Skip to content

Бломберг терапія для дітей

БЛОМБЕРГ-ТЕРАПІЯ ритмічними рухами (з англійської BRMT) – це програма рухових тренувань, що базується на спонтанних ритмічних рухах, які в нормі виконують немовлята.

БЛОМБЕРГ – ТЕРАПІЯ ритмічними рухами

Протягом першого року життя дітям властиві повторювані рухи, як от згинання ніжок і ручок, скручування губ у трубочку, коли дитина хоче їсти, складання долонь у кулачки тощо. Такі рухи є вродженими рефлексами: виникають з народження і зникають протягом першого року життя. Вони корисні тим, що допомагають створити нові нейронні шляхи у головному мозку. Тому вроджені рефлекси є важливим етапом фізичного і психосоціального розвитку дитини. Вони є ніби “першим кроком” до свідомих рухів, формування звичок і навичок, що з’являються у процесі дорослішання. 

Отже, з часом ці примітивні рефлекси або зникають, або перетворюються у певні поведінкові реакції. Якщо ж цього не відбувається і рефлекси не згасають, виникає затримка розвитку дитини. Тоді допоміжною стає бломберг-терапія. 

ЯК ДІЄ БЛОМБЕРГ-ТЕРАПІЯ?

Повторювані ритмічні рухи стимулюють чутливі рецептори та впливають на головний мозок, формують якісні нервові зв’язки. Як наслідок – відбувається інтеграцію вроджених рефлексів і розвиток умовних рефлексів, важливих для формування поведінки дитини.

Важливо проводити бломберг-терапію саме двобічно, щоб стимулювалися обидві півкулі головного мозку і відбувався обмін інформацією між ними. 

На практиці BRMT виглядає як комплекс вправ, в основі яких – рухи невеликої амплітуди з певним ритмом. Бломберг-терапія проводиться щоденно протягом кількох місяців.

КОМУ ПОТРІБНА БЛОМБЕРГ-ТЕРАПІЯ?

Якщо природжені рефлекси вашої дитини недостатньо розвинулися, це може проявлятися наступними симптомами:

 • затримка мовлення;
 • проблеми з читанням (дислексія);
 • порушення координації рухів;
 • розлади уваги й концентрації;
 • порушення постави;
 • порушення пам’яті та надмірна втомлюваність;
 • дефіцит уваги з гіперактивністю;
 • гіперчутливість до різних стимулів: світла, доторків, звуків;
 • аутизм. 

У комплексному лікуванні таких проблем розвитку, коли проводиться дитяча реабілітація, ми використовуємо бломберг-терапію.

Розберімося на прикладі. У нормі новонароджена дитина має рефлекс Моро, що є проявом страху. Якщо поплескати долонями по ліжечку, в якому лежить дитина, на відстані 15 см від її голови, немовля розведе ручки, а потім ніби обійми себе ними. Це нормальний прояв рефлексу Моро, що має зникнути до 5 місяців життя. Якщо ж рефлекс не інтегрується, дитина буде надто чутлива до звуків, різких рухів чи світла. 

ПЕРЕВАГИ МЕТОДУ

Особливості, які роблять BRMT все більш поширеною світовою методикою:

 • безболісність;
 • неінвазивність – лікування не потребує хірургічних втручань чи ін’єкцій препаратів;
 • простота – за потреби ви самотужки зможете виконувати певні етапи бломберг-терапії після навчання з лікарем.

БЛОМБЕРГ-ТЕРАПІЯ В АКСІС

Лікарі нашої клініки Аксіс призначають сеанси бломберг-терапії після комплексного обстеження вашої дитини, зокрема неврологічного огляду. Наші лікарі-неврологи та реабілітологи, покладаючись на досвід європейських колег і відвідані міжнародні конференції, активно впроваджують BRMT в українську медицину. 

У Центрі реабілітації хребта та суглобів Аксіс ми націлені на безопераційне лікування та якнайкращі результати відновлення. І бломберг-терапія черговий тому приклад. 

Щоб записатися на первинну консультацію до невролога, заповніть форму на сайті або зателефонуйте нам.

Зворотній зв'язок

  Інші послуги:

  27.09.2023

  Логопедичний масаж

  – ключ до покращення мовленнєвого розвитку у дітей.

  12.07.2022

  Раннє втручання від 0 до 3 років

  Рання реабілітація – це комплекс лікувальних заходів для дітей з народження до 3 років життя, що необхідний для діток:
  з перинатальною патологією – тобто травмами й патологіями, що виникли в утробі матері після 22 тижня вагітності, під час пологів або у перші 7 днів життя немовляти;
  з ознаками ураження нервової системи.

  12.07.2022

  Терапія розвитку

  ТЕРАПІЯ РОЗВИТКУ – вивчає рівень розвитку концентрації та пам’яті, мислення, уваги, інтелекту та емоційної сфери дитини.

  12.07.2022

  Сенсорна інтеграція

  Це комплекс терапевтичних заходів, мета яких – розвинути органи чуття дитини. Така терапія покращує роботу нервової системи, зокрема й сприйняття світу за допомогою сенсорних аналізаторів. До них належать зір, слух, смак, нюх, тактильне сприйняття, вестибулярний аналізатор та пропріорецепція (відчуття положення тіла у просторі).

  12.07.2022

  Фізична терапія

  ФІЗИЧНА ТЕРАПІЯ ДЛЯ ДІТЕЙ – це спосіб лікування, під час якого дитина відновлює чи тренує і розвиває моторні функції. Наприклад, навички сидіння, ходьби, повзання, вміння тримати голову.

  Така терапія показана дітям, які мають хвороби нервової та опорно-рухової систем.

  ЗАПИС НА ПРИЙОМ