Skip to content

Основа основ

Основа основ 

Ключові моменти, пов’язані зі здоров’ям хребта, роз’яснює спеціаліст. 

ПРИЧИНИ НЕГАРАЗДІВ 

Найбільша загроза. Це гіподинамія. Сьогодні патології, спричинені малорухомим способом життя, зустрічаються частіше, ніж ті, що обумовлені надмірними навантаженнями. 

Найчастіша похибка. При болю у спині вирушати до спортивних секцій, оминаючи лікаря. Більшість вправ, які виконуються в спортзалах, розвивають великі м’язи. Людині ж, яка має непідготовлений м’язовий корсет, перш ніж брати до рук щось важче за комп’ютерну мишку, треба зміцнити глибинні м’язи-стабілізатори. 

Найбільша помилка. Сподіватися на допомогу від «спеціалістів», які не мають вищої медичної освіти і практикують жорсткі мануальні методики. Неграмотне докладання сили може призвести до значних пошкоджень. А грубі маніпуляції у ділянці шийного відділу хребта можуть спричинити навіть інсульт. 

АЛГОРИТМ ДІЙ 

Оптимальний шлях до порятунку починається з візиту до спеціаліста. І це має бути не лікар МРТ, бо діагност перед процедурою вже повинен знати, на якій зоні варто зосередити увагу. 

1 Насамперед ситуацію має оцінити невролог: з’ясувати, чи йдеться про м’язо- вий біль, чи про біль, спричинений компресією нервових корінців або спинномозкового каналу; чи проблема у самому хребті, чи в інших суглобах. 

2 Після цього лікар спрямовує на дослідження: це може бути і загальний аналіз крові, і ревмопроби, і рентген, і МРТ. 

3 Реабілітаційні заходи (якщо було рекомендовано саме таку терапію) також розпочинаються з діагностики. 

Необхідно зібрати анамнез, провести м’язовий мануальний тест, оцінити ситуацію в неврологічному контексті, здійснити функціональний огляд – подивитися на положення тіла у просторі, на співвідношення його частин, з’ясувати, чи немає патологічних рухових звичок, що призводять до погіршення стану. Подальше лікування визначають строго індивідуально. 

Звісно, найкраща стратегія – за допомогою збалансованих навантажень  та правильного харчування підтримувати себе у чудовій формі. Та якщо хребет сигналізує про негаразди, правильний шлях до відновлення зможуть запропонувати лише професіонали.

Шпортко Галина Миколаївна

Невролог, медичний директор філії 2/3

Зворотній зв'язок

    ЗАПИС НА ПРИЙОМ