Що потрібно знати про хребці та симптоми їх ураження.

Шийні хребці

Хребець С1.

По-перше, компресія першого шийного хребця і потиличної кістки зачіпає блукаючий нерв. Це може викликати такі симптоми, як тахікардія, мляве травлення, бронхоспазми, відрижки у немовлят, тобто всі симптоми ураження симпатичної нервової системи.
По-друге, ми бачимо симптоми, пов’язані з першим корінцевим нервом: головні болі, отити, запалення мигдалин, ангіни тощо.
По-третє, з С1 пов’язані симптоми, викликані порушенням рівноваги черепа, що стоїть на Атланті: порушення постури, проблеми з концентрацією, порушення зору і т.п.

Хребець С2.

Невралгія Амолда – забезпечує васкуляризацію мозку, вух, очей, гортані. У разі порушень на цьому рівні у пацієнта розвинуться отити, запалення мигдалин, дисфонии, ларингіти тощо. Так само С2 пов’язаний з рівновагою черепа.

Хребець С3.

Цей хребець пов’язаний з васкуляризацією головного мозку, вух, очей, гортані, області рота, області серця і діафрагми. Його ураження викликає симптоми, пов’язані з цим органом.

Хребець С4.

Пов’язаний з діафрагмою, серцем, областю щитовидної залози. Симптоми: Афоня, порушення дихання, ангіни.

Хребець С5.

Те ж, що С4.

Хребець С6.

Пов’язаний з серцем, областю щитовидної залози, з мозком, верхніми кінцівками, горлом. Симптоми: ангіни, порушення ковтання, порушення серцевого ритму, болі у верхніх кінцівках, поява зоба. Так само, з цим хребцем пов’язані порушення поведінки: роздратування, сплеск емоцій, депресії, зниження лібідо.

Хребець С7.

Пов’язаний з мигдалинами, щитовидною залозою, гортанню, верхніми кінцівками, серцево-судинної та дихальної системами. С7 так само механічно пов’язаний з каналом грудної клітини, тому він важливий для лімфодренажу. Симптоми: проблеми з горлом, болю і слабкість верхніх кінцівок, іррадіююча біль в грудині, гіперчутливість до світла, захворювання рота. Так само С7 впливає на поведінку; з ним пов’язані дратівливість, емоційність, депресія, астенія, зниження лібідо.

Грудні хребці

Хребець D1.

Це важливий хребець для остеопатії. Він розташований в зоні зміни дуги, дуже схильною до остеопатичної поразки. Цей хребець пов’язаний з кровообігом головного мозку, з усім, що стосується особи і шиї, мигдалин, щитовидної залози, гортані, верхніх кінцівок, серцево-судинною системою, дихальною системою. Симптоми, пов’язані з цим хребцем: проблеми обличчя і горла, біль в очах, гіперчутливість до світла, болі і слабкість верхніх кінцівок, іррадіююча біль в грудині, захворювання рота. Так само з ним пов’язані дратівливість, емоційність, депресія, астенія, зниження лібідо. Крім того, з ним пов’язані розлади пам’яті.У втомлених людей часто спостерігається ураження цього хребця.

Хребець D2.

Цей хребець пов’язаний з тимусом, серцево-судинної та дихальної системами, з мозком, очима, верхніми кінцівками. Симптоми: функціональні порушення серцево-судинної і дихальної системи, гіперчутливість до світла, порушення поведінки.

Хребець D3.

Цей хребець пов’язаний з тимусом, серцево-судинної та дихальної системами, верхніми кінцівками. Симптоми: функціональні порушення серцево-судинної і дихальної системи, гіперчутливість до світла, порушення поведінки.

Хребець D4.

Цей хребець пов’язаний з серцево-судинної і дихальної системами, верхніми кінцівками, стравоходом. Симптоми: функціональні порушення серцево-судинної і дихальної системи, порушення з боку верхніх кінцівок, гастро-езофагальний рефлюкс.

Хребець D5.

З цього хребця починається область, що відноситься до травної системи. Він пов’язаний з серцем, легенями, шлунком, воротарем і дванадцятипалої кишкою. Симптоми: функціональні порушення серцево-судинної і дихальної системи, симптоми, пов’язані зі шлунком. Порушення поведінки: дратівливість, емоційність, занепокоєння.

Хребець D6.

Це «хребець шлунка». Симптоми пов’язані зі шлунком (гастрит, виразка, рефлюкс, аерофагія, езофагіт, дисфагія).

Хребець D7.

Пов’язаний з жовчним міхуром, жовчовивідними шляхами, печінкою, підшлунковою залозою, селезінкою. Симптоми: функціональні порушення жовчного міхура, печінки, підшлункової залози, селезінки. А також дисфагії, мляве травлення, запори і спазмофілія. Порушення поведінки: дратівливість, емоційність, занепокоєння, втома вранці.

Хребець D8.

Починаючи з цього хребця ми входимо в зону кишечника. Симптоми: функціональні порушення тонкого і товстого кишечника. Це: уповільнене перетравлення, запори, діареї, дисфагії, астенія.

Хребець D9.

Це важливий хребець, тому що він розташований в зоні зміни дуги хребта. Він пов’язаний з травною системою, а так само з залозами. Симптоми: функціональні порушення, які стосуються тонкому і товстому кишечнику (уповільнене перетравлення, запори, діареї, дисфагії, астенія). Крім цього, порушення поведінки, що свідчать про ураження надниркових залоз: страх і скутість перед будь-якою дією.

Хребець D10.

Цей хребець пов’язаний з системою «нирки – сечовий міхур», але зберігає зв’язку з залозами і травною системою. Симптоми: функціональні порушення, які стосуються тонкому і товстому кишечнику (уповільнене перетравлення, запори, діареї, дисфагії, астенія), порушення поведінки, що свідчать про ураження надниркових залоз, а так само порушення сечовипускання, затримка рідини в організмі, кардіопатії ниркового генезу.

Хребець D11.

Цей хребець так само пов’язаний з системою «нирки – сечовий міхур», але зберігає зв’язку з залозами і травною системою. Симптоми: функціональні порушення цих систем.

Хребець D12.

Цей хребець так само пов’язаний з системою «нирки – сечовий міхур», але зберігає зв’язку з залозами і травною системою. Симптоми: функціональні порушення цих систем: уповільнене перетравлення, запори, діареї, дисфагії, астенія; порушення поведінки, що свідчать про ураження надниркових залоз; порушення сечовипускання, затримка рідини в організмі, кардіопатії ниркового генезу; болю в животі; проблеми з яєчниками (безпліддя, хворобливі менструації); патологія нижніх кінцівок. У зоні 12 грудного хребця закінчується спинний мозок. Далі триває «кінських хвіст».

Поперекові хребці

Хребець L1.

Пов’язаний з нирками, початковими відділами товстого кишечника, геніталіями, нижніми кінцівками. Симптоми – функціональні порушення цих органів: запори, діареї, аероколія, будь-які колопатіі, хворобливі менструації, патологія нижніх кінцівок.

Хребець L2.

Пов’язаний з першою частиною товстого кишечника, яєчниками, яєчками, геніталіями, нижніми кінцівками. Симптоми – функціональні порушення цих органів: запори, діареї, аероколія, будь-які колопатіі, хворобливі менструації, патологія нижніх кінцівок.

Хребець L3.

Трохи наперед від тіла цього хребця проходить лінія гравітації. Хребець пов’язаний з геніталіями, лівими відділами товстого кишечника, нижніми кінцівками. Симптоми – функціональні порушення цих органів: запори, діареї, аероколія, будь-які колопатіі, хворобливі менструації, патологія нижніх кінцівок.

Хребець L4.

Хребець пов’язаний з геніталіями, дистальними відділами товстого кишечника, прямої кишкою і нижніми кінцівками. Симптоми – функціональні порушення цих органів: запори, діареї, аероколія, будь-які колопатіі, хворобливі менструації, патологія нижніх кінцівок.

Хребець L5.

На цьому хребці спочиває вся вага тіла, тому він дуже чутливий до тяжкості. Саме в цій зоні найчастіше зустрічаються вроджені патології хребта. Хребець пов’язаний з геніталіями, прямою кишкою і нижніми кінцівками. Симптоми – функціональні порушення цих органів: запори, діареї, колопатіі, тенезми, хворобливі менструації, патологія нижніх кінцівок.

Крижі.

Цей анатомічний елемент складається з трьох хребців S1, S2 і S3, міцно спаяних між собою. Крижі пов’язаний з гінекологічної системою, прямою кишкою, анальним сфінктером, промежиною і нижніми кінцівками.

Копчик.

Це остання ланка хребта. Це місце злиття поверхневих фасцій (фасції м’язів, апоневрозів) і глибоких фасцій (тверда мозкова оболонка).

Жан-П’єр Амігес “Остеопатія. Теоретичні основи, техніки і їх застосування”

Читайте також

25.05.2020

Виходимо з карантину – з гарною пропозицією!

Ми бажаємо Вам бути здоровими та почувати себе прекрасно, тому з турботою про Вас приготували унікальну і гарячу пропозицію! Купуючи основний курс на 10 індивідуальних занять з реабілітологом, в подарунок Ви отримуєте 1 сеанс ударнохвильової терапії. Купуючи інтенсивний курсу на 15 індивідуальних занять з реабілітологом, в подарунок Ви отримуєте 2 сеанси ударнохвильової терапії.
Читати далі
05.03.2020

Тренінг тайського масажу Nuad Bo-Rarn

Шановні колеги! Розпочалась реєстрація на триденний тренінг тайського масажу Nuad Bo-Rarn. Це одна з кращих у світі оздоровчих практик, в концепції сучасних знань з біомеханіки тіла, і міофасціальній єдності
Читати далі
18.11.2019

Тренінг «Комплексний підхід в системі реабілітації. Функціональні рухи. Плечовий пояс, плече, лопатка, ключиця»

Залишилось всього три дні до кінця реєстрації на триденний тренінг «Комплексний підхід в системі реабілітації. Функціональні рухи. Плечовий пояс, плече, лопатка, ключиця». Тренери Віталій Куценко та Іван Митрик.
Читати далі