fbpx Skip to content

Тунельні синдроми (біль у верхніх та нижніх кінцівок)

БІЛЬ У КІНЦІВКАХ – одна з найпоширеніших причин звернень до неврологів та травматологів. Біль можуть спричиняти різноманітні гострі та хронічні захворювання й травми.

Біль у верхніх кінцівках – може виникати по ходу руки від плеча до кисті та пальців.  Біль у нижніх кінцівках охоплює всю ногу від ділянки стегна до стопи.

ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ БОЛЮ В НОГАХ:

  • травми – переломи, розтягнення зв’язок, забої, розриви м’язів чи зв’язок;
  • варикозне розширення вен нижніх кінцівок, тромбофлебіти;
  • діабетична полінейропатія;
  • остеохондроз, невралгії;
  • велике навантаження на ноги внаслідок ожиріння, надмірних фізичних навантажень, важких тренувань;
  • пухлини кісток чи м’яких тканин ніг;
  • запальні та інфекційні захворювання. 

Відповідно, залежно від причини появи болю вам можуть допомогти травматологи, флебологи, реабілітологи, неврологи чи лікарі спортивної медицини.

ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ БОЛЮ В РУКАХ:

  • травми – переломи, вивихи, забої м’яких тканин, розтягнення сухожилків;
  • запальні хвороби суглобів – артрози;
  • неврити, невралгії;
  • хвороби хребта із защемленням нервів (наприклад, міжхребцеві грижі, остеохондроз);
  • тунельний синдром;
  • незвично важка фізична робота;
  • гострі стани серцево-судинної системи, зокрема інфаркт (тоді виникає гострий біль у лівому плечі). 

За аналогією з болем у нижніх кінцівках, вашим лікуванням можуть займатися травматологи, неврологи, реабілітологи чи навіть лікарі невідкладної медицини й кардіологи.

СИМПТОМИ ТА РІЗНОВИДИ БОЛЮ

Біль у кінцівках може набувати різного характеру, бути гострим або хронічним залежно від хвороби чи патологічного стану. Розберімося на прикладах болю в нижніх кінцівках:

  • тягнучий, тупий біль з відчуттям напруження і важкості – може свідчити про варикозне розширення вен;
  • тягнучий, гострий, “стріляючий” біль, що простягається від сідниць до п’яти – ознака захворювання чи травми хребта;
  • пульсуючий біль, що часто виникає ввечері, після тривалого “дня на ногах” – ознака атеросклерозу;
  • важкість під час ходьби, тупий тягнучий біль стопи – може свідчити про плоскостопість.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ВІД СПЕЦІАЛІСТІВ

Як ви вже зрозуміли, існує безліч причин болю у кінцівках. Тож основна наша порада: не нехтуйте больовими відчуттями та обов’язково звертайтеся до лікаря! Якщо вас турбує гострий нестерпний біль – викликайте швидку. З хронічними болями звертайтеся до сімейного лікаря чи одразу до спеціалістів нашого центру Аксіс. 

Після ретельного обстеження вам буде встановлено точний діагноз і підібрані патогенетичні методи лікування. Залежно від причини болю, ми підберемо для вас фізіотерапевтичні процедури або лікувальні блокади.

ЛІКУВАННЯ В АКСІС

У Центрі реабілітації хребта та суглобів Аксіс з вами працюватимуть вузькопрофільні спеціалісти, які використовують сучасні методи реабілітації, працюють на основі новітніх протоколів та переймають досвід європейських колег. Тож можете розраховувати на якнайкращий результат одужання!

Щоб записатися на консультацію, зателефонуйте нам або ж заповніть реєстраційну форму на сайті.

Запис на прийом

    ІНШІ ЗАХВОРЮВАННЯ:

    12.07.2022

    Постгерпетична невралгія

    ПОСТГЕРПЕТИЧНА НЕВРАЛГІЯ – це хронічний больовий синдром за ходом нерва (саме тому “невралгія” – дослівно “болючість нерва”), що виникає після оперізуючого герпесу. Достовірною ознакою є больовий синдром тривалістю понад 1 місяць з моменту зникнення висипки.

    12.07.2022

    Головний біль і запаморочення

    За даними ВООЗ головні болі та запаморочення входять до топу найчастіших причин звернень до лікаря. ГОЛОВНИЙ БІЛЬ – це дискомфортні неприємні відчуття в області черепа, що, залежно від причин та механізмів розвитку, можуть мати різний характер, силу і поширеність. ЗАПАМОРОЧЕННЯ – відчуття обертання голови, нестійкості у навколишньому просторі, порушення рівноваги. Може бути наслідком головного болю або ж виникати самостійно.

    12.07.2022

    Тазовий біль

    Кульшовий суглоб, один із найбільших суглобів у людському тілі, з’єднує голівку стегнової кістки з вертлужною западиною тазової кістки. Разом з м’язами та зв’язковим апаратом він допомагає здійснювати складні рухи в нижній кінцівці та забезпечує прямоходіння.

    У здорової людини головка стегнової кістки має кулясту форму, а всі поверхні, що становлять суглоб вкриті гладкою хрящовою тканиною. Внутрішньосуглобова (синовіальна) рідина заповнює порожнину суглоба, знижуючи тертя між суглобовими поверхнями, забезпечуючи хрящову тканину поживними речовинами та додатково амортизуючи навантаження.

    12.07.2022

    Біль в шиї

    Больові відчуття у шиї є поширеним симптомом міського жителя. Причому для виникнення зовсім не обов’язково наявність аномалій у хребті, травм та інших очевидних причин.

    Для виникнення болю досить малорухливого способу життя, незручного робочого місця та неправильного фізичного навантаження. А таке захворювання, як остеохондроз, розвивається з віком і часто супроводжується ускладненнями. Найбільш раціональним способом уникнути проблем у майбутньому — подбати про здоров’я своєї шиї вже зараз.

    12.07.2022

    Біль в спині

    Кожна десята людина у світі стикається з болем у спині. Цей стан призводить до зниження працездатності та сильно обмежує звичний спосіб життя. У ряді випадків біль у спині може бути симптомом серйозного захворювання, лікування якого найефективніше при ранній діагностиці.

    Тому з появою неприємних симптомів у сфері спини, особливо у нижніх відділах, рекомендується проконсультуватися з лікарем. Фахівець встановить об’єктивний діагноз та складе схему цілеспрямованого лікування та реабілітації.

    12.07.2022

    Біль у суглобах

    Стан суглобів безпосередньо впливає на рухливість людини: якщо з ними все гаразд, ми вільно переміщуємось, маємо можливість займатися спортом, танцями та вести активний спосіб життя. Хворобам суглобів схильні близько третини населення будь-якого віку, а після 40 років цей показник зростає ще більше!

    Важливо розуміти, що суглобові болі – не хвороба, а симптом, який може вказувати на цілу низку недуг. Якщо вас регулярно турбує дискомфорт в області з’єднання кісток, не ігноруйте проблему і не намагайтеся врятуватися знеболюючими мазями – вони дають лише тимчасове полегшення.