Що потрібно знати про хребці та симптоми їх ураження.

Шийні хребці

Хребець С1.

По-перше, компресія першого шийного хребця і потиличної кістки зачіпає блукаючий нерв. Це може викликати такі симптоми, як тахікардія, мляве травлення, бронхоспазми, відрижки у немовлят, тобто всі симптоми ураження симпатичної нервової системи.
По-друге, ми бачимо симптоми, пов’язані з першим корінцевим нервом: головні болі, отити, запалення мигдалин, ангіни тощо.
По-третє, з С1 пов’язані симптоми, викликані порушенням рівноваги черепа, що стоїть на Атланті: порушення постури, проблеми з концентрацією, порушення зору і т.п.

Хребець С2.

Невралгія Амолда – забезпечує васкуляризацію мозку, вух, очей, гортані. У разі порушень на цьому рівні у пацієнта розвинуться отити, запалення мигдалин, дисфонии, ларингіти тощо. Так само С2 пов’язаний з рівновагою черепа.

Хребець С3.

Цей хребець пов’язаний з васкуляризацією головного мозку, вух, очей, гортані, області рота, області серця і діафрагми. Його ураження викликає симптоми, пов’язані з цим органом.

Хребець С4.

Пов’язаний з діафрагмою, серцем, областю щитовидної залози. Симптоми: Афоня, порушення дихання, ангіни.

Хребець С5.

Те ж, що С4.

Хребець С6.

Пов’язаний з серцем, областю щитовидної залози, з мозком, верхніми кінцівками, горлом. Симптоми: ангіни, порушення ковтання, порушення серцевого ритму, болі у верхніх кінцівках, поява зоба. Так само, з цим хребцем пов’язані порушення поведінки: роздратування, сплеск емоцій, депресії, зниження лібідо.

Хребець С7.

Пов’язаний з мигдалинами, щитовидною залозою, гортанню, верхніми кінцівками, серцево-судинної та дихальної системами. С7 так само механічно пов’язаний з каналом грудної клітини, тому він важливий для лімфодренажу. Симптоми: проблеми з горлом, болю і слабкість верхніх кінцівок, іррадіююча біль в грудині, гіперчутливість до світла, захворювання рота. Так само С7 впливає на поведінку; з ним пов’язані дратівливість, емоційність, депресія, астенія, зниження лібідо.

Грудні хребці

Хребець D1.

Це важливий хребець для остеопатії. Він розташований в зоні зміни дуги, дуже схильною до остеопатичної поразки. Цей хребець пов’язаний з кровообігом головного мозку, з усім, що стосується особи і шиї, мигдалин, щитовидної залози, гортані, верхніх кінцівок, серцево-судинною системою, дихальною системою. Симптоми, пов’язані з цим хребцем: проблеми обличчя і горла, біль в очах, гіперчутливість до світла, болі і слабкість верхніх кінцівок, іррадіююча біль в грудині, захворювання рота. Так само з ним пов’язані дратівливість, емоційність, депресія, астенія, зниження лібідо. Крім того, з ним пов’язані розлади пам’яті.У втомлених людей часто спостерігається ураження цього хребця.

Хребець D2.

Цей хребець пов’язаний з тимусом, серцево-судинної та дихальної системами, з мозком, очима, верхніми кінцівками. Симптоми: функціональні порушення серцево-судинної і дихальної системи, гіперчутливість до світла, порушення поведінки.

Хребець D3.

Цей хребець пов’язаний з тимусом, серцево-судинної та дихальної системами, верхніми кінцівками. Симптоми: функціональні порушення серцево-судинної і дихальної системи, гіперчутливість до світла, порушення поведінки.

Хребець D4.

Цей хребець пов’язаний з серцево-судинної і дихальної системами, верхніми кінцівками, стравоходом. Симптоми: функціональні порушення серцево-судинної і дихальної системи, порушення з боку верхніх кінцівок, гастро-езофагальний рефлюкс.

Хребець D5.

З цього хребця починається область, що відноситься до травної системи. Він пов’язаний з серцем, легенями, шлунком, воротарем і дванадцятипалої кишкою. Симптоми: функціональні порушення серцево-судинної і дихальної системи, симптоми, пов’язані зі шлунком. Порушення поведінки: дратівливість, емоційність, занепокоєння.

Хребець D6.

Це «хребець шлунка». Симптоми пов’язані зі шлунком (гастрит, виразка, рефлюкс, аерофагія, езофагіт, дисфагія).

Хребець D7.

Пов’язаний з жовчним міхуром, жовчовивідними шляхами, печінкою, підшлунковою залозою, селезінкою. Симптоми: функціональні порушення жовчного міхура, печінки, підшлункової залози, селезінки. А також дисфагії, мляве травлення, запори і спазмофілія. Порушення поведінки: дратівливість, емоційність, занепокоєння, втома вранці.

Хребець D8.

Починаючи з цього хребця ми входимо в зону кишечника. Симптоми: функціональні порушення тонкого і товстого кишечника. Це: уповільнене перетравлення, запори, діареї, дисфагії, астенія.

Хребець D9.

Це важливий хребець, тому що він розташований в зоні зміни дуги хребта. Він пов’язаний з травною системою, а так само з залозами. Симптоми: функціональні порушення, які стосуються тонкому і товстому кишечнику (уповільнене перетравлення, запори, діареї, дисфагії, астенія). Крім цього, порушення поведінки, що свідчать про ураження надниркових залоз: страх і скутість перед будь-якою дією.

Хребець D10.

Цей хребець пов’язаний з системою «нирки – сечовий міхур», але зберігає зв’язку з залозами і травною системою. Симптоми: функціональні порушення, які стосуються тонкому і товстому кишечнику (уповільнене перетравлення, запори, діареї, дисфагії, астенія), порушення поведінки, що свідчать про ураження надниркових залоз, а так само порушення сечовипускання, затримка рідини в організмі, кардіопатії ниркового генезу.

Хребець D11.

Цей хребець так само пов’язаний з системою «нирки – сечовий міхур», але зберігає зв’язку з залозами і травною системою. Симптоми: функціональні порушення цих систем.

Хребець D12.

Цей хребець так само пов’язаний з системою «нирки – сечовий міхур», але зберігає зв’язку з залозами і травною системою. Симптоми: функціональні порушення цих систем: уповільнене перетравлення, запори, діареї, дисфагії, астенія; порушення поведінки, що свідчать про ураження надниркових залоз; порушення сечовипускання, затримка рідини в організмі, кардіопатії ниркового генезу; болю в животі; проблеми з яєчниками (безпліддя, хворобливі менструації); патологія нижніх кінцівок. У зоні 12 грудного хребця закінчується спинний мозок. Далі триває «кінських хвіст».

Поперекові хребці

Хребець L1.

Пов’язаний з нирками, початковими відділами товстого кишечника, геніталіями, нижніми кінцівками. Симптоми – функціональні порушення цих органів: запори, діареї, аероколія, будь-які колопатіі, хворобливі менструації, патологія нижніх кінцівок.

Хребець L2.

Пов’язаний з першою частиною товстого кишечника, яєчниками, яєчками, геніталіями, нижніми кінцівками. Симптоми – функціональні порушення цих органів: запори, діареї, аероколія, будь-які колопатіі, хворобливі менструації, патологія нижніх кінцівок.

Хребець L3.

Трохи наперед від тіла цього хребця проходить лінія гравітації. Хребець пов’язаний з геніталіями, лівими відділами товстого кишечника, нижніми кінцівками. Симптоми – функціональні порушення цих органів: запори, діареї, аероколія, будь-які колопатіі, хворобливі менструації, патологія нижніх кінцівок.

Хребець L4.

Хребець пов’язаний з геніталіями, дистальними відділами товстого кишечника, прямої кишкою і нижніми кінцівками. Симптоми – функціональні порушення цих органів: запори, діареї, аероколія, будь-які колопатіі, хворобливі менструації, патологія нижніх кінцівок.

Хребець L5.

На цьому хребці спочиває вся вага тіла, тому він дуже чутливий до тяжкості. Саме в цій зоні найчастіше зустрічаються вроджені патології хребта. Хребець пов’язаний з геніталіями, прямою кишкою і нижніми кінцівками. Симптоми – функціональні порушення цих органів: запори, діареї, колопатіі, тенезми, хворобливі менструації, патологія нижніх кінцівок.

Крижі.

Цей анатомічний елемент складається з трьох хребців S1, S2 і S3, міцно спаяних між собою. Крижі пов’язаний з гінекологічної системою, прямою кишкою, анальним сфінктером, промежиною і нижніми кінцівками.

Копчик.

Це остання ланка хребта. Це місце злиття поверхневих фасцій (фасції м’язів, апоневрозів) і глибоких фасцій (тверда мозкова оболонка).

Жан-П’єр Амігес “Остеопатія. Теоретичні основи, техніки і їх застосування”

Читайте також

08.04.2022

УЗД в Аксіс Хмельницький

Раді повідомити Вам гарну новину, про те що у нашій філії у м. Хмельницький зявилась нова послуга УЗД. Ультразвукове дослідження (УЗД) призначене для розпізнавання хвороби на ранніх стадіях, оцінки стану органів і систем. Дозволяє виявити патологію, призначити лікування і контролювати результати.
Читати далі
28.03.2022

ОНЛАЙН КОНСУЛЬТАЦІЯ

Нашим незламним принципом роботи - є збереження здоров'я нації, особливо в такий складний час. Спеціалісти центру Аксіс прагнуть допомогти кожному, хто цього потребує на різних куточках нашої єдиної України. Саме тому, чекаємо Вас на онлайн консультацію.
Читати далі
25.03.2022

Аксіс працює для вас!

Центр реабілітації хребта та суглобів знов відкриває свої двері. Аксіс - це мережа центрів сучасної фізичної реабілітації для дітей та дорослих, яка спеціалізується на діагностиці, лікуванні та профілактиці захворювань хребта, опорно-рухового апарату, відновленні після операцій та травм.
Читати далі