fbpx Skip to content

Постгерпетична невралгія

ПОСТГЕРПЕТИЧНА НЕВРАЛГІЯ – це хронічний больовий синдром за ходом нерва (саме тому “невралгія” – дослівно “болючість нерва”), що виникає після оперізуючого герпесу. Достовірною ознакою є больовий синдром тривалістю понад 1 місяць з моменту зникнення висипки.

ПРО ЗАХВОРЮВАННЯ

Постгерпетична невралгія виникає приблизно у 20% людей, які мають оперізуючий герпес.

Оперізуючий герпес (Herpes zoster) – це захворювання, викликане вірусом вітряної віспи, що тривало живе в організмі. Тобто, якщо людина раніше хворіла на вітрянку, вірус залишається у нервових гангліях організму і з часом може спровокувати розвиток оперізуючого герпесу.

Хвороба проявляється появою висипки за ходом нервів, частіше однобічно. Спочатку виникає почервоніння, згодом утворюються пухирі з рідиною, а завершується хвороба появою кірочок і лущенням шкіри. Висипка супроводжується болем. Якщо такий біль триває вже після одужання понад 1 місяць, йдеться про постгерпетичну невралгію.

ФАКТОРИ РИЗИКУ

Постгерпетична невралгія може виникнути у будь-кого після перенесеного оперізуючого герпесу. Однак сам герпес частіше виникає у людей з групи ризику:

  • особи старшого віку;
  • хворі з імуносупресією (лейкози, ВІЛ, вроджені імунодефіцитні стани, хіміотерапія онкохворих, навіть після перенесеного грипу чи COVID-19);
  • пацієнти з хронічними та аутоімунними захворюваннями.

СИМПТОМИ:

  • пекучий пронизливий біль хронічного характеру – схожий на удар електричним струмом;
  • підвищена чутливість до болю – больові відчуття можуть виникнути навіть від звичайного дотику до шкіри чи тертя одягу;
  • відчуття повзання мурашок по шкірі;
  • поширення болю за межі локалізації висипань;
  • слабкість, сильна втомлюваність, порушення сну, психологічні розлади.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ВІД СПЕЦІАЛІСТІВ

Щоб уникнути оперізуючого герпесу, і, як наслідок, невралгії, дотримуйтеся наступних порад:

  • вчасно та ефективно лікуйте інфекційні захворювання;
  • якщо маєте хронічну хворобу, підтримуйте її у компенсованому стані;
  • вчасно вакцинуйтеся за календарем щеплень (за бажанням ви також можете вакцинуватися від вірусу varicella zoster).

ЛІКУВАННЯ В АКСІС

Постгерпетична невралгія може проявлятися хронічним болем протягом кількох років! Ми ж закликаємо вас не терпіти біль, а боротися з ним, щоб повернутися до нормального ритму життя. 

У Центра реабілітації хребта та суглобів Аксіс для лікування постгерпетичної невралгії ми застосовуємо радіочастотну нейромодуляцію ураженого нервового корінця (трійчастого нерва, міжреберного нерва, шийного корінця тощо).

Маніпуляція виконується в умовах операційної під візуальним контролем та місцевою анестезією. Лікар встановлює спеціальну голку в місце розташування ураженого нерва та проводить електрод, що під дією високоімпульсних радіочастот при температурі 42 °C виключає больовий ланцюг в ураженому нерві. Ця методика дає змогу позбутися болю на тривалий час або ж назавжди.

Чекаємо вас у нашому центрі! Для запису на первинну консультацію зателефонуйте нам або ж заповніть реєстраційну форму на сайті.

Запис на прийом

    ІНШІ ЗАХВОРЮВАННЯ:

    12.07.2022

    Тунельні синдроми (біль у верхніх та нижніх кінцівок)

    БІЛЬ У КІНЦІВКАХ – одна з найпоширеніших причин звернень до неврологів та травматологів. Біль можуть спричиняти різноманітні гострі та хронічні захворювання й травми.

    12.07.2022

    Головний біль і запаморочення

    За даними ВООЗ головні болі та запаморочення входять до топу найчастіших причин звернень до лікаря. ГОЛОВНИЙ БІЛЬ – це дискомфортні неприємні відчуття в області черепа, що, залежно від причин та механізмів розвитку, можуть мати різний характер, силу і поширеність. ЗАПАМОРОЧЕННЯ – відчуття обертання голови, нестійкості у навколишньому просторі, порушення рівноваги. Може бути наслідком головного болю або ж виникати самостійно.

    12.07.2022

    Тазовий біль

    Кульшовий суглоб, один із найбільших суглобів у людському тілі, з’єднує голівку стегнової кістки з вертлужною западиною тазової кістки. Разом з м’язами та зв’язковим апаратом він допомагає здійснювати складні рухи в нижній кінцівці та забезпечує прямоходіння.

    У здорової людини головка стегнової кістки має кулясту форму, а всі поверхні, що становлять суглоб вкриті гладкою хрящовою тканиною. Внутрішньосуглобова (синовіальна) рідина заповнює порожнину суглоба, знижуючи тертя між суглобовими поверхнями, забезпечуючи хрящову тканину поживними речовинами та додатково амортизуючи навантаження.

    12.07.2022

    Біль в шиї

    Больові відчуття у шиї є поширеним симптомом міського жителя. Причому для виникнення зовсім не обов’язково наявність аномалій у хребті, травм та інших очевидних причин.

    Для виникнення болю досить малорухливого способу життя, незручного робочого місця та неправильного фізичного навантаження. А таке захворювання, як остеохондроз, розвивається з віком і часто супроводжується ускладненнями. Найбільш раціональним способом уникнути проблем у майбутньому — подбати про здоров’я своєї шиї вже зараз.

    12.07.2022

    Біль в спині

    Кожна десята людина у світі стикається з болем у спині. Цей стан призводить до зниження працездатності та сильно обмежує звичний спосіб життя. У ряді випадків біль у спині може бути симптомом серйозного захворювання, лікування якого найефективніше при ранній діагностиці.

    Тому з появою неприємних симптомів у сфері спини, особливо у нижніх відділах, рекомендується проконсультуватися з лікарем. Фахівець встановить об’єктивний діагноз та складе схему цілеспрямованого лікування та реабілітації.

    12.07.2022

    Біль у суглобах

    Стан суглобів безпосередньо впливає на рухливість людини: якщо з ними все гаразд, ми вільно переміщуємось, маємо можливість займатися спортом, танцями та вести активний спосіб життя. Хворобам суглобів схильні близько третини населення будь-якого віку, а після 40 років цей показник зростає ще більше!

    Важливо розуміти, що суглобові болі – не хвороба, а симптом, який може вказувати на цілу низку недуг. Якщо вас регулярно турбує дискомфорт в області з’єднання кісток, не ігноруйте проблему і не намагайтеся врятуватися знеболюючими мазями – вони дають лише тимчасове полегшення.