fbpx Skip to content

Остеохондроз хребта

ОСТЕОХОНДРОЗ ХРЕБТА - патологічний незворотний процес, який розвивається в хребті і супроводжується деструктивними та дегенеративними порушеннями дисків і хребців. Небезпека захворювання полягає в його скритності. Тому люди звертаються в клініку, тільки коли їх починають турбувати скутість та біль.

ПРО ЗАХВОРЮВАННЯ

Остеохондроз – одне з найпоширеніших захворювань. Викликає дегенеративно-дистрофічні зміни в тканинах міжхребцевих дисків, а потім і в тканинах самих хребців. Внаслідок цього порушується функціональність дисків та хребців. Згідно з різними даними, остеохондроз діагностують у 50-90% населення. Це захворювання було характерним для людей старшого віку, але останнім часом середній вік пацієнтів став становити 30-35 років.

Шийний остеохондроз

Приводить до обмежень рухливості шийного відділу хребта, супроводжується прострілами болю в області шиї, сильним болем, що віддає в потиличну частину, область лопаток та передпліч, запамороченням, зниженням слуху та зору. Часто може бути причиною стрибків тиску, шуму у вухах, непритомного стану. За відсутності лікування призводить до множинних ускладнень.

Грудний остеохондроз

Зустрічається найрідше, характеризується дискомфортом або гострим болем, що прострілює, в районі грудей. Може спостерігатися оніміння рук, обмежене дихання, відчуття почуття тяжкості.

Поперековий остеохондроз

Найпоширеніший вид захворювання. Локалізується у поперековому відділі хребта. Характеризується тупим ниючим болем у попереку, що іноді віддає в праву або ліву ногу, простріли в попереку. За відсутності лікування призводить до розвитку радикуліту, люмбаго та люмбалгії, ішіасу, радикуліту та радикулоішемії.

ПРИЧИНИ:

У нормі міжхребетні хрящі безперервно кровопостачаються та отримують достатню кількість поживних речовин із кров’ю для відновлення клітин та підтримки власної структури. У міру старіння у тканинах можуть відбуватися дегенеративні зміни, що характеризуються недостатнім оновленням клітин. Порушення кровотоку відбувається при стисканні артерій на фоні постійного викривлення хребта або травми. Також остеохондроз може бути наслідком надмірних фізичних навантажень.

Причини захворювання:

  • Поступове руйнування міжхребетного хряща через порушення постави, підйому тяжкості та особливості пересування. Причиною порушення структури міжхребцевих дисків може бути тривале носіння взуття з плоскою підошвою
  • Краніовертебральні аномалії – порушення взаємного розташування структур шийного відділу хребта та черепа. При цьому часто виникає здавлювання судин та порушення кровопостачання тканин
  • Порушення обміну речовин, що супроводжується недостатнім утворенням гідрофільних компонентів хряща
  • Запальна або аутоімунне ураження хрящів, при якому захисна система організму атакує здорові тканини
  • Грижа міжхребцевого диска – захворювання, що характеризується усуненням хряща і випинання диска в спинномозковий канал

Уточнення причини остеохондрозу важливе для вибору правильного лікування.

СИМПТОМИ:

Прояви захворювання залежать від руйнування суглобових дисків. Основним симптомом є ниючий або гострий біль, що посилюється під час рухів. Через це пацієнти часто приймають вимушену позу. При остеохондрозі шийного відділу хребта пацієнту важко дивитися на всі боки, виникають сильні головні болі. Якщо захворювання ускладнюється здавлюванням периферичних нервів та спинного мозку, виникають симптоми порушення руху та розлади функцій внутрішніх органів.

Інші симптоми та ознаки:

  • Помірний тупий біль протягом доби, що посилюється під час рухів;
  • Поширення болю в ділянку голови, плеча, тазу та нижніх кінцівок;
  • Постійна напруга м’язів, пов’язаних із ураженим міжхребцевим суглобом;
  • Зниження працездатності;
  • Порушення сну;
  • Зміна постави та незграбна хода.

Якщо у вас спостерігаються подібні симптоми, радимо записатися на прийом до лікаря. Своєчасна консультація запобіжить негативним наслідкам для вашого здоров’я.

Захворювання може прогресувати протягом кількох років. Ранні стадії ураження хряща не виявляються будь-якими симптомами, проте поступово виникає постійна болючість.

ЛІКУВАННЯ В АКСІС:

В роботі з нашими пацієнтами ми керуємось сучасними європейськими протоколами лікування. Які включають в себе новітні досягнення в галузі медицини та націлені на безопераційне лікування, по можливості (залежить від індивідуального стану пацієнта).

Ми використовуємо комплексний підхід при лікуванні остеохондрозу хребта, командну роботу різних фахівців, сучасне європейське обладнання та різні методи лікування, що дає нам можливість отримати кращі результати відновлення.

Основні напрямки лікування  остеохондрозу хребта в Аксіс є: 

Запис на прийом

    ІНШІ ЗАХВОРЮВАННЯ:

    12.07.2022

    Радикуліт

    РАДИКУЛІТ – це патологія периферичного відділу нервової системи, у якому ущемляються ділянки нервових волокон, які відходять від спинного мозку (нервові коріння).

    12.07.2022

    Міофасціальний синдром

    МІОФАСЦІАЛЬНИЙ БОЛЬОВИЙ СИНДРОМ (МФС) – це синдром, для якого характерні рефлекторні болі у м’язах або фасціях (сполучна тканина, що покриває м’язи). При цьому м’язи спазмуються та утворюється болючий м’язовий тяж – тригерна точка. Міофасціальний синдром у 8 разів частіше виникає у жінок.

    12.07.2022

    Спондилолістез, спондилоартроз

    СПОНДИЛОАРТРОЗ (фасеточний синдром) – це захворювання, що характеризується ураженням суглобів хребта та утворенням кісткових шиповидних виростів (остеофітів). Спондилоартроз є однією з форм остеоартрозу. Дистрофічні зміни при спондилоартрозі починаються з хряща суглобів. Він стоншується і втрачає еластичні властивості та поширюється на кісткові структури.

    12.07.2022

    Стеноз хребтового каналу

    СТЕНОЗ ХРЕБТОВОГО КАНАЛУ – хронічний патологічний стан, який полягає у звуженні простору всередині хребта та здавленні анатомічних структур, головним чином, спинного мозку та нервових корінців.

    Більшість випадків стенозу хребетного каналу пов’язані з дегенеративними змінами у хребті: патологія міжхребцевих дисків, суглобів, збільшення розмірів зв’язок, кісткові розростання.

    12.07.2022

    Деформації хребта

    Деформації хребта: кіфоз, лордоз (сагітальна площина) та сколіоз (фронтальна площина) – це викривлення хребта, для яких характерні стійкі анатомічні зміни хребта та грудної клітки.

    Найбільш поширеним і важко протікаючим прийнято вважати сколіоз. Виникнення та прогресування захворювання відбувається при сукупній дії трьох складових: первинно-патологічного фактора, обмінно-гормональних порушень, статико-динамічних порушень.

    12.07.2022

    Грижі, протрузії міжхребцевого диску

    Грижа міжхребцевого диску – випинання або випадання фрагментів міжхребцевого диску у хребетний канал.
    Протрузія – це випинання стінки міжхребцевого диска без розриву фіброзного кільця самого диска. Протрузія є початковою стадією грижі міжхребцевого диска і може протікати без симптомів до моменту компресії нервового корінця.

    ЗАПИС НА ПРИЙОМ