Артроз міжхребцевих суглобів (фасет синдром)

Про захворювання:

Фасеточні суглоби з’єднують хребці хребта. Вони забезпечують підтримку, стабільність і гнучкість хребців, особливо при розтягуванні, згинанні і поворотах. Як і інші суглоби в організмі, вони можуть викликати запалення і дегенерацію. Синдром або захворювання фасеточних суглобів відноситься до болю, що виходить від цих суглобів. Захворювання фасеткових суглобів відносяться до числа найбільш повторюваних проблем попереку і шиї, які можуть викликати важкі симптоми і обмежувати активність пацієнтів.

Причини:

Існує безліч причинних факторів, здатних спровокувати фасеточний больовий синдром в поперековому, грудному або шийному відділах хребта. Генератором болю, не пов’язаної з інфекціями, травмами, запаленнями або пухлинними процесами, виступають:

  • патології крижово-клубового зчленування
  • дегенеративно-дистрофічні зміни в міжхребцевих дисках (остеохондроз)
  • дисфункції м’язів-стабілізаторів хребта і зв’язок

Підштовхнути розвиток больового синдрому можуть вікові зміни в міжхребцевих суглобах, важка фізична праця, навантаження через зайвої ваги, патологічні викривлення (гіперлордоз, гіперкіфоз, сколіоз).

Симптоми: 

Найтиповішим ознакою є монотонна тупий біль. Вона носить локальний, розлитої або двосторонній характер. Виникає при будь-якій фізичній активності, різних рухах, нахилах і поворотах тулуба, тривалого перебування в одній позі. У деяких пацієнтів трапляються больові напади, що імітують напади радикуліту. У більшості випадків хворобливі відчуття більш інтенсивні вранці, після підйому з ліжка і ввечері, після навантажень.

На початку симптоми фасеточного синдрому поперекового відділу, так само, як і інших ділянок хребта, дають про себе знати 1-2 рази на рік. З кожним наступним рецидивом больові епізоди стають більш тривалими. Якщо джерелом болю є область шиї, вона може віддавати в потилицю, плечі і лопатки. При ураженні попереку больові відчуття іррадіюють в пах, тазостегновий суглоб, стегна і сідниці. Подібний стан слід диференціювати з синдромом грушоподібної м’язи.

Лікування в АКСІС:

В роботі з нашими пацієнтами ми керуємось сучасними європейськими протоколами лікування. Які включають в себе новітні досягнення в галузі медицини та націлені на безопераційне лікування, по можливості (залежить від індивідуального стану пацієнта).

Два основних напрямки лікування фасет-синдрому в Аксіс є:

Блокада фасеткових суглобів

Реабілітація та фізіотерапія