Деформації хребта (сколіоз, кіфоз, лордроз)

Про захворювання:

Деформація хребта може проявлятися по-різному: частково або повністю, з різними типами викривлення, бути вродженою чи набутою.

Виділяють такі основні види викривлень:

Сколіотична деформація хребта (сколіоз) виражається зміщенням хребців убік. Найбільш часто зустрічається саме сколіотична деформація грудного відділу хребта. В основному цей тип змін проявляється в шкільному віці. Сколіозна деформація може бути s, z і з образна. Остання зустрічається набагато частіше за інших і являє собою правосторонній або лівосторонній викривлення.

Лордоз – відхилення осі хребта вперед. Найчастіше зустрічається деформація шийного і поперекового відділу, рідше поєднується з грудним кіфозом. При лордозе поперекового відділу рухливість нижніх кінцівок може обмежуватися. Викривлення, особливо сильні, впливають на роботу внутрішніх органів: легенів, нирок і серця.

Кіфоз характеризується вигином осі назад і має два варіанти розвитку. Це дугоподібний і незграбний. Кіфотична деформація шийного відділу хребта зустрічається надзвичайно рідко, так як природним напрямком вигину в цій частині є лордоз.

Комбіновані викривлення: є різні поєднання перерахованих вище форм (наприклад, комбінація кифоза і сколіозу), прояви залежать від характеру деформації хребта.

Причини

Розрізняють вроджену і придбану деформації хребетного стовпа.

Часто діти народжуються вже з вродженими викривленнями через погані пологів з травмами, вадами внутрішньоутробного розвитку, дитячий церебральний параліч (ДЦП), вродженою аномалією розвитку скелета або сполучної тканини.

Однак неправильне сидяче і лежаче положення також мають вагу в зміні спини. Важка фізична праця, заняття спортом, порушена робота внутрішніх органів, виношування вагітності, травми (переломи, зміщення, розтягування) можуть також стати причиною негативних наслідків для спини.

Інші причини деформації хребта:

  • захворювання внутрішніх органів і опорно-рухового апарату;
  • неправильний спосіб життя; 
  • надлишкова маса тіла, гіподинамія (недолік фізичної активності), нерівна навантаження на кожну сторону (носіння тягарів тільки на одній з них), тривале перебування в одному викривленому положенні (неприродній позі);
  • грижі, пухлини хребетного стовпа, плоскостопість, травмування таза і нижніх кінцівок, ампутація кінцівок, слабкий м’язовий корсет.

Симптоми:

Відчуття хворих різні й залежать від типу, ступеня викривлення і його локалізації. 

Перша ступінь викривлення, коли порушення тільки починається, і змін в самопочутті немає, визначити його можна по сутулості, піднятому плечу, різній висоті розташування лопаток. 

Друга ступінь викривлення – утворення кута від 10 до 25 градусів між хребцями. При цьому спостерігається різниця в тонусі м’язів на спині, з’являються болі і фізичні навантаження починають приносити дискомфорт.

Третя ступінь викривлення – супроводжується збільшенням кута викривлення до 50 градусів. Така деформація видно неозброєним оком, вона помітна на фото, коли людина в щільній одязі. При такому викривленні навіть найменші навантаження завдають серйозний дискомфорт, неприємні відчуття і біль не припиняються і стані спокою.

Четветрта ступінь викривлення – найважча. Вона приносить не тільки біль, але і надає різко негативний вплив на роботу внутрішніх органів. Легені, шлунок, печінку і серце не можуть нормально функціонувати, і організм відчуває серйозний стрес.

Залежно від локалізації змін змінюються і симптоми. Якщо скривлений шийний відділ це призводить до головного болю. Поперековий відділ впливає на функції статевої системи, рухові і чутливі порушення в ногах.

Лікування в АКСІС:

В роботі з нашими пацієнтами ми керуємось сучасними європейськими протоколами лікування. Які включають в себе новітні досягнення в галузі медицини та націлені на безопераційне лікування, по можливості (залежить від індивідуального стану пацієнта).

Ми використовуємо комплексний підхід при лікуванні викривлень хребта, командну роботу різних фахівців, сучасне європейське обладнання та різні методи лікування, що дає нам можливість отримати кращі результати відновлення.

Основні напрямки лікування викривлень хребта в Аксіс є різні види та методи реабілітації