Skip to content

Лікувальні та діагностичні ін’єкції під візуальною навігацією

ЛІКУВАЛЬНО-ДІАГНОСТИЧНІ БЛОКАДИ – ЦЕ метод визначення локалізації болю і лікування больового синдрому. При цьому у місце болю вводяться препарати, що знижують чи повністю блокують передачу нервових імпульсів. Такі блокади використовуються для: діагностики місця болю – після визначення локалізації болю та ураженого нерва, проводиться радіочастотна абляція (РЧА); лікування больового синдрому – тобто, сама ін’єкція може бути методом лікування і значно полегшує чи повністю “вимикає” відчуття болю.

ВИДИ  ЛІКУВАЛЬНО-ДІАГНОСТИЧНИХ БЛОКАД В АКСІС

У центрі реабілітації хребта та суглобів Аксіс ми проводимо лікувальні ін’єкції, щоб знизити больові відчуття різного генезу. Відповідно до цього лікарські препарати вводять у специфічну зону іннервації (певний нерв чи нервовий ганглій). 

Ін’єкції медіальних гілочок фасеткових суглобів

Ця процедура показана пацієнтам, що мають біль в спині внаслідок артрозу фасеткових суглобів. Ці суглоби рухомо з’єднують бокові поверхні хребців між собою. Коли фасеткові суглоби “зношуються” з віком чи страждають від травм, розвивається артроз. Суглоби розростаються, формують остеофіти (кісткові вирости) та тиснуть на нерви – так і виникає фасет-синдром. 

Фасет-синдром має наступні симптоми:

 • біль у попереку, що поширюється на живіт, ноги, промежину;
 • погіршення стану внаслідок тривалого перебування у вертикальному положенні;
 • зменшення болю в положенні лежачи. 

Ін’єкція непарного ганглія 

Така лікувальна блокада показана пацієнтам, які мають болі у куприку, в ділянці промежини та статевих органів. Саме ці зони іннервуються непарним ганглієм, який розташований на поверхні куприкової кістки.

Ін’єкція клубово-крижового з’єднання 

Під час такої блокади лікувальну суміш вводять у суглобову капсулу крижово-клубового з’єднання (воно розташоване в ділянці тазу). 

Потреба у такій блокаді виникає, якщо пацієнт має:

 • сакроілеїт;
 • артроз клубово-крижового суглоба;
 • травмування цього суглоба;
 • болі в ділянці суглоба після вагітності та пологів. 

ЯК ПРОХОДИТЬ ПРОЦЕДУРА?

Для таких ін’єкцій ми використовуємо стероїдні препарати та місцеві анестетики. 

Пацієнт займає необхідне положення на кушетці, після чого лікар обробляє місце проколу антисептиком. Спочатку вводиться знеболювальний засіб (місцева анестезія), після чого лікар проводить блокаду під рентгенівським контролем. Вся процедура займає не більше 30-ти хвилин. 

РИЗИКИ І УСКЛАДНЕННЯ ПІСЛЯ ПРОЦЕДУРИ

Лікувальні блокади – це один з найбезпечніших малоінвазивних методів лікування больових синдромів. Ймовірність ускладнень мінімальна, але ми завжди про них попереджаємо. Серед ускладнень виділяють:

 • алергічна реакція на препарат – щоб цьому запобігти, ми проводимо алергічні проби перед процедурою;
 • травмування судин чи нервів – малоймовірне, адже блокада відбувається під рентген-контролем;
 • занесення інфекції – цього не станеться, адже ми використовуємо лише одноразові шприци та дотримуємося правил асептики та антисептики. 

ВІДНОВЛЕННЯ ПІСЛЯ ПРОЦЕДУРИ

Після ін’єкції протягом 2-х годин лікар буде спостерігати за вашим станом у стаціонарі. Після цього ви зможете повертатися до нормального життя. Якщо після процедуру виникне дискомфорт чи болючість в зоні проколу, вони зникнуть протягом 24 годин.

ЛІКУВАЛЬНО-ДІАГНОСТИЧНІ  БЛОКАДИ  В АКСІС

Запрошуємо повернутися до життя без болю разом з Аксіс! Лікувально-діагностичні блокади у нашому центрі проводять тільки висококваліфіковані спеціалісти з досвідом виконання процедури. Наші лікарі постійно проходять курси покращення кваліфікації та переймають досвід закордонних колег. 

Маніпуляція виконується під візуальним рентген-контролем, тож ризик ускладнень близький до нуля. Ви можете бути впевнені, що процедура піде вам тільки на користь!

Записуйтеся на первинну консультацію за телефоном чи через реєстраційну форму на нашому сайті. 

 

Зворотній зв'язок

  Інші послуги:

  12.07.2022

  Ін’єкції гіалуронової кислоти

  ВНУТРІШНЬОСУГЛОБОВІ ІН’ЄКЦІЇ ГІАЛУРОНОВОЇ КИСЛОТИ
  Попри поширений стереотип, гіалуронову кислоту використовують не лише в косметології! У Центрі реабілітації хребта та суглобів Аксіс ми проводимо внутрішньосуглобові ін’єкції гіалуронової кислоти для лікування артрозів та відновлення рухливості суглобів у післяопераційному періоді.

  12.07.2022

  PRP терапія (плазмоліфтинг)

  PRP (ПЛАЗМОЛІФТИНГ) – ЦЕ консервативний метод лікування з використанням плазми крові пацієнта, збагаченої тромбоцитами. Це одна з найсучасніших методик лікування суглобів, кісток, сухожилків і зв’язок.

  12.07.2022

  Радіочастотна абляція під візуальною навігацією

  Радіочастотна абляція (РЧА) – це метод лікування болю, при якому в проекції уражених нервових закінчень встановлюють спеціальні голки. Через ці голки під дією радіочастот нерви прогріваються до 80°С за 90 с. Як наслідок, ці нерви, що несуть больові імпульси, ніби “вимикаються”. Такий механізм сприяє позбавленню від болю.

  12.07.2022

  Трансфорамінальна ін’єкція під візуальною навігацією

  ТРАНСФОРАМІНАЛЬНА БЛОКАДА – є методом для зняття болю від грижі міжхребцевого диску, яка розташовується більше назовні, що тисне на нервові корінці та викликає біль в нозі та спині, порушення функцій (порушення ходи, порушення чутливості та рухів у ногах, і т.д).

  12.07.2022

  Епідуральна ін’єкція під візуальною навігацією

  ЕПІДУРАЛЬНА БЛОКАДА – є методом для зняття болю від стенозу хребтового каналу або грижі міжхребцевого диску, що тисне на нервові корінці та викликає біль в нозі та спині, порушення функцій (розлади сечовипускання, порушення ходи, порушення чутливості та рухів у ногах, тощо).

  ЗАПИС НА ПРИЙОМ