Skip to content

Радіочастотна абляція під візуальною навігацією

Радіочастотна абляція (РЧА) – це метод лікування болю, при якому в проекції уражених нервових закінчень встановлюють спеціальні голки. Через ці голки під дією радіочастот нерви прогріваються до 80°С за 90 с. Як наслідок, ці нерви, що несуть больові імпульси, ніби “вимикаються”. Такий механізм сприяє позбавленню від болю.

ВИДИ РАДІОЧАСТОТНИХ АБЛЯЦІЙ В АКСІС

У Центрі реабілітації хребта та суглобів Аксіс ми проводимо радіочастотну абляцію, щоб лікувати біль в суглобах та спині при різноманітних патологіях. Розгляньмо методику РЧА та показання до його проведення при болях різної локалізації. 

Радіочастотна абляція при фасет-синдромі 

Хребці на задній поверхні хребта з’єднані між собою парними фасетковими суглобами. В нормі вони дають змогу виконувати згинальні та розгинальні рухи. Однак з віком чи внаслідок неконтрольованих фізичних навантажень ці суглоби руйнуються, розростаються їхні кісткові структури та з’являються вирости – остеофіти. Змінені суглоби тиснуть на нервові закінчення, що викликає біль – фасет-синдром. 

Чим супроводжується цей синдром?

 • Біль у попереку, що може іррадіювати в живіт, на сідниці, у промежину, на стегна;
 • посилення болю виникає внаслідок розгинання спини, коли людина довго сидить чи стоїть;
 • біль послаблюється у положенні лежачи. 

При РЧА для лікування фасет-синдрому голки встановлюють у проекції фасеткових суглобів. 

Радіочастотна абляція при болях в куприку

Якщо виникають болі у куприку (цей стан ще називають “кокцигодинія”), людина відчуває такі симптоми:

 • болі внизу тазу;
 • можливий тривалий нестерпний ниючий біль тазу;
 • біль посилюється у положенні сидячи та стоячи, вночі під час сну.

Для лікування кокцигодинії ми проводимо ін’єкцію непарного ганглія (він іннервує куприк) стероїдними гормонами й анестетиком, а потім виконуємо його радіочастотну абляцію.

Радіочастотна абляція колінного суглоба проводиться пацієнтам з коксартрозом III-IV стадії, якщо суглоб не підлягає протезуванню або попереднє лікування не позбавило від болю. Спочатку ми проводимо діагностичну ін’єкцію гормону та анестетика в суглоб. І якщо ефект буде позитивний, пропонуємо зробити радіочастотну абляцію для тривалого позбавлення від болю.

Радіочастотна абляція кульшового суглоба показана тим, хто має гонартроз III-IV ст., тобто запальні зміни кульшового суглоба. Зазвичай у таких випадках проводять протезування. Але якщо операція з певних причин неможлива чи больові відчуття після неї не вщухли, ми рекомендуємо провести РЧА.

РИЗИКИ І УСКЛАДНЕННЯ ПІСЛЯ ПРОЦЕДУРИ

Абляція є абсолютно безпечною маніпуляцією, якщо проводити її під візуальною навігацією. Тож в Аксіс ми вводимо голки для радіочастотної абляції під рентгенівським контролем. Це мінімізує ризик кровотеч, інфікування чи ушкодження нервів. 

Зауважте, що абляція суглобів чи хребта не лікує основне захворювання, а допомагає боротися з болем. Тож після РЧА ми радимо пройти курс фізичної реабілітації, щоб повністю позбутися хвороби. 

ПЕРЕВАГИ МЕТОДУ:

 • швидке якісне покращення стану і зниження болю вже через 30 хв;
 • тривалий ефект – до 6 місяців без болю;
 • повернення до звичного способу життя за кілька годин після лікування;
 • мінімальний ризик розвитку ускладнень;
 • процедура не потребує наркозу – достатньо місцевого знеболення. 

РАДІОЧАСТОТНІ АБЛЯЦІЇ В АКСІС

Подолати гострий та хронічний больовий синдром можна разом з фахівцями Аксіс! З вами працюватимуть висококваліфіковані лікарі ортопеди-травматологи та фізіотерапевти, які призначать РЧА після комплексного обстеження організму. Маніпуляція відбуватиметься під чітким рентгенівським контролем.

Попередній запис на консультацію задля планування лікування здійснюється за телефоном або через реєстраційну форму на сайті. 

Зворотній зв'язок

  Інші послуги:

  12.07.2022

  Ін’єкції гіалуронової кислоти

  ВНУТРІШНЬОСУГЛОБОВІ ІН’ЄКЦІЇ ГІАЛУРОНОВОЇ КИСЛОТИ
  Попри поширений стереотип, гіалуронову кислоту використовують не лише в косметології! У Центрі реабілітації хребта та суглобів Аксіс ми проводимо внутрішньосуглобові ін’єкції гіалуронової кислоти для лікування артрозів та відновлення рухливості суглобів у післяопераційному періоді.

  12.07.2022

  PRP терапія (плазмоліфтинг)

  PRP (ПЛАЗМОЛІФТИНГ) – ЦЕ консервативний метод лікування з використанням плазми крові пацієнта, збагаченої тромбоцитами. Це одна з найсучасніших методик лікування суглобів, кісток, сухожилків і зв’язок.

  12.07.2022

  Лікувальні та діагностичні ін’єкції під візуальною навігацією

  ЛІКУВАЛЬНО-ДІАГНОСТИЧНІ БЛОКАДИ – ЦЕ метод визначення локалізації болю і лікування больового синдрому. При цьому у місце болю вводяться препарати, що знижують чи повністю блокують передачу нервових імпульсів.

  Такі блокади використовуються для:
  діагностики місця болю – після визначення локалізації болю та ураженого нерва, проводиться радіочастотна абляція (РЧА);
  лікування больового синдрому – тобто, сама ін’єкція може бути методом лікування і значно полегшує чи повністю “вимикає” відчуття болю.

  12.07.2022

  Трансфорамінальна ін’єкція під візуальною навігацією

  ТРАНСФОРАМІНАЛЬНА БЛОКАДА – є методом для зняття болю від грижі міжхребцевого диску, яка розташовується більше назовні, що тисне на нервові корінці та викликає біль в нозі та спині, порушення функцій (порушення ходи, порушення чутливості та рухів у ногах, і т.д).

  12.07.2022

  Епідуральна ін’єкція під візуальною навігацією

  ЕПІДУРАЛЬНА БЛОКАДА – є методом для зняття болю від стенозу хребтового каналу або грижі міжхребцевого диску, що тисне на нервові корінці та викликає біль в нозі та спині, порушення функцій (розлади сечовипускання, порушення ходи, порушення чутливості та рухів у ногах, тощо).

  ЗАПИС НА ПРИЙОМ