локалізації болю і лікування больового синдрому. При цьому у місце болю вводяться препарати, що знижують чи повністю блокують передачу нервових імпульсів.

  Такі блокади використовуються для:
  діагностики місця болю – після визначення локалізації болю та ураженого нерва, проводиться радіочастотна абляція (РЧА);
  лікування больового синдрому – тобто, сама ін’єкція може бути методом лікування і значно полегшує чи повністю “вимикає” відчуття болю.

  12.07.2022

  Епідуральна ін’єкція під візуальною навігацією

  ЕПІДУРАЛЬНА БЛОКАДА – є методом для зняття болю від стенозу хребтового каналу або грижі міжхребцевого диску, що тисне на нервові корінці та викликає біль в нозі та спині, порушення функцій (розлади сечовипускання, порушення ходи, порушення чутливості та рухів у ногах, тощо).

  ЗАПИС НА ПРИЙОМ