Реабілітація

  Реабілітація в Аксіс – це:

 • – Індивідуальні заняття з фізичним терапевтом
 • – Програма лікування складена лікарем, з урахуванням специфіки порушень
 • – Точно дозовані навантаження
 • – Лікування причини, а не симптомів

МЕДИЧНІЙ ФІТНЕС

Система підвісної терапії RedCord Neurac

Слінг-терапія – система виконання вправ у підвішеному положенні (Sling Exercise Therapy) – один з найбільш ефективних методів фізіотерапії, який застосовується, як для реабілітації, так і з профілактичною метою. З кожним роком цей унікальний метод, розроблений норвезькими фахівцями, набирає все більшої популярності в області фізіотерапії різних країн Європи і Азії, серед них Німеччина, Швейцарія, Австрія, Японія та інших.

Показання до слінг-терапії: проблеми опорно-рухового апарату; сколіотична постанова; спондильоз; мускулатурний дисбаланс; оніміння кінцівок (без гострого болю і запалення); дискові грижі (в стадії ремісії); болі у спині; головні болі; зміни постави; порушення ходи; синдром хронічної втоми у спині; сидячий режим роботи. Показаний для пацієнтів, які перенесли інсульт, травми і операції. З профілактичною метою і підтримання загальної фізичної форми.

В нашому Центрі використовується норвезьке обладнання REDCORD. Фахівці центру пройшли профільне навчання у польських колег. На обладнанні є можливість провести, як м’язове тестування, так і проходити лікувально-профілактичні заняття за методикою Неурак (Neuromuscular Activation, нервово-м’язова (ре)активація).

Використовуючи Слінг-терапію, можливо розвантажити напружені м’язи шиї і попереку, зменшити компресійне навантаження на суглоби. Всі вправи виконуються в умовах відсутності болю, що якісно відрізняє цю методику від інших. Щоб нервова система могла перейти до правильної моторної програми необхідно усунути всі больові відчуття, які є чинниками, що перешкоджають такій зміні. Виключно в таких умовах терапія Neurac буде приносити бажані результати.

Мануальна терапія

Мануальна терапія – це комплекс лікувальних прийомів, що полягає в ручній дії на анатомічні структури тіла для ліквідації виявлених обмежень з метою їх звільнення від функціональних блоків і відновлення циркуляції рідин для створення оптимального рухового стану людини, що веде до поліпшення якості її життя.

Протипоказань до застосування м’якої мануальної терапії практично не існує. М’які техніки можна застосовувати у вагітних, маленьких дітей та людей похилого віку.

Підбір лікувальних мануальних прийомів залежить від давності хвороби, тривалості загострення, від стадії патологічного процесу. При вираженому больовому синдромі мануальний терапевт виконує «м’які» техніки мануальної терапії, тобто чим значніша біль, тим «м’якше» має бути вплив.

Мануальна терапія включає послідовне застосування різних прийомів, які дозволяють зняти м’язовий спазм і відновити нормальні руху в хребті та суглобах найбільш ефективним, і по можливості безболісним, засобом.

Кінезітерапія

Поступове навчання правильним рухам призводить до відновлення «живлення» і обміну речовин в кістково-м’язовій системі людини. Лікування здійснюється, найчастіше, за допомогою спеціальних лікувально-реабілітаційних тренажерів, наприклад, підвісних слінг-систем, блокових систем, еспандерів.

Лікування рухом дозволяє розірвати порочне коло – болі в спині змушують людину постійно знижувати фізичну активність, вона звикає до щадних рухів (формується больовий стереотип поведінки), відповідно ще більше скорочуються її фізична активність і з часом повністю, або частково втрачається працездатність, в тому числі і у людей найбільш продуктивного віку (25-40 років).

Кінезітерапія дозволяє досягти стійкого позитивного ефекту при остеохондрозі хребта, грижах міжхребцевих дисків, сколіозах, артрозах великих суглобів, а також проводити реабілітацію після травм і операцій на хребті та суглобах.

Тейпування

Кінезіотейпування – метод який застосовується в реабілітації, лікуванні та профілактиці захворювань опорно-рухового апарату.

Тейп це стрічка з бавовняної тканини по еластичності аналогічна людській шкірі. Лікування тейпуванням – безболісне, безпечне та при правильному застосуванні дуже ефективно. Тейп активізує власні захисні механізми тканин, не обмежуючи свободи рухів через посилення лімфовідтоку, збільшення міжтканинного проміжку, підтримки правильної амплітуди рухів у суглобах.

Показання до застосування кінезіотейпірованію:

 • Лікування наслідків травм опорно-рухового апарату хребта та суглобів.
 • Вплив на гіпотонічні м’язи, які здатні стимулювати і пригнічувати гіпертонічні м’язи.
 • Профілактика травм м’язів і суглобів від перевантажень.
 • Зменшення запалення і набряку.
 • Корекція постави або зміна положення суглоба.
 • Прискорення відновлення нервового волокна при лікуванні радикуліту та нейропатій.
 • Посилення і продовження дії мануальної терапії, масажу, кінезітерапії.

Існує декілька технік кінезіотейпування: м’язова, зв’язкова, функціональна, невральна, лімфатична.

Тенс-терапія

Транскутанна електронейростимуляція (ТЕНС) – метод лікування, що відноситься до альтернативної медицини. В нашому Центрі для зняття м’язових болів, для проведення реабілітації при нервово-м’язовій патології, наслідків травм застосовується електронний міомасажер “TENS”.

Міомассажер «ТЕНС» впливає як точково, так і рефлекторно на активні точки акупунктури, надаючи при цьому лікувальний вплив на органи. Володіючи черезшкірною-електро-нейростімуляцією, дозволяє домагатися більш вираженого і швидкого знеболюючого ефекту.

Тривалість сеансу ТЕНС-терапії становить від 20 до 50 хвилин. Кількох сеансів, як правило, досить для зниження гострого болю, при хронічних болях необхідна протибольова терапія протягом декількох років.

Показання до призначення електронейростимуляціі: м’язова атрофія першого ступеня, причиною якої є ураження периферичних рухових нервів, млявий параліч з вираженими трофічними порушеннями і больовим синдромом, вторинна м’язова атрофія через іммобілізацію після переломів кісток, через атонії м’язів внутрішніх органів, гіподинамії, при травмуванні або захворюваннях суглобів.

Акупунктура

Акупунтктура ( голкорефлексотерапія) – один з найдавніших східних методів лікування, заснований на знанні будови людського тіла, розташування локальних нервових центрів. Голковколювання є частиною Су Джок терапії, методу лікування різних хвороб через точки відповідності на долонях і ступнях людини.

В основі практики лежить робота з особливими, акупунктурними точками на тілі, розташованими вздовж енергетичних меридіанів. При правильній дії на ці точки досягається зцілення організму. Застосовуватися може як в якості заспокійливого, так і тонізуючого інструменту, а ще в безлічі патологічних станів і для лікування захворювання, а також у хірургії.

Соматика

Метод Фельденкрайза або як різновід соматика – метод, який направлений на загальне поліпшення функціонування людини і розвиток його здібностей. Застосовувані в методі вправи містять комбінації рухів, створені для поліпшення розуміння того, як ми діємо і використовуємо своє тіло.

Особливістю методу, як рухової практики, є акцент на усвідомленні, що відбувається в тілі при виконанні тих чи інших рухів на противагу освоєння і вдосконалення будь-яких конкретних форм руху. Заняття по методу Фельденкрайза різноманітні, щодо форм руху, динаміки, основного вихідного положення, акценту на русі різних частин тіла і взаємозв’язках в тілі.

Соматика працює через нервово-мязове перенавчання, що дозволяє змінити больовий стереотип або передбачити його формування.