ВИДИ РАДІОЧАСТОТНИХ АБЛЯЦІЙ В АКСІС
У Центрі реабілітації хребта та суглобів Аксіс ми проводимо радіочастотну абляцію, щоб лікувати біль в суглобах та спині при різноманітних патологіях. Розгляньмо методику РЧА та показання до його проведення при болях різної локалізації.
Радіочастотна абляція при фасет-синдромі
Хребці на задній поверхні хребта з’єднані між собою парними фасетковими суглобами. В нормі вони дають змогу виконувати згинальні та розгинальні рухи. Однак з віком чи внаслідок неконтрольованих фізичних навантажень ці суглоби руйнуються, розростаються їхні кісткові структури та з’являються вирости – остеофіти. Змінені суглоби тиснуть на нервові закінчення, що викликає біль – фасет-синдром.
Чим супроводжується цей синдром?
- Біль у попереку, що може іррадіювати в живіт, на сідниці, у промежину, на стегна;
- посилення болю виникає внаслідок розгинання спини, коли людина довго сидить чи стоїть;
- біль послаблюється у положенні лежачи.
При РЧА для лікування фасет-синдрому голки встановлюють у проекції фасеткових суглобів.
Радіочастотна абляція при болях в куприку
Якщо виникають болі у куприку (цей стан ще називають “кокцигодинія”), людина відчуває такі симптоми:
- болі внизу тазу;
- можливий тривалий нестерпний ниючий біль тазу;
- біль посилюється у положенні сидячи та стоячи, вночі під час сну.
Для лікування кокцигодинії ми проводимо ін’єкцію непарного ганглія (він іннервує куприк) стероїдними гормонами й анестетиком, а потім виконуємо його радіочастотну абляцію.
Радіочастотна абляція колінного суглоба проводиться пацієнтам з коксартрозом III-IV стадії, якщо суглоб не підлягає протезуванню або попереднє лікування не позбавило від болю. Спочатку ми проводимо діагностичну ін’єкцію гормону та анестетика в суглоб. І якщо ефект буде позитивний, пропонуємо зробити радіочастотну абляцію для тривалого позбавлення від болю.
Радіочастотна абляція кульшового суглоба показана тим, хто має гонартроз III-IV ст., тобто запальні зміни кульшового суглоба. Зазвичай у таких випадках проводять протезування. Але якщо операція з певних причин неможлива чи больові відчуття після неї не вщухли, ми рекомендуємо провести РЧА.
РИЗИКИ І УСКЛАДНЕННЯ ПІСЛЯ ПРОЦЕДУРИ
Абляція є абсолютно безпечною маніпуляцією, якщо проводити її під візуальною навігацією. Тож в Аксіс ми вводимо голки для радіочастотної абляції під рентгенівським контролем. Це мінімізує ризик кровотеч, інфікування чи ушкодження нервів.
Зауважте, що абляція суглобів чи хребта не лікує основне захворювання, а допомагає боротися з болем. Тож після РЧА ми радимо пройти курс фізичної реабілітації, щоб повністю позбутися хвороби.
ПЕРЕВАГИ МЕТОДУ:
- швидке якісне покращення стану і зниження болю вже через 30 хв;
- тривалий ефект – до 6 місяців без болю;
- повернення до звичного способу життя за кілька годин після лікування;
- мінімальний ризик розвитку ускладнень;
- процедура не потребує наркозу – достатньо місцевого знеболення.
РАДІОЧАСТОТНІ АБЛЯЦІЇ В АКСІС
Подолати гострий та хронічний больовий синдром можна разом з фахівцями Аксіс! З вами працюватимуть висококваліфіковані лікарі ортопеди-травматологи та фізіотерапевти, які призначать РЧА після комплексного обстеження організму. Маніпуляція відбуватиметься під чітким рентгенівським контролем.
Попередній запис на консультацію задля планування лікування здійснюється за телефоном або через реєстраційну форму на сайті.