5 запитань про електронейроміографію

ЕНМГ (електронейрографія) – це широкий спектр діагностичних процедур, за допомогою яких досліджується прохідність імпульсу по нервах у відповідь на його стимуляцію низькочастотним струмом. 

1. Які види існують? 

Є стимуляційна та голкова ЕНМГ. Перший метод неінвазивний і проводиться з використанням електродів, що клеяться до шкіри. Під час обстеження голковим методом
у шкіру вводиться одноразовий надтонкий голковий електрод. 

2. Кому необхідно? 

Пацієнтам, які скаржаться на зниження або й повну втрату чутливості кінцівок, відчуття «мурашок», пекучий біль від кінчиків пальців і далі по ураженій нозі чи руці, больовий синдром у спині, тремор, оніміння, атрофію м’язів. Процедура є абсолютно безпечною й найбільш інформативною в діагностиці хвороб периферичних нервів та виявлення полінейропатій верхніх та нижніх кінцівок. Маніпуляція з голковим електродом достовірно діагностує міопатії – ураження м’язів. 

3. Що стає зрозумілим? 

ЕНМГ надає можливість виявити найменші патологічні зміни, встановити факт захворювання на будь-якій стадії. Також допомагає визначити ступінь ураження нерва, дає змогу встановити рівень та характер пошкодження. 

4. Хто спрямовує на обстеження? 

Зазвичай на ЕНМГ направляють неврологи, нейрохірурги, хірурги, ендокринологи, вказуючи при цьому попередній діагноз або зону обстеження. Так лікар діагност чітко розуміє, які саме процедури необхідні. 

5. Як підготуватися? 

Особливої підготовки до обстеження не потрібно. Важливо у день обстеження не користуватися кремом чи лосьйоном для тіла, бо це збільшить опір шкіри і змусить лікаря використовувати сильніші стимули. 

Автор статті

СОРОКОПУД Ольга Ігорівна

лікар невролог

Медичний директор філії м. Хмельницький

Читайте також

08.04.2022

УЗД в Аксіс Хмельницький

Раді повідомити Вам гарну новину, про те що у нашій філії у м. Хмельницький зявилась нова послуга УЗД. Ультразвукове дослідження (УЗД) призначене для розпізнавання хвороби на ранніх стадіях, оцінки стану органів і систем. Дозволяє виявити патологію, призначити лікування і контролювати результати.
Читати далі
28.03.2022

ОНЛАЙН КОНСУЛЬТАЦІЯ

Нашим незламним принципом роботи - є збереження здоров'я нації, особливо в такий складний час. Спеціалісти центру Аксіс прагнуть допомогти кожному, хто цього потребує на різних куточках нашої єдиної України. Саме тому, чекаємо Вас на онлайн консультацію.
Читати далі
25.03.2022

Аксіс працює для вас!

Центр реабілітації хребта та суглобів знов відкриває свої двері. Аксіс - це мережа центрів сучасної фізичної реабілітації для дітей та дорослих, яка спеціалізується на діагностиці, лікуванні та профілактиці захворювань хребта, опорно-рухового апарату, відновленні після операцій та травм.
Читати далі