fbpx Skip to content

Остеоартроз

ДЕФОРМУЮЧИЙ ОСТЕОАРТРОЗ - це хронічне дегенеративне захворювання суглобів. Для цього захворювання характерне пошкодження суглобових хрящів і тканин, що оточують суглоби. Як правило, запальний процес у суглобах не виражений. Основним механізмом розвитку захворювання вважається порушення у хрящовій тканині (надмірне зношування) внаслідок різних причин.

ПРО ЗАХВОРЮВАННЯ

Остеоартроз – це патологічний стан суглобів, що характеризується дегенерацією їх хрящової тканини та кістки, що підлягає. Суглобова хрящова тканина руйнується і стоншується, призводячи до вираженого болю, набряклості та деформації суглоба. Захворювання поширене серед людей зрілого та особливо похилого віку.

Найчастіше при остеоартрозі страждають колінні, кульшові та плечові суглоби. При цьому може уражатися як один суглоб, так і відразу кілька (при генералізованому поліостеоартрозі).

У разі виникнення симптомів захворювання необхідно звернутися за допомогою до фахівця. Несвоєчасний початок лікування може призвести до повної втрати рухової функції суглоба та інвалідності.

ПРИЧИНИ:

Однієї причини, що призводить до розвитку даного захворювання, очевидно, не існує. Має значення ряд факторів, що так чи інакше послаблюють хрящ, шкідливий вплив яких протягом життя підсумовується і в результаті призводить до розвитку артрозу. Тим не менш, можна виділити ряд факторів, наявність яких підвищує ризик розвитку артрозу.

  • Старіння.  З віком хрящ стає менш еластичним і втрачає свою опірність навантаженню. Це не означає, що у всіх людей у ​​старості розвивається артроз. Але за наявності інших факторів, з віком ризик захворіти підвищується.
  • Вроджені особливості. В даний час широко поширений синдром дисплазії сполучної тканини. Це вроджена слабкість сполучної тканини, що виявляється підвищеною рухливістю суглобів, раннім розвитком остеохондрозу, плоскостопістю.

Інша досить часта вроджена аномалія – ​​повний або неповний вивих тазостегнового суглоба, який, якщо він неправильно вправлений або невірно лікувався, призводить з віком до тяжкої форми остеоартрозу тазостегнового суглоба.

  • Генетична схильність.  Доведено, що схильність до вузликової форми артрозу з ураженням багатьох суглобів передається у спадок. У жінок, мати яких страждала на цю форму артрозу, ризик захворіти підвищений.
  • Травми. Сприяти розвитку артрозу можуть сильні одномоментні травми, що супроводжуються забиттям, переломом, вивихом, пошкодженням зв’язкового апарату суглоба, або мікротравматизація суглоба, що повторюється. Мікротравматизація є причиною розвитку артрозу у працівників низки професій та професійних спортсменів. 

Супутні захворювання. Будь-які порушення обміну речовин, ендокринні розлади сприяють розвитку артрозу. Артроз частіше розвивається у людей хворих на цукровий діабет, захворюваннями щитовидної залози, у жінок у клімактеричному періоді. Різні порушення кровообігу в кінцівках, такі як варикозна хвороба вен, атеросклероз, також сприяють розвитку артрозу.

СИМПТОМИ:

Симптоматика остеоартрозу розвивається, як правило, поступово. Спочатку в процес буває залучено чи кілька суглобів. Існують певні характерні прояви остеоартрозу:

  • Першим симптомом остеоартрозу буває біль у суглобах, що виникає при фізичному навантаженні та іноді ранкова скутість, але на відміну від ревматологічних захворювань скутість швидко регресує після невеликої фізичної активності. 
  • Характерні також стартові болі, що з’являються на початку руху і потім зникають у міру збільшення активності. За наявності синовіту можлива поява припухлості навколо суглоба. 
  • При виражених змінах у суглобі з’являються епізоди заклинювання суглоба – виникає різкий біль при навіть невеликій амплітуді рухів. Біль зникає при виконанні певних рухів шматочок защемленої хрящової тканини, що вивільняють.
  • Для остеоартрозу також характерні крепітація при рухах у суглобі, стійка деформація суглобів Зменшення обсягу рухів в основному зачіпає лише кульшовий суглоб.

При ураженні остеоартрозом хребта (як правило, шийного та поперекового відділу) частим проявом цього захворювання є мієлопатія, але клінічно мієлопатія проявляється досить помірно.

ЛІКУВАННЯ В АКСІС:

В роботі з нашими пацієнтами ми керуємось сучасними європейськими протоколами лікування. Які включають в себе новітні досягнення в галузі медицини та націлені на безопераційне лікування.

Ми використовуємо комплексний підхід при лікуванні остеоартроз, командну роботу різних фахівців, сучасне європейське обладнання та різні методи лікування, що дає нам можливість отримати кращі результати відновлення.

Основні напрямки лікування захворювань суглобів в Аксіс є:

Запис на прийом

    ІНШІ ЗАХВОРЮВАННЯ:

    12.07.2022

    Остеопароз

    ОСТЕОПОРОЗ – це захворювання, при якому порушується будова кісткової тканини й вона стає крихкою. Статистично частіше виникає у жінок, особливо у період менопаузи.

    12.07.2022

    Подагра

    ПОДАГРА – захворювання, при якому відкладення кристалів сечової кислоти накопичуються в суглобах внаслідок високого рівня сечової кислоти в крові (гіперурикемія). Скупчення кристалів призводить до нападів хворобливого запалення у суглобах та навколо них.
    Подагра найчастіше вражає чоловіків. Зазвичай подагра у чоловіків виникає в середньому віці, у жінок після настання менопаузи. У молодих людей подагра зустрічається рідше, але тяжкість захворювання вища у хворих до 30 років. Подагра, спричинена високим рівнем сечової кислоти в крові, часто передається у спадок.

    12.07.2022

    Бурсит

    БУРСИТ – це запалення суглобової сумки (від латинського “bursa” – сумка), яке може бути гострим та хронічним. Найчастіше уражаються ліктьовий та колінний суглоби, а також кісточки та зап’ястя.

    12.07.2022

    Контрактура

    КОНТРАКТУРА (від латинського contracture – стягування) – тимчасове чи постійне обмеження руху на суглобі, внаслідок якого кінцівка неспроможна повністю зігнутися чи розігнутися. Контрактура може бути викликана захворюваннями суглобів, нервів, судин, м’язів, а також порушенням еластичності шкіри та сухожиль.

    12.07.2022

    Артрит

    Артрит – клінічний термін, що позначає групу захворювань суглобів, що характеризуються запаленням, болем і деформацією. Може бути як окремим захворюванням (спондиліт), і ускладненням інших хвороб (наприклад, ревматизму). Протікає в хронічній, підгострій та гострій формах, з ураженням одного або декількох суглобів.

    12.07.2022

    Артроз

    АРТРОЗ – це захворюванням дегенеративно-дистрофічного характеру. У процесі якого ушкоджується, зношується суглобовий хрящ. При цьому синовіальна рідина зменшується обсягом, провокуючи збільшення тертя кінцевих частин кісток. Захворювання супроводжується також розростання остеофітів.

    ЗАПИС НА ПРИЙОМ