Лікувальні блокади

ЕПІДУРАЛЬНА ТА ТРАНСФОРАМІНАЛЬНА ІН’ЄКЦІЯ

Малоінвазивне хірургічне лікування носить амбулаторний характер. Сучасна апаратура дозволяє з високою точністю діагностувати причину болю, визначивши її джерело і «маршрут». Лікар під візуальним контролем рентгенологічної чи ультразвукової апаратури, за допомогою спеціальних інструментів, без розрізу, маніпулює поблизу нервових утворень, точно обробляючи мінімально обмежений обсяг тканин, які є джерелом захворювання.

Епідуральна ін’єкція – є методом для зняття болю від стенозу хребтового каналу або грижі міжхребцевого диску, що тисне на нервові корінці та викликає біль в нозі та спині, порушення функцій (розлади сечовипускання, порушення ходи, порушення чутливості та рухів у ногах, тощо).

Трансфорамінальна стероїдна ін’єкція – є методом для зняття болю від грижі міжхребцевого диску, яка розташовується більше назовні, що тисне на нервові корінці та викликає біль в нозі та спині, порушення функцій (порушення ходи, порушення чутливості та рухів у ногах, і т.д).

Відносно невелика кількість кортикостероїду разом з місцевим анестетиком вводиться в епідуральний простір (потенційний простір усередині хребтового каналу) навколо спинномозкових нервів. Протизапальні ефекти кортикостероїдів відповідають за полегшення болю.

Даний вид втручання виконується під візуальною-навігацією, що дає можливість максимально точно підійти до місця компресії нервового корінця та зробити ін’єкцію максимально ефективною.

Кому потрібна стероїдна епідуральна ін’єкція?

– Епідуральна ін’єкція допомагає пацієнтам, із грижами міжхребцевих дисків, дегенеративно-дистрофічними захворюваннями хребта, стенозом хребтового каналу та люмбоішиалгіями (болі в попереку та нижніх кінцівках). Це вважається невід’ємною, та найбільш ефективною частиною хірургічного малоінвазивного лікування захворювань хребта.

– Трансфорамінальна ін’єкція допомагає пацієнтам, із грижами міжхребцевого диска, що мають бічну локалізацію, дегенеративно-дистрофічними захворюваннями хребта, стенозом хребтового каналу та люмбоішиалгіями (болі в попереку та нижніх кінцівках).

Які ризики і ускладнення?

Це безпечна маніпуляція. Але, як і будь-яка інвазивна маніпуляція, вона несе в собі невеликий ризик можливих ускладнень. У нашому Центрі для точного позиціонування голки, під час проведення ін’єкції, використовується візуальна-навігація, тому ризики ін’єкції зведені до мінімуму.


РАДІОЧАСТОТНА АБЛЯЦІЯ (РЧА)

Радіочастотна абляція полягає у встановленні спеціальних голок в проекції уражених нервових закінчень, за допомогою візуальної навігації для правильного розташування голок. Маніпуляція спрямована на «виключення» нервів, які несуть чутливу іннервацію в проекції даного з’єднання (суглобу) шляхом прогрівання їх під дією радіочастот до 80 ͦ С протягом 90 с. Після чого Ви позбавляєтесь болю на тривалий час та повертаєтесь до повсякденного життя.

Види радіочастотних абляцій (РЧА) в Аксіс:

 • РЧА медіальних гілочок фасеткових суглобів?

Кожен хребець має на задній поверхні відростки, що формують із вище та нижче лежачим хребцем фасетковий суглоб. При тривалому фізичному навантаженні, у людей похилого віку виникає порушення кровопостачання цих суглобів та починаються дистрофічні зміни, розростання кісткових структур, поява кісткових додаткових виступів (остеофітів), що починають тиснути на нервові закінчення, що іннервують даний суглоб та викликають біль.

Симптоми больового фасет-синдрому: біль в поперековому відділі хребта, що може віддавати на передню поверхню живота, у сідниці, на бокову поверхню стегон, промежину; біль посилюється при розгинанні спини, при тривалому стоянні, сидінні; полегшення болю починається при займанні горизонтального положення.

 • РЧА при болях в куприку (кокцигодинія)

Ми проводимо ін’єкцію непарного ганглія, що розташовується на передній поверхні крижової та куприкової кісток та відповідає за іннервацію куприка. Дана маніпуляція триває 15-20 хв після якої Ви на деякий час перестанете відчувати біль в куприку. При позитивному ефекті від ін’єкції ми проводимо більш радикальний метод лікування – радіочастотна абляція непарного ганглія. Даний метод широко застосовується у всьому світі та має надзвичайно високий ефективний результат.

Які симптоми кокцигодинії: Болями в нижній частині тазу страждають велика кількість людей. У 5 раз частіше цим страждають жінки, аніж чоловіки. Часто це може призводити до зміщення куприка в сторону або допереду, та викликає тривалий ниючий біль, що значно утруднює повсякденне життя. Біль посилюється при сидінні, ході, вночі під час сну. Радикальним методом лікування є видалення куприка хірургічним шляхом, що несе за собою певні проблеми та ускладнення, адже до куприка кріпиться велика кількість м’язів та зв’язок.

 • РЧА колінного та кульшового суглобу

Діагностична ін’єкція (виключення іннервації) шляхом введення в проекції нерва, який іннервує уражений суглоб гормонального препарату (Бетаметазон) та місцевого анестетика (Лідокаїн, Бупівакаїн). Якщо ефект від ін’єкції буде позитивний (біль зменшиться на половину та більше) ми пропонуємо виконати більш радикальний метод лікування через деякий час – радіочастотна абляція чутливих гілок колінного, кульшового суглобів, які несуть больові імпульси.

Симптоми: больовий синдром у стегні та коліні внаслідок артрозу даних суглобів 3-4 стадії (дистрофічно-дегенеративне захворювання суглобів) являється показанням до протезування суглобу, але за деяких причин його неможливо виконати (важка супутня патологія, яка не дозволяє виконати операцію, або інші вагомі причини), або, навпаки після проведення протезування суглобу є відчуття болі в коліні чи стегні.

 • РЧА тазового болю (при дисфункції крижово-клубового з’єднання)

Даний діагноз діагностується тільки під час проведення певних тестів (Гаслена, Патрика, тощо). Пацієнти можуть скаржитись на біль в попереку, тазу, в нозі, що посилюється під час сидіння, порушення ходи через біль. Остаточно підтверджується діагноз після проведення ін’єкції в проекції даного суглобу. Вона виконується в операційній під рентген-контролем. Вводиться комбінація препаратів місцевий анестетик (лідокаїн чи бупівакаїн). Після чого пацієнт оцінює свій стан. При зменшенні болю та дискомфорту на половину або більше – пацієнту пропонується проведення радіочастотної абляції крижово-клубового з’єднання.

Симптоми: кістки тазу (клубова, лобкова та сіднична) утворюють тазове кільце, яке формується разом із крижовою кісткою, яка є частиною хребта. Крижова кістка з’єднується з клубовою на задній поверхні тазу та формують суглоб – крижово-клубове з’єднання.

Чи дозволить даний метод лікування позбавитись болю назавжди?

Даний метод лікування допомагає нам визначити нерв, який викликає біль в спині або шиї. На жаль, за допомогою цього метода можливо позбавитись лише болю, але причина захворювання залишається, тому проведення фізичної реабілітації та відповідних вправ для хребта є запорукою збереження позитивного ефекту.

Які ризики і ускладнення, пов’язані з цією маніпуляцією?

Це безпечна маніпуляція. Але, як і будь-яка інвазивна маніпуляція, вона несе в собі невеликий ризик можливих ускладнень. У нашому Центрі для точного позиціонування голки, під час проведення ін’єкції, використовується візуальна-навігація, тому ризики блокади зведені до мінімуму.

Симптоми больового фасет-синдрому: біль в поперековому відділі хребта, що може віддавати на передню поверхню живота, у сідниці, на бокову поверхню стегон, промежину; біль посилюється при розгинанні спини, при тривалому стоянні, сидінні; полегшення болю починається при займанні горизонтального положення.

РЧА полягає у встановленні спеціальних голок в проекції фасеткових суглобів в проекції нервового корінця (медіальна гілка), що іннервує даний суглоб. Проводиться рентген-навінація правильного розташування голок, після чого проводиться «випалювання» даного корінця при температурі 80 ͦС тривалістю 90 секунд та виключення ураженого суглобу від болю. Після цього пацієнт відчуває зменшення болю в спині одразу.


РАДІОЧАСТОТНА НЕЙРОМОДУЛЯЦІЯ ПРИ ПОСТГЕРПЕТИЧНІЙ НЕВРАЛГІЇ

Захворювання нервової системи внаслідок наявності вірусу герпесу простого типу в організмі людини та ураженням периферичних нервів. Займає 3 місце по частоті нейропатичних больових синдромів після болю у нижній частині спини та діабетичній нейропатії. Механізм розвитку даного захворювання до кінця не з’ясований, але точно відомо, що ушкодження нерва спричинено порушенням взаємодії механізмів контроля збудливості нервової системи.

Лікування: Лікувальна тактика включає в себе прийом противірусних препаратів (ацикловір) та спрямованих на лікування нейропатичного механізму болю (габапентин, прегабалін).

Проте, часто на фоні прийому препаратів гострий біль переходить у хронічний та у пацієнтів з’являється нестерпний пекучий інтенсивний біль в ділянці обличчя, шиї, кінцівок, тулуба, який не знімається прийомом знеболюючих препаратів. В даній ситуації показана радіочастотна нейромодуляція ураженого нервового корінця (трійчастого нерву, міжреберного нерву, шийного корінця, тощо).

Дана маніпуляція виконується в умовах операційної під візуальним контролем під місцевою анестезією. Полягає у встановлення спеціальної голки в місці розташування ураженого нерву та проведення спеціального електрода, який під дією високоімпульсних радіочастот та температурою 42 ͦ С виключає больовий ланцюг в ураженому нерві. Після Ви позбавитесь болю на тривалий час або назавжди.


ВНУТРІШНЬО СУГЛОБОВЕ ВВЕДЕННЯ ГІАЛУРОНОВОЇ КИСЛОТИ

Гіалуронова кислота вводиться задля надання внутрішньосуглобовій рідині, що знаходиться між хрящовими поверхностями суглоба, в’язкості для сприяння кращої рухливості, захисту хряща від зточування, захисту від ударів та забезпечення хрящової оболонки живильними речовинами.

Така маніпуляція використовується при артрозі, адже під час даного захворювання знижується кількість та якість міжсуглобової рідини, що призводить до порушень функцій суглоба. Також введення гіалуронової кислоти можливе в будь-який суглоб людини.

Факти про ін’єкції гіалуронової кислоти:

• Зменшують біль та поліпшують рухливість суглобів;

• Зменшують потреби в знеболюючих та протизапальних препаратах;

• Зберігають лікувальний ефект н довгий час, після повного курсу лікування;

• Уповільнюють прогресування остеоартрозу і дають можливість уникнути радикального хірургічного втручання;

• Мають мінімальні побічні ефекти.


PRP- ТЕРАПІЯ (ПЛАЗМОЛІФТИНГ)

PRP-терапія – процедура в результаті якої, відбувається лікування власною плазмою крові, збагаченої тромбоцитами. Це одна з найсучасніших методик лікування суглобів, зв’язок, кісток, сухожиль.

Плазма містить підвищену кількість тромбоцитів, які виділяють фактор росту, таким чином локально впливаючи на тканини організму і сприяючи процесу загоєння, регенерації та відновлення.

Клінічні дослідження останніх років підтвердили практичну ефективність цього методу, тому його все частіше використовують в різних галузях медицини. Сам процес пильно контролюється визуальною навігацією, а також під місцевою анестезією.

Показаннями до PRP-терапії є:

 • – Деформуючий артроз;
 • – Плечолопатковий периартроз;
 • – Епікондиліт;
 • – Шпора п’яти;
 • – Спортивні травми;
 • – Реабілітація після артроскопічних операцій;
 • – Лікування остеохондрозу в складі комплексної терапії.