Skip to content

Ін’єкції гіалуронової кислоти

ВНУТРІШНЬОСУГЛОБОВІ ІН'ЄКЦІЇ ГІАЛУРОНОВОЇ КИСЛОТИ Попри поширений стереотип, гіалуронову кислоту використовують не лише в косметології! У Центрі реабілітації хребта та суглобів Аксіс ми проводимо внутрішньосуглобові ін’єкції гіалуронової кислоти для лікування артрозів та відновлення рухливості суглобів у післяопераційному періоді.

ЯК ГІАЛУРОНОВА КИСЛОТА ДІЄ НА СУГЛОБИ? 

Нагадаймо, що суглоб – це рухоме з’єднання кісток, які розділені між собою щілиною. Ці кістки покриті хрящовою тканиною, а порожнина суглоба заповнена синовіальною рідиною. У цій рідині в нормі міститься природна гіалуронова кислота. Завдяки цьому поверхні суглоба вільно ковзають, тож повноцінно виконують свої функції. 

Якщо розвивається остеоартроз, ушкоджуються суглобові хрящі й порушується їхнє тертя. У таких випадках  гіалуронова ін’єкція має комплексний лікувальний вплив:

 • утворює на хрящових поверхнях захисну амортизувальну плівку – так вони легше ковзають;
 • живить хрящі – робить їх більш пружними та еластичними. 

Як наслідок – суглоб відновлює свій діапазон рухів і зменшуються больові відчуття. 

КОМУ  ПОТРІБНА ВНУТРІШНЬОСУГЛОБОВІ ІН’ЄКЦІЇ ГІАЛУРОНОВОЇ КИСЛОТИ?

Ін’єкції гіалуронової кислоти в суглоб найчастіше використовуються для лікування остеоартрозу легкого та помірного ступенів. Серед симптомів цієї хвороби:

 • біль в коліні (якщо уражений колінний суглоб);
 • біль в тазу (якщо уражений кульшовий суглоб);
 • обмежена рухливість суглобів;
 • відчуття, що під час ходьби підкошуються ноги;
 • атрофія м’язів;
 • кульгавість, зміна ходи. 

Також гіалуронові ін’єкції використовуються у післяопераційному періоді як метод реабілітації. 

Гіалуронову кислоту можна вводити у будь-який суглоб. Але найчастіше її вводять у кульшовий, колінний та ліктьовий суглоби. Адже, які відомо, саме великі суглоби найбільше піддаються впливу остеоартрозу. 

ЯК ПРОХОДИТЬ ПРОЦЕДУРА?

Процедура виконується під контролем УЗД, щоб чітко бачити просування голки в синовіальній порожнині та не пошкодити жодні структури організму, нерви чи судини. Це зводить до мінімуму ризик ускладнень. 

Гіалуронова кислота для суглобів вводиться циклами: 3-5 ін’єкцій з інтервалом в 1 тиждень. Часто лікування поєднують з плазмоліфтингом. Щоб досягти стабільного результату, цикли лікування можуть повторюватися щороку. 

ПЕРЕВАГИ ПРОЦЕДУРИ:

 • якісно зменшує больові відчуття та покращує рухливість суглобів;
 • має довготривалий ефект після завершеного курсу лікування;
 • значно уповільнює прогресування остеоартрозу;
 • дає змогу попередити радикальне хірургічне втручання;
 • зменшує потребу у прийомі знеболювальних і протизапальних препаратів;
 • дуже рідко виникають побічні реакції. 

ВНУТРІШНЬОСУГЛОБОВІ ІН’ЄКЦІЇ ГІАЛУРОНОВОЇ КИСЛОТИ  В АКСІС

Чому варто записати на ін’єкцію гіалуронової кислоти саме в Аксіс?

 • Ми проводимо ін’єкції виключно під УЗД-контролем;
 • з вами працюватиме висококваліфікований лікар, що спеціалізується на виконанні таких ін’єкцій;
 • процедура проходитиме у стерильних умовах;
 • ми використовуємо препарати гіалуронової кислоти від перевірених виробників та підбираємо оптимальну концентрацію засобі відповідно до стадії артрозу.

Завітайте на консультацію до лікаря ортопеда-травматолога та дізнайтесь про свій найкращий варіант розв’язання проблеми болю! Швидкий запис на прийом здійснюється за телефоном чи на сайті: достатньо просто заповнити реєстраційну форму. 

Зворотній зв'язок

  Інші послуги:

  12.07.2022

  PRP терапія (плазмоліфтинг)

  PRP (ПЛАЗМОЛІФТИНГ) – ЦЕ консервативний метод лікування з використанням плазми крові пацієнта, збагаченої тромбоцитами. Це одна з найсучасніших методик лікування суглобів, кісток, сухожилків і зв’язок.

  12.07.2022

  Радіочастотна абляція під візуальною навігацією

  Радіочастотна абляція (РЧА) – це метод лікування болю, при якому в проекції уражених нервових закінчень встановлюють спеціальні голки. Через ці голки під дією радіочастот нерви прогріваються до 80°С за 90 с. Як наслідок, ці нерви, що несуть больові імпульси, ніби “вимикаються”. Такий механізм сприяє позбавленню від болю.

  12.07.2022

  Лікувальні та діагностичні ін’єкції під візуальною навігацією

  ЛІКУВАЛЬНО-ДІАГНОСТИЧНІ БЛОКАДИ – ЦЕ метод визначення локалізації болю і лікування больового синдрому. При цьому у місце болю вводяться препарати, що знижують чи повністю блокують передачу нервових імпульсів.

  Такі блокади використовуються для:
  діагностики місця болю – після визначення локалізації болю та ураженого нерва, проводиться радіочастотна абляція (РЧА);
  лікування больового синдрому – тобто, сама ін’єкція може бути методом лікування і значно полегшує чи повністю “вимикає” відчуття болю.

  12.07.2022

  Трансфорамінальна ін’єкція під візуальною навігацією

  ТРАНСФОРАМІНАЛЬНА БЛОКАДА – є методом для зняття болю від грижі міжхребцевого диску, яка розташовується більше назовні, що тисне на нервові корінці та викликає біль в нозі та спині, порушення функцій (порушення ходи, порушення чутливості та рухів у ногах, і т.д).

  12.07.2022

  Епідуральна ін’єкція під візуальною навігацією

  ЕПІДУРАЛЬНА БЛОКАДА – є методом для зняття болю від стенозу хребтового каналу або грижі міжхребцевого диску, що тисне на нервові корінці та викликає біль в нозі та спині, порушення функцій (розлади сечовипускання, порушення ходи, порушення чутливості та рухів у ногах, тощо).

  ЗАПИС НА ПРИЙОМ