fbpx Skip to content

Сенсорна інтеграція

Це комплекс терапевтичних заходів, мета яких – розвинути органи чуття дитини. Така терапія покращує роботу нервової системи, зокрема й сприйняття світу за допомогою сенсорних аналізаторів. До них належать зір, слух, смак, нюх, тактильне сприйняття, вестибулярний аналізатор та пропріорецепція (відчуття положення тіла у просторі).

МЕХАНІЗМ ДІЇ СЕНСОРНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ 

Суть занять полягає у тому, щоб стимулювати рецептори, які сприймають, наприклад, світло. В результати імпульси від рецептора за допомогою рефлекторної дуги потрапляють до головного мозку. Там інформація обробляється і надалі використовується для конкретної дії. Наприклад, звужується чи розширюється зіниця (щоб дитина краще бачила). Для того, щоб “запустити” роботу сенсорних систем організму, ми використовуємо спеціально розроблені вправи у сенсорній кімнаті. 

 

Ця кімната містить безліч приладів для стимуляції різних органів чуття. Такі заняття корисні ще й тим, що дають дитині змогу розслабитися, подолати страхи, навчитися контролювати свої емоції.

КОМУ ПОКАЗАНА СЕНСОРНА ІНТЕГРАЦІЯ?

Приблизно до 7 років мозок дитини переважно працює як пристрій для обробки сенсорної інформації. Це означає, що він сприймає навколишній світ та робить висновки про нього, ґрунтуючись безпосередньо на відчуттях. Маленькі діти не мають розвиненого абстрактного мислення і не оперують абстрактними поняттями. Вони зайняті тим, що сприймають речі та переміщують тіло відповідно до своїх відчуттів. Їхні адаптивні відповіді мають частіше м’язову, або рухову природу, тому перші сім років життя називаються періодом сенсомоторного розвитку.

Саме тому, перш ніж навчати дитину читати та рахувати, подбайте про розвиток її органів чуття. Що дитина бачить і чує, чи вміє планувати свої рухи й організовувати поведінку – прослідкуйте за такими базовими навичками. Усі вони залежать від ефективності, з якою нервова система організовує інформацію, яку вона отримує від органів чуття. Тож розвиток таких базових умінь сприятиме в подальшому кращому навчанню.

ЯК ВІДБУВАЄТЬСЯ ТЕРАПІЯ?

Сенсорна інтеграція має у своєму арсеналі різноманітні вправи: 

  • для розвитку вестибулярного апарату ми використовуємо підвісні колоди та платформи, різноманітні гойдалки, скейти;
  • щоб розвинути координацію рухів та відчуття рівноваги, застосовуються вправи на баланс (балансувальні доріжки, стільці, балансири);
  • для тренування тілесної чутливості у наших сенсорних кімнатах є обіймальна машина “Сквізер”; 
  • щоб розвинути пропріоцептивну чутливість і відчуття тонусу, ми використовуємо боді-гамак.

СЕНСОРНА ІНТЕГРАЦІЯ В АКСІС

У нашому Центрі реабілітації хребта та суглобів Аксіс працюють передові спеціалісти в галузі реабілітації та фізичної терапії. Вони перейняли досвід в іноземних колег та впроваджують сучасні методики лікування в українські реалії. 

Відповідно до ваших побажань лікар складе індивідуальну програму реабілітації для вашої дитини. Також ви навчитеся виконувати певні вправи у домашніх умовах. 

Щоб записатися на консультацію, зв’яжіться з нами за телефоном або ж заповніть реєстраційну форму на сайті. 

Запис на прийом

    Інші послуги:

    27.09.2023

    Логопедичний масаж

    – ключ до покращення мовленнєвого розвитку у дітей.

    16.09.2022

    Бломберг терапія для дітей

    БЛОМБЕРГ-ТЕРАПІЯ ритмічними рухами (з англійської BRMT) – це програма рухових тренувань, що базується на спонтанних ритмічних рухах, які в нормі виконують немовлята.

    12.07.2022

    Раннє втручання від 0 до 3 років

    Рання реабілітація – це комплекс лікувальних заходів для дітей з народження до 3 років життя, що необхідний для діток:
    з перинатальною патологією – тобто травмами й патологіями, що виникли в утробі матері після 22 тижня вагітності, під час пологів або у перші 7 днів життя немовляти;
    з ознаками ураження нервової системи.

    12.07.2022

    Терапія розвитку

    ТЕРАПІЯ РОЗВИТКУ – вивчає рівень розвитку концентрації та пам’яті, мислення, уваги, інтелекту та емоційної сфери дитини.

    12.07.2022

    Фізична терапія

    ФІЗИЧНА ТЕРАПІЯ ДЛЯ ДІТЕЙ – це спосіб лікування, під час якого дитина відновлює чи тренує і розвиває моторні функції. Наприклад, навички сидіння, ходьби, повзання, вміння тримати голову.

    Така терапія показана дітям, які мають хвороби нервової та опорно-рухової систем.

    ЗАПИС НА ПРИЙОМ